Prečo je pri chudnutí dôležité piť veľa vody?

nikiname

Ahojte
ja tiez suhlasim s nazormi, ktore boli spomenute
ZLATE PRAVIDLO: hned ako vstanes NAPIT SA VODY, ktora je odstata a izbovej teploty. Ziadne bublinky al. sladene. Do hodiny sa urcite najest a potom dodrzat interval medzi jedlami (dajme tomu 3 hodiny, ako spomenula zuzkabe a mat tych 5 jedal)
kedze sa pytas najmä na ten pitny rezim- moj tip : ja som osobne prestala kupovat balene vody, stale to trepat, plastove flase z toho, tak to iste mas z vodovodu- kvalita vody je ok, len mne velmi nechuti a ked je tvrdsia voda, tak to citim dost. Aj ked je odstata, nic moc, tak som si kupila tu filtracnu kanvicu brita. Ako necakala som daku prevratnu zmenu, ale som naozaj velmi milo prekvapena- voda chuti super a hlavne co som si vsimla- zacala som to ako pokus davat do kanvice (ci to teda filtruje ako ma), ked si pripravujem aj caj (mame tak tvrdu vodu, ze staci tyzden a varna kanvica je uplne zanesena- tak som tam zacala liat tu prefiltrovanu- absolutne ziaden vodny kamen!- ked si predstavim, ze bez filtrovania som si ten vodny kamen davala do tela..brr
v robote to tiez tak robim, hlavne teraz, ked je teplo- nemusim rano trepat flasu, naplnim si britu a mam to na stole pri sebe, pijem kazdu hodinu pohar vody, aby som dodrzala tie 3L..
jaj a este k tomu jedlu, fit.trener mi dal radu- vzdy pred jedlom ak mas smad- napit sa pol hodinu pred a po jedle, najskor hodinu a pol!- aby spravne pracovali zaludocne stavy

zuzkabe

Akinku
to časte jedenie sa odporuča kvoli tomu, aby človek nejedol naraz velke porcie, pretože napr. ked niekto má ranajky o 7 tak do tej 12 mu može (ale nemusi) poriadne vyhladnut a tak zje na obed za dvoch a to pri chudnuti nie je dobre. Neviem ako sa ty stravuješ, ale ja jem 5 krat denne, pretože aj ked si dám na ranajky napr. 2 krajce chleba s niečim tak za tri hodiny som hladná. Takže jem každé tri hodiny. Všeobecne to aj zrychluje metabolizmus, telo proste vie, že každé tri hodiny dostane nejaké jedlo, nie je teda v strese a nerobi si žiadne tukove zásoby.
Ked ti nechutí nemusiš jest nič velkľ, stači jedno jablko, banán, jogurt, medzi tými troma jedlami čo denne ješ. Vieš každy to má inak, ale pravdupovediac, je to len o zvyku. Ja som sa niekedy takto nestravovala, ale teraz si už neviem predstavit stravovat sa inak.

oui.

akinu, jedy len do sytosti, neprejedaj sa, zvol menej tucne potraviny, cast jedla nahrad zeleninou a ovocim, k veceri jedz namiesto prilohy salat, hyb sa a schudnes.
pre zazivanie je optimalne jest 3 krat denne, az pri prvom hlade, akurat pre chudnutie to ma tu nevyhodu, ze clovek sa vacsinou hladny nekontroluje a zje daleko viac, ako len po bod sytosti.

zuzkabe

to nie je dôležité len pri chudnutí.. ale vela vody treba pit stále.
odplavuju sa škodlivé látky, telo nie je dehydrované, je pekná plet, nie je zápcha...atd...
a kedže telo je zo 70 % zložené z vody tak ju stále potrebuje.
Pri chudnutí sa to odporúča aj preto, lebo napr. pohár vody pred jedlom zasýti žaludok a človek už toho tolko nezje...

akinku

Este dodam ze rano 10.00 lebo v tedy chodim do prace tak to je pre mna len rano obed mam az o 15.00 hod no a vecere az o 22.00 hod tak to mam asi smolu aby som schudla vsak?:O(

akinku

Inak ked nebudem jest 5-6x denne tak neschudnem?vsade pisu ze musim jest ale ako ked ja na to nemam chut jest az tak vela krat a ked som v praci tak ani nemozem tak ako by som sa mohla dlavit cely den skoro?Inak sa neda schudnut ked budem jes len 3 krat denne napriklad?

elca

vyčerpavajuca odpoved,nie je co dodat
jedz 5x denne male porcie a ked si hladna medzi tym pi vodu-čistu-nesladenu potrebujes take mnozstvo ako bolo pisane

xy:)

pretoze voda odplavuje tukove bunky, ovplyvnuje metabolizmus, ked vela pijes, jes menej, nie nadarmo sa hovori, ze hlad je preobleceny smad. pitny rezim je dolezity na spravne fungovanie organizmu. cca 2,5 - 3 litre treba vypit