odhananie druhych od seba

Nico578

Goccia, presne ako si napisala, aj nechcem aby o mne nieco vedeli, a aj bolo v minulosti sklamanie. Ked som dvakrat v zivote fakt potrebovala pomoc, aj ked este vtedy bolo obdobie dospievania, a tam su same take pubertacke problemy, tak tieto boli o nieco vaznejsie. Pri prvom sa na mna kamoska kt som mala najradsej vykaslala, ale ciastocne to bola aj moja chyba, a pri druhom o niekolko rokov neskor spravila ta ista osoba to iste, a nakoniec som bola ja ta zla. Vtedy som ju poziadala fakt doslova o pomoc a nic. Odvtedy som sa ako keby zamkla, a uz som nikdy nikomu nepovedala co ma naozaj trapi alebo ze mam nejaky problem. A povedala som si ze uz tu chybu nikdy znovu nespravim. Mam minimalny ludsky kontakt, len s rodinou, plus s jednou kamoskou sem tam sa stretneme. Akoze mne to zo 75% vyhovuje, len su obcas take dni kedy to na mna pride ze nemam takmer nikoho.
Ani neviem preco to pisem, mozno som to len potrebovaka dat zo seba von. A neberte to ako stazovanie sa a hranie sa na chudinku, to nerobim a ani to nemam rada. Tos asi vsetko

goccia

moj nazor je, ze si nepripustas ludi k sebe, lebo nechces, aby niekto o tebe nieco vedel. takisto mozno nechces, aby si sa na niekoho naviazala. preco je to tak? sklamal ta niekto v minulosti? bojis sa niecoho? alebo mas len pocit, ze si s nikym aj tak nebudes rozumiet?

juh 26

Nemusis sa pretvarovat, bud uplne prirodzena a neboj sa prijat pomoc od druhych. Ty sa asi bojis, ze budes niekoho zatazovat, ze? Inak rad by som niekoho spoznal.

Nico578

Preco by som sa tak mala pretvarovat? O to nestojim, ani o ,,novych kamaratov,,. Myslela som to tak, ked mi chce nejaky priatel pomoct alebo sa aspon porozpravat o nejakom probleme, tak pomoc neprijmem a poviem radsej ze mi nic nie je, atd. To viem preco robim a tak, ale o to tu nejde. Ja som len chcela ci sa da proti temu nejako ,,bojovat,, lebo ono by to aj slo takto dalej, ale tazko, aj ked som si uz zvykla a je to skor uz aj podvedoma zalezitost.

vikkkis

ak odhananim myslis to ze tazko nadvazujes kontakty tak skus byt otvorenejsi k ludom, usmievaj sa bav sa chod von, bud vesely priatelsky ochotny ak niekto nieco bdue potrebovat... hlavne sa usmievaj to je zaklad :) ako budes ty vysielat k ostatnym tak sa ti aj bdue dostavat :) sama som s tym mala problem a presne toto zabera :)