Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľove depresie

Príspevok v téme: Priateľove depresie
smutnymracko

Ahojte.
Mám priateľa, s ktorým som deväť mesiacov. Jeho problém spočíva v tom, že si strašne veľa vecí pripúšťa, trápi ho aj to, čo iní púšťajú jedným uchom dnu a druhým von. Ja ho chápem, nemal dobré detstvo, boli naňho kladené vysoké nároky zo strany rodičov, ktorí sa neskôr rozviedli, otec chcel obrať matku o dom, tak si na vyplatenie toho domu vzal pôžičku priateľ. Potom prevzal úlohu otca a o všetko sa staral. Ja ho za to veľmi obdivuje, ale problém je tá pôžička, ktorú neskôr navýšil, lebo stále bolo treba niečo vrážať aj do domu a mal aj priateľku a viete ako to je, ako mladý chalan chcel jej aj sebe niečo dopriať. Takže dnes síce nezarába najmenej, je schopný z toho zaplatiť náš podnájom, pôžičku a ešte mu niečo málo ostane aj na živobytie. Plus moje peniaze (bývame spolu), nie je to veľa, ale ani málo. No on sa stále zožiera pre tie peniaze, pre to, že už mohol byť v robote niekde vyššie (má VŠ), keby možno po škole niekam odišiel a pre iné hlúposti. Teda pre mňa sú to nepodstatné veci, ja ho milujem preto, lebo je skvelý človek, takého som v živote ešte nestretla. Ak budeme mať prácu, tak ani tá pôžička nie je taká záťaž (aj keď je to vysoká suma). Podľa mňa všetko sa dá zvládnuť. No on už mesiac má depresie. Prídem z práce, on len tak sedí, na všetko mi len kývne plecom, o nič nemá záujem, nič sa mu nechce. Má všetky príznaky depresie. Kúpila som mu aj lieky, tie síce berie, aby som nepovedala, že sa nesnaží, ale podľa mňa sa to všetko začína v hlave. Ani lieky mu nepomôžu, ak sám nechce. Ja ho mám veľmi rada, ale z jeho strany už zaznel aj návrh na rozchod (lebo vraj ma nechce trápiť, že si to nezaslúžim a že keď ma zbabraný život on, nemusí ho zbabrať ešte aj mne), začínam mať pocit, že ma už nemá rád, potom zas na chvíľu mám pocit, že ma má rád, ale ledva mi dá pusu na privítanie, nie to ešte objatie alebo milovanie. Vôbec nie som závislá od sexu, ale som žena a je to strašný pocit, že človek, ktorého milujete, po vás vôbec netúži a to sa po mne obzrú aj cudzí chlapi. Ja už neviem, čo mám robiť, k dr. nechce ísť, nechce sa ani vyrozprávať ani nič. No samé od seba mu to neprejde...Milujem ho, ale od rána do večera sa preňho len trápim a neviem, ako mu mám pomôcť. Chcem, aby to bolo ako predtým, keď sa na mňa tešil, usmial sa, objal ma...

katus777

urcite by mal navstivit lekara, aby sa tie depresie nezhorsili... a mozno by vam trochu prospela nejaka spolocna dovolenka, hm? inak, je vseobecne zname ze zvierata su uzasni psychologovia, co tak ho vziat do utulku? :) ja ked mam zlu naladu, idem za tymi chlpacmi, zoberem si nejakeho pritulneho vyvencit a hned mi je lepsie. viem, ze to neni riesenie, ale urcite je to chvilkova radost a zabudnutie na problemy. uvidis.;)
drzim palce!!

smutnymracko

Neviem, či mi niekto vie poradiť, ale aspoň som sa vyrozprávala, lebo o tom, čo prežívame nevie nikto... A už som to aj ja potrebovala zo seba dostať...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľove depresie - Fórum - ZDRAVIE.sk