Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo je pri chudnutí dôležité piť veľa vody?

Javieres

Chcem sa spýtať či je škodlivé tú vody si zmiešať s jablkovým octom kedže zvyknem si do 1.5l fľaše vodu zmiešať s jablkovým octom pri cvičeni a na noc kedže čistú vodu moc nemusím ale jablkový ocot dodáva tomu lahodnú chuť. Niekde sa hovorí škodí a niekde nie tak čo je pravda ?

S.Ivka

Petrussa: pri chudnuti nie je dôležité spaľovať len kalórie, ale odplaviť z tela prebytočný odpad, vyčistiť črevo a lymfatický systém. Pretože toxíny a odpadové látky nám preťažujú organizmus a spomaľujú metabolizmus. A vodou to potrebujeme vyplaviť von. Keď chceme schudnúť,potrebujeme zrýchliť metabolizmus. A hlavným prvkom na jeho zrýchlenie je aj voda. Ako to tu už bolo spomenuté, na 10kg hmotnosti potrebujeme vypiť 4dcl vody, ale závisí to od toho, čo telo človeka potrebuje. Pretože síce sme všetci z "jedného cesta", ale každý organizmus si vyžaduje individuálnu starostlivosť. To znamená, podľa vzorca si vypočítajte, koľko máte vypiť vody denne. To množstvo hovorí o tom, že toľko vody potrebuje vypiť len nato, aby vaše telo vôbec pracovalo tak, ako má. Ale keď chcete telo čistiť a zároveň chudnúť, potrebujete vypiť aj o 2 litre vody viac. Ale to sa už odvíja aj od metabolizmu, vašej terajšej hmotnosti a koľko chcete schudnúť. Odvíja sa to aj od fyzickej aktivity a činnosti organizmu. Preto je dôležitý individuálny prístup ku každému telu. Možno vás zaujme aj tento článok www.cestazazdravim.sk .
Samozrejme pri chudnutí je veľmi dôležitý pitný režim, pohyb a stravovanie. Ak by ste chcela poradiť ohľadne stravy či zdravého chudnutia, pokojne ma kontaktujte, rada vysvetlím moju skúsenosť s chudnutím. :)

RNG

Voda je hlavny prostriedok pri odmorovani tela.
Pri chudnuti spalujeme nase tuky a v nich su casto ulozene rozne zamorenia, takze je dolezite pri tom pit dostatok vody.
Voda samotna nerozpusta tuky, na to treba enzymy ako lipazy,alebo emulzifikatory ako lecitin.
Tuky sa nevylucuju mocom vobec, ale cast sa moze vylucit cez zlc, tj ked jej nedovolime sa reabsorvat, ale ju nasiakneme napr do mikrovlaknin a tak vynesieme so stolicou z tela.

ngfvfkj

No ja napríklad nevidržím bez vody ani pol hodinu :D ešte aj pri postely mám a dokážem v priebehu noci vypiť 1L vody, proste ma stále smädí ako po opici. niekedy mám pociť že som už prevodnená. sa mi stala aj taká vec, ked som raz prišla z vonka a som bola taká smädná, že som vypila 1l vody na ex. a potom aj tie bolesti brucha stáli za to :-/ :D

hviezda_ka

..na 10 kg vahy-4dcl vody....cize ak niekto vazi 60kg...mal by vypit 2,4l...ale samozrejme ak sportuje tak aj viac :)..tych 2,4 je minimum :)

matot

pre nikiname... vodny kamen je v podstate vapnik.... velmi potrebny pre ludske telo.
Jediny jeho problem je, ze sa usadzuje pri spracovani tvrdej vody. A vacsie skody urobi v bojleri, pracke,....

RNG

Mnohe skodlive splodiny telo zabuduje do tukov, aby neobiehali v krvnom obehu.
Pri chudnuti sa tieto dostanu do obehu a treba ich samozrejme vyplavit von z tela, pripadne pouzit aj absorbenty(mikrovlakniny ako psylium pektiny, arabinogalaktany,
adsorbenty ako aktivne uhlie bentonity zeolity)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo je pri chudnutí dôležité piť veľa vody? - Fórum - ZDRAVIE.sk