Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hematom po pade

Príspevok v téme: Hematom po pade
ikke

dobry den,

pred siestimi rokmi som spadla na korculiach. kedze pad bol celkom neprijemny, mala som modrinu cez cele prave stehno pod zadkom. ked modrina odisla, zostal mi na nohe opuch a tak som sa vybrala k lekarom.

ti mi urobili rontgen, chirurg povedal, ze je to obalena zrazena krv(- krvny hematom), ktoru telo nevedelo spracovat a tak si ju radsej obalilo. pamatam si, ze to chcel vyberat. povedal, ze k nemu budem chodit kazdy tyzden, vzdy mi to nareze a akokeby dakou lyzickou vyberie, zasije a o tyzden pridem zas a on to zas rozreze a trocha vyberie a takto sa to bude niekolkokrat opakovat. vtedy som mala 15 rokov a zlakla som sa toho. vybrat som si to nenechala.

o asi dva roky som s tym zasla ortopedovi, ten povedal, ze pokial je to takto v klude a v pohode a nemam s tym ziadne problemy, tak to tam tak mam nechat, zevraj sa taketo veci rozlozia same od seba do desiatich rokov.

ten hematom (ak je to vlastne hematom) je naozaj len taky vacok, je povacsinou makky,na niektorych miestach trocha mäsitejsi akoby, nikdy nebolel, len obcas trocha zavadzal, ked som ho trosku prisadla. je telovej farby, no presvita na fialovo trocha. je chladnejsi ako zbytok nohy, na kozi nad nim mam cit.

po siestich rokoch som si tento vikend vsimla steklenie a skrabkanie v jeho okoli, obcas zaboli, mam pocit, ze je trocha tvrdsi a ze cela noha je jemne otupena.

bola som u neurologicky s inym problemom a psytala som sa aj na toto, povedala, ze to, co mi povedal ortoped je blbost, ze mam ist za chirurgom a na sono. zevraj aj rontgen bola blbost.

ma niekto skusenost s niecim podobnym? ako ste postupovali a aky ste mali priebeh? k chirurgovi sa samozrejme chystam, neurologicka ma dost nalakala.

za reakcie dakujem.

riskobozko

Potreboval by som poradiť. Po udretý lýtka na ľavej nohe sa mi urobil veľký hematóm 7,5x2,5 x 4,6 cm už je to tretý mesiac a nechce sa to rozísť. Beriem wobenzim, aescin, natieram lioton-gél, noha bolí chodím len po byte keď idem trochu von noha opuchne, čo mám robiť?

bibi123

urcite nemasirovat!!! Mala som nieco podobne na prednej casti lytka. po roku som s tym uz isla za chirurgm, poslal ma na ultrazvuk, kde to aj zmerali - malo to 2,5x1,5cm, cize dost velke, aj to trosku presvitalo a bolo vidno, ze nieco akoby vytrcalo popod koze. Pani na ultrazvuku mi povedala, ze nech si to nedavam v ziadnom pripade rezat, lebo miestny chirurg je znamy ako masiar, co nechava hrube jazvy. Sam chirurg mi povedal, nech pockame, nech si na to davam ladove obklady a nech si to nedrazdim rukou(clovek je proste zvyknuty sa obdivovat a skumat svoj zdravotny stav:D, cize som si to chnapala aj 15x za den, aby som zistila, ci sa to zvacsuje, zmensuje)robila som, co mi kazal a asi za 1.5mesiaca mi to zmizlo same. Cize nechytat! Nicim nemazat! Nedrazdit!

RNG

Nuz ja neviem ako mozes masirovanim rozmasirovat krvnu zrazeninu.
A to nie su moje enzymi, ale prirodne a pouzivaju ich dnes miliony. Zialbohu na Slovensko to este nedoslo velmi, hlavne tam, kde to malo dojst, tj medzi lekarov.

Slobodna

no čo sa týka zrážania krvy tak som doslovne expert a mám s tým skúsenosti, žiadny problém som s tým doteraz nemala, dokonca som to tak praktizovala aj u psa, odporučil mi to aj skvelý veterinár a okrem neho aj iní lekári. Zrazeniny sa ti do obehu nedostanú pretože ich tou masážou rozpúšťaš rovnako ako tvojími odporúčanými enzýmami.

RNG

Nuz neviem, ci ta masaz je az tak dobra rada, totiz ked sa dostanu zrazeniny do obehu, to nie je prave najlepsia situacia. Telo vytvara vlastny enzym na rozpustanie zrazenin, plazmin, ale nie kazdemu rovnako a na velku haematomu asi nie dost. Takze mu treba zrejme pomoct extra fibrinolytickymi enzymami, co pracuju podobne ako plazmin.

slobodnaa

normálne si daj na nejakú vreckovku alpu väčšie množstvo a takto si to miernym(ani príliš silno ani príliš jemne) masíruj niekoľkokrát denne dlhšiu dobu, on sa rozpustí. Bude to trošku nepríjemné, tak sa nezľakni, budeti to akoby preskakovať z miesta na miesto pod rukou keď to budeš masírovať. Vyberá sa to jedine vtedy ak by ti to začalo hnisať. Lenže toto si mala robiť hneď, neviem prečo ti to lekár nepovedal, zrejme zlý lekár. Z toho si nič nerob, keď ideš k chirurgovi ten chce automaticky rezať. Takže čím skôr si to začni masírovať ale alpou alebo nejakým alkoholom, nie nasucho.

RNG

Zrazena krv sa da rozpustat roznymi fibrinolytickymi enzymami, napr nattokinaza, lubrokinaza a ciastocne aj serrapeptaza.
Davky zacinaju od 2000 FU vys 3 krat denne, kedze napr nattokinaza ma polcas zivota v tele okolo 8 hodin.
Ak je ten haematom uz obaleny, mozno treba brat aj ine enzymi, co ten obal rozpustia, tj proteolyticke enzymi, ci uz zivocisne(pancreatine) alebo rozne rastlinne a fungalne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hematom po pade - Fórum - ZDRAVIE.sk