Potrebujem poradiť.

Príspevok v téme: Potrebujem poradiť.
[zruseny7]

Ahojte veľmi sa zaujímam o zdravú stravu, no občas sa bojím, že to začnem preháňať.
Toto je príklad môjho jedálnička:
Raňajky: ovsené vločky alebo iné vločky, približne tak 200g ovocia občas so sójovým mliekom a kakaom, makom, kokosom a tak
Desiata: Kus nejakého ovocia a tak približne 50g orechov alebo semienok
Obed: Si spravím buď nejaké dva zemiaky, celozrnné cestoviny alebo strukoviny s tofu a zeleninou, alebo len ovocný alebo zeleninový šalát :)
Olovrant: tiež len nejaký malý zeleninový šalát
Na večeru už väčšinou nič ..lebo ten olovrant je o nejakej šiestej vždy :)
Čo si myslíte o takomto jedálničku? ..nehrozí že sa zo mňa stane anorektička? Lebo rodičia na mňa pozerajú, že čo furt vymýšľam a že nech jem normálne ako aj oni.. ale keď mne to nechutí a nie je mi z toho moc dobre ..a keď jem takto, čo je zase pre mňa normálne, tak je mi konečne fajn :)

Majo Bruk

Vsetci ,ktori trpite nadvahou alebo podvahou,pripadne mate zdravotne problemy.
Pomozem vam a poradim vam ako vas problem odstranite.
Seriozne ponuky na mail :
praca.wellnes.rk@gmail.com

smajliQa

vlocky, kakao, mak, kokos, cestoviny, strukoviny.. semienka... podla mna mas prijem akurat, ale ja mam PPP tak by som ti nemala radit... no vymenvoala si vela veci ktore su bohate na tuky.. takze podla mna by si mala len par veci vymenit, inak mas prijem dobry...
teda dobry.. ak chces vahu udrziavat alebo chudnut... ale pribrat s tymto nemozes....

[zruseny7]

Sisi135: Bola som vegetariánka, no mám intoleranciu laktózy, tak som sa stala vegánka.
A prečo? ..čo spôsobuje sója? O tom som ešte nepočula ..

Sisi135

Podľa mňa je to málo, aby si sa nepodvyživila. Inak ty si vegetariánka?
PS: Zo sójou to moc nepreháňaj, pre ženy ktoré chcú mať v budúcnosti dieťa to nie je tá naj potravina

[zruseny7]

Len niekto mi hovoril, že keď zjem alebo jedávam veľa orechov a semienok, že to nie je dobré, lebo budem mať z toho veľa tuku v krvi ... je to blbosť?

[zruseny7]

No veď ten šalát to je jasné, že s trochou oleja vždy.
No a veď presne o to mi ide či to nie je príliš málo, ale tak zase tie orechy a semienka majú vysokú energickú hodnotu, tak som myslela, že to stači :P

oui.

a teda salat na obed aj na veceru, to je fasa malo.

dievcatko, pekne strukoviny a obilininy spolu so zeleninou a ovocim by mali byt zakladom vegetarianskej stravy, ale to neznamena, ze ked si das viac zeleniny, tak nepotrebujes to ostatne.

oui.

no, mas dost maly kaloricky prijem, ten zeleninovy salat urcite ja s olejom a nejakymi orechmi, semienkami, priadne syrom, alebo pod.

na veceru by nebolo zle dat si aj nejaku prilohu, jes malicko a potrebujes vyssi prijem.

co sa tyka zdravej stravy, je ok, ze sa o to zaujimas, ok to vsak nie je, pokial mas k inemu jedlu odpor, mas z neho strach, odmietas ho aj pri prilezitostiach, ako su rodinne spolocne oslavy a pod. pripadne, ked radsej ostanes hladna, ako by si mala zjest nieco nezdrave.
pripadne, ak ti fakt ide velka chut na daco nie kosher a ty si to zakazujes len preto, lebo to nie je dostatocne zdrave.
potom to uz je porucha prijmu potravy.

je super starat sa o svoj jedalnicek, ale zasa urcite to neprehanat. to uz super nie je. to uz je chore.