Tehotná?

Príspevok v téme: Tehotná?
Tyshka

Ahojte...mám taký problém že sme boli spolu s priatelom ked som mala plodne dní a ne len raz davat si pozor sme nedali berem antikoncpciu..no to uz su tri tyzdne za dvadní mi maju dojst krámy no ale jemi casto zle furt by som spala mam take bolesti v pod brusku trocha jak keby som aj krvacala ale je to len taky vytok hustejsi, nikdy v zivote mi nekrvacalo z nosa no teraz ano :-/ furt by som jedla a spala.ráno mi casto dojde aj zle alebo pocas dna mam chut sa vyvracat. tehotensky test som si kupila ale cakam na zajtrajsok co tie kramy dojdu ked nie ani po troch dnoch idem si spravit test ale bojim sa.Vedeli by ste mi poradit ale ze jaky test je ten skorej povedane 100%?
Dakujem

Weva

Je zvlastne ako to ludia beru na lahku vahu!!!!

Tak si pozri pribalovy letak!!!

Napriklad v mojom pri 2 vynachanych rovno pisali, nech sa radsej pytas lekara.

Pri jedne zalezalo VELMI od toho v ktorom tyzdni, zvlášť vysoké riziko otehotnenia je vtedy, keď ste vynechali tabletu na začiatku alebo na konci balenia. Dokonca moze otehotniet i ak mala styk predtym ako zabudla, lebo tie spermie mozu prezit par dni.

A ocividne vynechala dve a vobec ziadne opatrenia nerobila, takze jej to moze ovplyvnit ako tento tak i dalsi cyklus. Vsak sa trosku treba o to svoje telo starat.

Len pre zaujimavost

V 1. týždni - užite ju ihneď, ako si spomeniete (aj keby to znamenalo užiť dve tablety súčasne) a nasledujúce tablety potom užívajte vo zvyčajnom čase. Počas nasledujúcich 7 dní použite naviac ďalšie antikoncepčné opatrenie.

V 2. týždni - Uži ihneď a nasledujúce potom užívajte vo zvyčajnom čase. Spoľahlivosť zostane zachovaná a nemusíte používať ďalšie kontraceptívne opatrenie.

V 3. týždni - 2 moznosti, pricom nemusi používať ďalšie kontraceptívne opatrenie.
1. Užite tabletu ihneď, ako si spomeniete (aj keby to znamenalo užiť dve tablety súčasne) a nasledujúce tablety potom užívajte vo zvyčajnom čase. Z ďalšieho balenia začnite užívať ihneď po užití poslednej tablety zo súčasného balenia, takže nebude žiadne obdobie bez užívania tabliet medzi dvoma baleniami. Krvácanie z vysadenia sa môže dostaviť až po využívaní druhého balenia, ale počas užívania tabliet sa môže objaviť špinenie a intermenštruačné krvácanie.
Alebo
2. Prerušte užívanie tabliet zo súčasného balenia a začnite týždeň (alebo menej) bez užívania tabliet (započítať musíte aj deň, kedy ste tabletu zabudli užiť). Potom budete pokračovať v užívaní tabliet z nasledujúceho balenia. Ak zvolíte túto metódu, môžete začať užívanie z nasledujúceho balenia v rovnaký deň ako zvyčajne.

lioness_01

michaela, oneskoriť sa o pár hodín a dva krát zabudnúť vziať tabletku je rozdiel a je to dôvod na obavy

michaela312

To nemusí vôbec nič znamenať aj mne sa to už veľakrát stalo, že som meškala niekoľko hodín.. Zatiaľ to vypusti z hlavy, a keď nepríde menštruácia, tak si spravíš test, viem, že sa mi ľahko povie, ale nerob zbytočne paniku dopredu :) Veľa šťastia..

Weva

"raz som si dala neskor o den a raz zabudla?" Cize vlastne 2x zabudla?

Tiez Ta nechcem strasit, ale v tom pripade je to dost mozne ze si tehotna! HAK treba brat pravidelne inak je to cele nanic, len si rozhasis hormony...

A ja som mala podobne priznaky na zaciatku tehotenstva, aj ked najma citlive prsia, ale presne pred tym ako mala prist menstruacia som mala bolesti v podbrusku, ze uz uz pride a nakoniec neprisla...

Daj vediet ako si dopadla...

lioness_01

tysha, v tom prípade si kúp tehotenský test a čakaj pozitívny výsledok (ak ste sa ovšem nechránili aj iným spôsobom)... bola to chyba v užívaní, navyše dva krát, takže antikoncepčný účinok pravdepodobne nebol zachovaný...

ty nečítaš leták ?

Tyshka

lioness hej hej vtomto mesiaci bolo aj to aj to neviem jaks a to stalo chodim na autoskolu a tie dni dojdem domov o 10 tej raz som zabudla doma tabletky lebo ich berem o 9tej vecer a proste mit o vislo z hlavy raz som som o jeden den dala neskor

Tyshka

akurat raz som neskor si dala o jeden den a raz som zabudla si dat to bolo vsetko..inak berem pravidelne a ten isty cas kazdy den!mozno par min.meskania sem tam..

Tyshka

no ja viem, ze by som nemala byt ale aj kamoska otehotnila tiez bere a aj jedna mojej mamina znama tiez tak preto mam obavi citala som aj odst o tabletkach takze ochranu by mala mat dobru.No ja som taka stastna osobka na veci ze mozem byt akurat vynimka ...