Krvne dosticky

znicena

ja mam leukemiu a liecba mi sposobuje nedostatok trombocytov mavam hodnoty okolo 30 a som uz znicena....kazdodenne odbery su velkym problemom lebo sa mi potom len tazko sa zastavit krvacanie,o menstruacii nehovoriac....neviem ci to nie je hlupost ale moze existovat nejaky prirodny zdroj krvnych dosticiek??ako napr na erytrocyty konzumujem cviklu a podobne "cervene veci".Prosim o radu!

aljoska

norma trombocytov je od 150-400.Takže ich nemáš až tak zvýšené.Za chorobne zvýšené sa berú ak sú nad 600.Trombocyty zohrávajú doležitú úlohu pri zrážaní krvi.Ak ich je málo,dochádza ku krvácavým prejavom,pri ich nadbytku sa možu zhlukovať a vytvárajú sa tzv.tromby,ktoré potom možu upchať cievy.

email

Ahojte,

ja mám už asi rok trombocyty 480, horná hranica je pritom 350. Beriem antidepresiva tak si myslim, ze to bude asi z toho. Priznaky mam len zriedka a to malymi modrinami na stehnach a skor su svrbiveho charakteru ako bolestiveho. Viete mi poradit ako by som mohla zmenit tento stav ? Skúšala som železo či to nie je nedostatkom ale nič sa nezmenilo. Prípadne ked mate niekto podobnu skusenost rada si ju precitam.
Pekny den vsetkym.

aljoska

Zvýšený počet krvných doštičiek-trombocytoza.Može mať rozne príčiny.Mala by si bať sledovaná hematologom.

999

Chcela by som sa spytat co to znamena ked mam zvyseny pocet krvnych dosticiek.Je to vazne? Co to moze sposobit a ako sa tato choroba vola a lieci?

aljoška

Ešte by som dodala,že záleží od toho kolko je tých krvných doštičiek.Trombocytopénia može byt lahkého,stredného a tažkého stupna.Ak je lahkého stupna a tie doštičky sú dostatočne výkonné,tak sa to nemusí ani prejavit.Záleží teda od ich počtu ale aj od toho či sú dostatočne kvalitné.Na to existujú rozne vyšetrenia.

aljoška

Krvné doštičky-trombocyty,zohrávajú doležitú úlohu pri zrážaní krvi.To znamená,že ak má človek málo krvných doštičiek má zníženú zrážanlivost.Prejavuje sa to napr.už pri malom porezaní,dlhšie tečie krv.Nebezpečné je napr.trhanie zubov,poprípade nejaký vačší úraz.Pri neliečení by mohlo dojst aj ku vykrvácaniu.