Zadrziavanie vody v tele

redka

ja blba com ich teda brala... ale chvala bohu len kratko... mozno dokopy asi rok a pol aj to tam bola nejaka prestavka medzi dvoma obdobiami... a ja som si z toho odniesla napriklad depresie, precitlivelost, panicke ataky, pichanie v jednej casti hlavy ako keby ti ihlicou niekto pichal do mozgu, znizena citlivost v jednej ruke a na jednej polovici tvare, totalny antikoncepcny ucinok v podobe straty libida, suchost posvy, neustale sa vracajuce mykozy, castejsie zapaly mocoveho mechura a pod... je toho viac ale asi si tak rychlo nespomeniem... aj v tej mojej poslabsej pamati ma isto prsty ta antika... cize za mna antikoncepcia NIE

preco som ju brala? nie kvoli pleti ci kvoli zvacseniu prs, ci kvoli uprave cyklu, ako ju beru niektore babenky... len kvoli pohodlnosti partnera asi... aj svojej... v com mi pomohla? priznam len jedno pozitivum - vytratili sa moje bolesti v prvy den M ktore su docela silne... ale viem ako by sa dali odstranit inac bez chemie len je potrebna disciplina vo vyzive a tu ja vzdy nemam ukazkovu:D

lombardo1981

Ja som ich nikdy nebrala. :-) Ani si to nemôžem dovoliť. Je to mechanizmus, akým tie opuchy pôsobením estrogénov vznikajú. To predsa neznamená, že musia u každého.
Napríklad ten prestup tekutiny naruší rovnováhu v bunkách. Preto obličky začnú viac zadržiavať sodík aj vodu.

redka

lienka ze to nerobilo problem tebe, neznamena, ze to nebude robit problem inym... niektore zeny maju po dlhodobom uzivani HAK mrtvice napriklad tento pribeh 26-rocnej baby... www.lpp.sk

kopirujem z dalsieho clanku

Je však pravdou, že počas užívania antikoncepcie vám môže váha mierne kolísať. Tieto zmeny, ktoré vidíte aj cítite, sú spojené s hormónom estrogén, ktorý sa nachádza v mnohých hormonálnych formách antikoncepcie. Estrogénová zložka má nepríjemnú vlastnosť, a tou je zasahovanie do soľno-vodného hospodárstva organizmu. Jednoducho povedané, zadržiava v tele soli a na tie sa zase viaže voda. Dôvod vášho zvyšovania hmotnosti hlavne pred menštruáciou je teda zadržiavanie vody v tele a nie nejaké pribúdanie tukových vankúšikov.

vacsinou sa radi znizit prijem soli, sodika, viac sa hybat, upravit stravu, v ziadnom pripade nezacat kvoli tomu pit menej vody... alebo tiez radia zmenit znacku HAK za taku, ktora obsahuje gestagen drospirenon...

[zruseny35]

lombardo1981..chápem ťa,ale ja som ich bravala cele roky a pribrala som max 2 kilečká,vratane porodu.Takže nema dovod si myslieť,že skodia-mne z nich nič nebolo.Brat ich roky snad už niečo znamená.Ale beriem aj tvoj nazor-možno si mal ine skusenosti :)

redka

posuvam zaujimave informacie www.lpp.sk

dovody zadrziavania vody su rozne, ale pri hak je pricina jasna... este som napriklad pocula, ze zvyseny prolaktin moze sposobovat taketo opuchanie (to je pripad jednej znamej - nebola tehotna, nemala dieta a aj tak mala tento hormon vyssi a preto bola aj cela taka nacucana)...

lombardo1981

lienocka-33, práveže estrogény spôsobujú retenciu tekutín tým, že uľahčujú prestup vnútrobunkovej tekutiny mimo buniek.

[zruseny35]

HAK vodu v tele nezadržiavaju,to si skor pribrala-ako vedlajší učinok,pretože sa zvyknu brať na večer.