Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolisavy hemoglobin? hemoglobin u zeny

Príspevok v téme: Kolisavy hemoglobin? hemoglobin u zeny
Lulu2011

Zaujimalo by ma, ci hemoglobin pri odbere krvi by mal byt nejaky stabilny. Porovnavala som si vysledky spred roka, mala som 140, 155 potom a o rok uz len 132 :( mam trochu strach, preco o tak vela klesol, hoci je to stale v norme. Pri vyssom hemoglobine som mala nie vela zeleza, len 7, tak teraz je urcite nizsie, ked to tak kleslo. Citim sa unavena, hoci som este v priemere, u muzov by to vsak uz spadalo do anémie.

Kolko zvyknete zeny mavat hemoglobin pri odbere? moze sa takto drasmaticky menit? dakujem :)

Lulu2011

nofretari - no u kazdeho je to ine, moja mama ked mala hemoglobin okolo 120 odpadla, ja ked som bola tehotna som mala 80 a neodpadla som, aj ked slabost a ppotenie som mala

nofretari

norma je u zien 120-160 g/l hemoglobinu, takze to pisete su stale fyziologicke hodnoty ... kedze je hemoglobin v cervenych krvinkach ktore maju zivotnost 120 dni tak tak ako krvinky aj on je obmienany, a to vsetko zavisi aj od stresu, pracovnej zataze, pohlavia a mnohych inych pripadov... ja osobne si myslim ze netreba robit paniku ked sa clovek neciti vyslovene zle, ono tie laboratorne vysledky este nemusia svedcit o chorobe ... pre zelezo som nasla normu u zien 4,1 -24 mikromol/l ... s muzskymi hodnotami to netreba porovnavat ti maju viac krvi ... urcite za anemiu sa beru len velke vychylky hodnot, nie taketo ... hlavne dolezite je ako sa citis, ci je to skutocna unava a znizenie vykonnosti alebo len \"jesenna depka \" (ako mam ja :D ) cize tak ...

Lulita

Ahoj, az teraz som si vsimla tvoj prispevok, bola si na nejakom vysetreni? ono to moze byt aj krvacanie z gastro veci, alebo konecnika :(

zuzu82

Ahoj Lulu. ja mam tiez podobny problem. vo februari 2011 som darovala krv a hemoglobin som mala 155. potom v juli iba 119, o mesiac asi 128 a teraz 126.
tiez by ma zaujimalo, cim je to sposobene. myslela som, ze to bolo preto, ze som zacala uzivat antikoncepciu. ale dozvedela som sa, ze zenam prave vtedy zvykne stupat hemoglobin. tak ja neviem :(

Lulu2011

praveze som mala pred menstruaciou robene odbery, preto ma to zaskocilo, som zvyknuta na vyssie hodnoty hemoglobinu

muc

je to uplne v pohode. absolutne sa nejedna o "dramaticku" odchylku. ta by bola, ak by si ho mala cca 80.
samozrejme ze sa mnozstvo Hgb kolise. staci, ak mas silnejsiu menstruaciu a uz je ho menej. a mozno ti najnovsie odbery boli robene pocas, alebo tesne po menzes a uz je rozdiel.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolisavy hemoglobin? hemoglobin u zeny - Fórum - ZDRAVIE.sk