Sebavedomie

Príspevok v téme: Sebavedomie
IvyLea

Ako ste na tom so svojim sebavedomím - všeobecne???
U mňa je to také na hojdačke. Sú obdobia, keď si verím, že mi vecí výjdu a sú obdobia, keď som roztrasená aj z obyčajnej banality. Ale vo všeobecnosti, si verím dosť málo.
A minule ma prekvapila poznámka jednej kamarátky, keď hovorila o jednom známom, že je to veľmi dobrý muž, že keby ona nemala svojho manžela, tak by si ulovila jeho. Povedala to s takou istotou, že tomu verím, že by chlapec pred ňou nemal šancu újsť :). Vtedy mi tak napadlo, ako si veľmi málo verím a že by som chcela mať také sebavedomie ako ona ...a aj tú schopnosť "ovládať" veci vo svoj prospech.

ta3

Moonriver, mas, aj nemas pravdu, pravdu mas urcite v tom, ze ak je niekto slabsieho charakteru a v detstve sa mu vstepuje, ze za nic nestoji, urcite nebude mat v dospelosti vela sebavedomia, ale ak tento clovek v dospelosti na sebe pracuje, ak je dostatocne silny, vsetko, co jeho sebavedome tahalo dole, prekona, stane sa zdravo sebavedomym clovekom, hovorim z vlastnej skusenosti, prezila som velmi tazke detstvo, castokrat som sa hanbila za to, z akej rodiny pochadzam, cize moje sebavedomie bolo strasne nizke, ak vobec nejake bolo, po neradostnom a tazkom detstve nasledovali dalsie vazne problemy jeden za druhym, vsetky som chvalabohu prekonala a prave tym vsetkym problemom som vdacna, lebo zo mna spravili cloveka, akym som dnes, dnes som zdravo sebavedoma a myslim si, ze prave tazky zivot urobil zo mna lepsieho cloveka

trala

myslím si, že sebavedomie kombinácia názorov ta3 a Moonriver...sebavedomie sa vytvára od detstva, ako sa k tebe správajú rodičia a okolie...ak vám od detstva vravia aké si zlaté dieťa a chovajú sa k tebe ako k malej princezničk/princovi si stredobodom života rodičov, tak títo ľudia majú vysoké až prehnané sebavedomie...a tí ostatní si sebavedomie musia budovať sami a učiť sa na vlastných chybách a hlavne spoznať svoje silné a slabé stránky...a snažiť sa zvýrazniť tie silné stránky a utlmiť tie zlé :))

Moonriver

TA3 nesuhlasim s tým že práve naopak hovoríš, ved dieta vyrastá z toho čo dostane na seba z okolia aký postoj budu mat k nemu a z toho si o sebe vytvára názor čo mu v detsve hovoria či počuje o sebe pozitivne alebo skoro sa naučí že nemože byt milovaný lebo v dedstve z nejakého dovodu bol odmietaný nechcený atd, potom neskor može mat nizke sebavedomie alebo nadobudne pocit že nie je dost dobrý na to aby ho niekto miloval.TA je doležité aby človek v detstve dostal na seba pozitivne podnety a bol akceptovaný z toho potom vyrastáš. Si predstav ak niekto počuje nemá m ta rád leb o si taký ako .....atd.čo si má o sbe mysliet dieta bude mat o sebe negativnu mienku.

A Nato aby sa človek mal rád ako ty hovoríš mus vyrastat v láske a mat pocit že je prá vom milovaný.

ta3

dakujem Lost

Moonriver
clovek predovsetkym musi poznat sam seba, mat rad sam seba, vazit si sam seba a verit si a podla mna, sebavedomym clovekom sa nestavame vtedy, ked prezivame same pozitivne veci, prave naopak, prekonane problemy nas vnutorne posilnuju, posiluju nasu doveru vo vlastne schopnosti, inymi slovami povedane zvysuju nase sebavedomie

moonriver

Genezis dobre povedal sebavedomie je geneticky daná záležitost.Prv som si mysella že ludia s dobrými shopnostami maju vysoké sebavedomie a opačne.Ale potom ma napadol napr spolužiak vyskoo inteligentný ale fyzicky velmi slabučký a vždy donho dobiecali spolu žiace a preto nemal vysokú mienku o sebe.Potom ma napadol iný spolu žiak solne mezomorfný so silnou nerv sustavou odolný silný hlučný ale intelektom priemerný a každý mal pred ním rešpekt mal velmi vysoké sebavedomie.TAk ako to je od ktorých vlastnosti závisí Genezis sebavedomie, ktoré povahovaé vlastnosti čl musí mat? Alebo stači že na seba prežil vela pozitívneho?

ta3

nedostatok sebavedomia zhorsuje kvalitu nasho zivota, nechcem rozoberat preco, ale Slovaci ho veruze vela nemaju v porovnani napriklad s ludmi v Australii, pritom kulturna a vzdelanostna uroven Slovaka mnohonasobne prevysuje kulturnu a vzdelanostnu uroven Alstralcana, zato Australcania maju tolko sebavedomia, ze by mohli rozdavat

ako zvysit sebavedomie v profesionalnej alebo sukromnej sfere?, suhlasim s Genesis, nas mozog je ako pocitac a co v nom mame naprogramovane, podla toho myslime a spravame sa, jednoducho to treba v hlave ako v pocitaci zmazat a nahradit pozitivnymi afirmaciami, ktore zvysia nase sebavedomie, o tom je mnoho dostupnej literatury, takze kto chce urobit pre seba nieco, nie je problem si o tom nieco nastudovat a zmenit myslenie a tym aj svoj zivot, lebo ako myslime, taki sme, to je jedn fakt, darmo sa vela ludi brani toto pochopit a prijat ako fakt, a ako vyprazdnit mysel?, meditaciou, o com sa v dnesnej dobe docitat tiez nie je problem, ale najjednoduchsi sposob je, ako hovori System, sustredit sa na dychanie, o sebavedomi, mam na mysli pravdaze zdrave sebavedomie, sa da hovorit cele hodiny, ja som chcela reagovat iba na prispevky Genesis a System, s ktorymi sa stotoznujem aj ja

system

uplne najjednohsi sposob ako nemysliet nanic, je mysliet na dychanie :) ale vazne, lahnite si na postel a myslite len nato ako dychate :) ale nevydrzite to dlho :P mozno 5 sekund len :D

GenesisA

len dany postup prosim neaplikujte vsetky :) ... budte prosim niektore aj nesebavedome bo ja chcem taku partnerku :)... take hamblivky su velmi zlate :)... vela krat spajaju v sebe citlivost, zmysel pre rodinu a dobrosrdecnost a to je presne to co od partnerky ocakavam ja :)

vypocitava sebavedoma potvora nie je ani zdaleka taka lakava :)