Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom

Príspevok v téme: Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom
Genesis

Mám trojizbový byt v petržalke v zateplenom 12 poschodovom dome v ktorom trištvrte roka nikto nebýval. Včera mi došlo vyúčtovanie za obdobie od 7 - 12 mesiaca v ktorom stálo že preddavky na kúrenie boli 220 eur a skutočné náklady boli 200 eur. Vôbec tomu nerozumiem keďže nikdy som za to obdobie nepustil radiator (všetky boli vypnuté) a sú na nich pomerové merače. Chápem že časť tepla prechádza cez steny lenže tá cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Neviem si predstaviť keby som naozaj kúril (a to je zateplený dom).

Chcem sa spýtať či sa vám to zdá v poriadku a keď nie tak ako sa dá voči tomu brániť. Nemám s tým totiž vôbec žiadne skúsenosti.

lost

"že ideálna teplota v domoch a bytoch počas letných mesiacov je 24 až 28 °C"

A kto to ma vydrzat :D

I ked s 24C by som suhlasil, je to lepsie ako 34C (minule leto, niekolko dni!)

Do 28C - ziadna sanca v panelaku, ani v dome na podstresnom poschodi, ziadna sanca :D:D

lost

prave mi napadlo, ze niekto nema klimu, ale podporuje ventilator :D
to je sranda :D

ale tak ja idem na cesty, a myslim ze neodolam klime :D :/ :)

je-

...je tam clanok telesne poskodenie-takze vsetko maju svoj plus a minus len otazka co nas prave zastihne...a asi zalezi na nas aky sme silny

este k tomu vanku co je vonku ked pofukuje jemny vanok-tak tomu sa ty mozes vyhnut a nemusis-proti prirode je clovek slaby
ale zasa prudenie vzduchu klimou-taky vanok ten ovladat mozes-preto radia ze by sa nemala klima uzivat-lebo vedia nasledky a tomu sa vyhnut clovek moze...jednoducho si ju nenainstaluje...
tak mozno len taky tam je rozdiel-ale tak ci tak prudenie vzduchu je pre cloveka nebezpecne koli poskodeniu zdravia...a to je jedno ci je to z klimi ci prirodne prudenie...

je-

:)))) jaj sak zase som ten prispevok skomolila-ale pochopil si ho-to je podstatne
das si vodu z pokojnej chladnicky a potom mas nepokojne hrdlo-ze?:)))))

lost

jaj tak, tak to je potom este OK :))

sice obcas si doprajem vodu ktora ma teplotu pokojnej chladnicky :D

ale nie casto : ) len vramci "prevencie" :)

lost

nj, ani ten pc/tv/smazene a mnoho ineho neprospieva :)

dnes som na nete nasiel:

a celkom sa mi to paci

* Taking responsibility for one’s own health; not becoming dependent on anyone else, including the medical establishment. This requires effort. The first step in taking responsibility is to understand the forces against you: Media; Government; Environment; Health Establishment; Traditions.
* Natural lifespan: Both science and the Good Book indicate that a normal life-span is 120 years. False information is being used to promulgate the idea that it is only 70 to 80; and that a loss of faculties is inevitable. By changing simple life patterns, achieving a healthy life to 120 and even beyond is not only possible, but how the human body was originally designed.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom - Fórum - ZDRAVIE.sk