ženy a nevera

Príspevok v téme: ženy a nevera
kukulik

Chcela by som sa spýtať, stále sa opakuje dokola iba o mužskej nevere, akoby ženská ani neexistovala. Aký máte názor na ženskú neveru,, je to niečo zlé,, ak si muž ženu neváži, nepomáha jej, všetko necháva na ňu, kompletnú starostlivosť, žiadne rozhovory, záujem o to ako a má?? A potom stretne človeka, ktorý je presným opakom jej manžela....Ťažko odolať...neísť do takého vzťahu, v ktorom nedominuje len sex, ale hlavne porozumenie.. Ale ako odísť od svojho manžela, keď sú tu deti...Pochopili ste ma?

kukulik

eluška,,, tak toto vôbec nieje pravda,,, z toho tvojho príspevku to vyzerá akoby som bola obháňačka chlapov a večný nespokojenec,,, a to neni pravda.. Nevieš si predstaviť, koľko energie som ja do manželstva dala...Keby mi to klapalo,,, a ja by som mala pocit pri svojom manželovi, že som dôležitá a lúbená,, tak táto situácia by mi v živote nehrozila...

eluška

Kukulik, prežívaš veľmi ťažké obdobie, možno sa nakoniec tvoj starý zbadá, veď on určite ani netuší, že máš plány odísť...Ak to dotiahneš tak ďaleko, že mu to povieš, že odchádzaš, tak uvidíš, možno si to ešte nejako vysvetlíte. Áno, ono je najhoršie, že takéto veci sa poväčšine vždy počas hlbokej krízy a nepoznám manž. pár, ktorí by takú krízu nezažil. Ty si mala to "šťastie", že si natrafila na iného muža, milého, pozorného, ktorý ti dal znova pocítiť, že si žena hodná lásky...Nehovorím, že je to u vás doma v poriadku, to neviem, ako vám to klapalo predtým, ale tiež to musela byť veľká láska...A predstav si seba za pár rokov aj s teraz novým priateľom...Bude to po čase o tom istom, zamilovanosť prejde, príde kríza a natrafíš zas na niekoho iného...A takto sa môžeš trápiť celý život. Skús sa radšej objednať do manž. poradne, alebo porozmýšľať, kedy sa to u vás doma takto zmenilo, ako ste problémy riešili predtým...A hlavne mu to povedz, ako ťa trápi, že žijete, ako žijete...Držím palce.

milli

Ešte by som sa chcel dotknúť jednej háklivej otázky, ktorá sa možno kardinálne netýka tohto prípadu, ale témy áno.
Ženy sa v poslednej dobe často sťažujú na neochotu mužov pomáhať v domácnosti - a majú pravdu. Ale málokto si uvedomí takú súvislosť akou je: emancipácia verzus manželský život. (Už "vidím" ako ženy "dvíhajú kamene" :-) Toľko sa tento fenomén ospevuje a všade pretláča, ale je to tá pravá "emancipácia", na ktorú ženy čakali? Koľko skutočného osohu im priniesla? Keby sa hovorilo o "emancipácii" vo vzťahoch, úcte a pod. bolo by to niečo celkom iné. Ale takáto forma emancipácie, ktorá vlastne ženu ešte viac zotročuje, asi nie je pre ňu tým šťastným riešením. Žena vytlačila muža z miest, ktoré mu boli bližšie a umiestnila ho k domácim prácam, ktoré ho vrcholne nebavia - česť výnimkám. A efekt? Žena ťahá dve šichty: jednu pri plnom nasadení v práci - aby zarobila 2/3 z toho čo muž - a doma druhú pri deťoch, praní, varení,... To je, podľa mňa do veľkej miery dôsledok zle pochopenej emancipácie. Znova opakujem, že to mužom neschvaľujem, ale kdesi sa musela urobiť chyba...

brunuska

jeeej ale ja predsa nehadzem vsetkych muzov do jedneho vreca!!!ved ja ich mam rada :-) Rubi mas v niecom pravdu- ano charakter sa ukaze najma ked nastanu problemi..ja som bola vtedy este hlupucka a mozno aj velmi zamilovana tak som si tie naznaky nevsimala,ale clovek sa uci na vlastnych chybach a od vtedy si davam na muzov bacha,vsimam si ako sa spravaju,reaguju,preverujem si ich- mozno az prilis :-)ale jednoducho uz nechcem zazit to co som zazila.ale to sem nepatri.ja len hovorim,ze by sa nemala hadzat vsetka zodpovednost iba na zenu,nemali by sme v nich vzbudzovat vycitky za to,ze tuzia byt stastne,pochopene a milovane.

Rubi

Tak ako milli hovori ja by som tiez nehadzala vsetkych chlapov do jedneho vreca.Nesuhlasim s tym ze ked sa chlap ozeni tak sa uz nesnazi.Sak vidim manzelstva v mojej rodine a chlapi su tam starostlivy a milujuci urcite tam neni ziadna ignoracia ani robenie sluzky zo svojej manzelky.A pred manzelstvom sa iste musel nejako prejavit ved ja som so svojim rok a poznam jeho zle vlastnosti dokonca uz presne viem ako bude na jednotlive veci reagovat...
Zle vlastnosti sa prejavia a najma v hranicnych situaciach ked su nejake problemy tam sa nikto pretvarovat nebude.

milli

Rubi, tiež som sa to chcel kukulika opýtať, že ako to vyzeralo pred manželstvom. Nato manželia spolu chodia, aby sa poznali a to sa v kritických situáciách musí ukázať, nech je niekto ako dobrý herec.

brunuska

no ja som reagovala na to co si napisal...preco ma zena mysliet na to ako to vezmu deti,vzdat sa zivota a stastia-trpiet pri niekom kto si ju nezasluzi??? komu je to fuk??? preco sa o to nestara aj muz??nesnazi sa???

brunuska

ano ja chapem Rubi-treba partnera dokonale spoznat...ale! niektori su fakt dobri herci-mala som s takym cest- dva roky sa pretvaroval a pak som len kukala kde som k tomuto prisla!!! :-))
a ide aj o to-ze ked sa chlap ozeni- je si isty a prestava sa snazit,ozivovat vztah,starat sa o zenu, vztah,lasku...

Rubi

Anica ale ja nevravim o zle ale napriklad to ze nepomaha tak to sa predsa prejavi uz pred svadbou predpokladam ze s nim pred svadbou aj zila tak musela vidiet co je zac.Neda sa predsa pretvarovat donekonecna.