Zadrziavanie vody v tele

Kýčera

Nie je opuch ako opuch, dôležité je aj, na kt. časti tela sa objaví. Na niektoré vás upozornil Jozohuzo, ale môžu ich spôsobovať aj cievy, pečeň a imunitný systém/alergie/. Ak sa jedná o Quinckeho edém, okamžite k lekárovi. Pri iných, ak sú mierne, vynikajúco pomôže to lymfo, vynechanie solí z jedálnička, močopudné čaje/aj bazový/, ak to spojíte, malo by to zabrať, ak nie-lekár. Ale piť musíte, môžete si poškodiť obličky a tiež vtedy, ak budete ich bude prelievať vysokými dávkami. Okrem čajov je dobré piť filtrovanú vodu,či prevarenú-tá má vynikajúce vodivé vlastnosti. Koľko piť závisí od veku a váhy človeka. Zvýšenie tekutín má význam len vtedy, ak máte horúčky, infekciu MC/obličiek/, vypotili ste sa, aj to len dočasne.

jozohuzo

najprv by si si mal dat u lekara vysetrit srdce a oblicky pretoze toto zvyknu byt priciny preco sa telo zavodnuje... dalsia pricina moze byt lymfaticky system... ked nefunguje ako ma ucinna je vtedy lymfodrenaz ale manualna u odbornika

rada

Obyčajná a jednoduchá rada, musíš veľa piť, najlepšie čistú vodu a skús kombinovať s odvodňujúcimi čajmi, napr. žihľava- alebo vygoogluj. Je to taký paradox, keď telo zadržiava vodu, ľudia sa snažia piť málo, čo je somarina, musíš vypiť aspoň 3- to je minimum až po 5 l vody za deň. Ďalej odporúčam potraviny, ktoré odvodňujú a sezóna je tu, takže sú to- jahody, melón, uhorky.

RNG

jednym z velmi ucinnych odvodnovacov je komonica lekarska(melilotus oficinalis). Tiez je znacne ucinna medvedica lekarska(Arctostaphylos uva-ursi )
Pri odvodnovani treba niekedy pridavat mineraly do tela, lebo strata mineralov moze byt privelka. Davky su od 50 do 100 mg suchej byliny.
V odvodnovacich pilulkach byva casto trochu draslika na nahtadu strateneho v moci, najlepsia forma je kysly uhlicitan draselny(KHCO3).
Niekedy tam davaju beznu sodnu formu, sodu bikarbonu(NaHCO3), co nie je az tak dobre, lebo sodika mame obvykle v tele dost a draslika casto primalo, lebo ho telo nerecirkuluje, ako sodik.
To zaroven alkalizuje telo, co je spravidla pre vacsinu potrebne.

heaven

praslicka, bylina ktora je naozaj fantastickym prostriedkom na odvodnenie, a to aj pri chorobach nahromadenia vody v odsrdcovniku a podhrudniku, moja stara mama ma s tymto problemy a nepomahaju jej lieky ako furosedim a furon zihlava a praslicka zaberaju. Niekedy je zvazit a radsej sa treba poradit s lekarom kombinacia HAK a inych lieciv je niekedy skodliva

kamoska

mne sa osvedcil urinal, ale všimla som si že, keď jem veľa bieleho pečiva, buchiet, chleba, tak vtedy poobede doslova napuchnem, lýtka mi opuchnú a tak.