laska vs zalubenie

Príspevok v téme: laska vs zalubenie
veki

Som so svojim priatelom takmer rok, mame 24 obaja. Vcera mi povedal, ze pre neho je zalubenie silnejsi pocit ako laska. Tvrdi, ze zalubenie davno opadlo a ze ma miluje. Pre mna to vsak nie je pochopitelne, ze zalubenie je intenzivnejsie. Ved predsa ked cloveka milujem, uvedomujem si aj jeho chyby a nie som zaslepena zalubenim tak to musi byt intenzivnejsie ako nejake hlupe neracionalne zalubenie. Mrzi ma to, ze to tak berie, mam pocit, akoby som ho sklamala ked spoznal skutocnu mna a uz jeho pocity nie su tak intenzivne. Dost ma to trapi ked planujeme spolocne byvanie a buducnost a jeho city uz nie su tak intenzivne. On to vsak povazuje za prirodzene, ja nie. Uz nepochybujem ze muzi a zeny su z inych planet. Ako to vidite vy?

katka...

Ved ti povedal, ze ta miluje. Co este chces? Su to len slova, kazdy si inak vysvetluje pojmy zalubenie, milujem, lubim. Dolezitejsie su skutky. Ked budes analyzovat kazde jeho slovo, tak sa z toho zblaznis.

Weva

tiez si myslim, ze si ho zle pochopila a ze nema vyznam to tak dopodrobna analyzovat... tie pojmy sa tak tazko popisuju - poblaznenie, zalubenie, vasen, dovera, laska, vzrusenie, city,... cim viac to rozoberas, tym sa do toho viac zamotas...

Ja mam pocit, ze on Ti nic nevycita (ze by si ho sklamala ako pises), skor Ti zlozil kompliment ked priznal, ze napriek tomu ze to nie je uz o zalubeni a vzruseni ale o skutocnych citoch, je si isty ze s Tebou planuje buducnost. Ved presne o to ide, nie?

AdamKrt

veki:

chapes, ze VSETKO, ale absolutne VSETKO zovsednie a nemozes to stale a rovnako vnimat ?

Preber sa a prestan riesit hluposti.

rony26

asi myslel ten prvotny pocit zalubenosti, ten osial, ktory je v tych zaciatkoch najintenzivnejsi...ked ste sa este len spoznavali, ked sa tesil na kazdu sekundu s tebou, z kazdeho tvojho pohladu a usmevu...a toto po case zovsednie resp. prerastie do nieco ineho, do lasky...mozno takto to nejako myslel

rony26

netreba vsetko az tak analyzovat, tiez si myslim, ze si len zle vysvetlujes jeho zmyslanie...taketo chytanie za slovicka je nezmyselne, radsej si vsimaj jeho spravanie a podla toho sa zariad

kafe

veki, tvoj priateľ NIE si ty. Tak mu dovoľ vnímať veci po svojom. Podľa mňa si ho zle pochopila. Nemusíš rozumieť tomu, ako môže niekto prežívať intenzívnejšie pocity k ilúzii, ale faktom je, že to tak proste JE u väčšiny ľudí.

veki

ale AKE pocity su preboha intenzivnejsie? cokolvek si predstavim, ci bolest ked sa pohadame, alebo pozitivne pocity ked sme spolu, vsetko je intenzivnejsie, lebo viem, ze vidim realitu nie iluziu

AdamKrt

Ale Ty si to mozno vysvetlujes inak, ako to priatel myslel. Je samozrejme, ze pri zalubeni su pocity INTENZIVNEJSIE. Lebo je to nieco nove, neokukane. To vsak nemusi znamenat, ze si toho viac vazi...

veki

ja neviem, je to pre mna cennejsie a intenzivnejsie teraz, ked som si vedoma kladov aj zaporov, ked uz nie som slepa a nevidim len klady..nie je to pre mna pochopitelne ako moze niekto prechovavat intenzivnejsie pocity k iluzii ako k realite..no a co ze realita nie je taka ziariva..je to realita a tu nenahradi nic..