je zavisly alebo nie

Príspevok v téme: je zavisly alebo nie
osmijanka

Dobry den
moj priatel sa mi pred niekolkymi tyzdnami priznal, ze je asi zavisly na automatoch. Ma 26r, ja mam 23r, sme spolu rok a pol. Prehral asi 2000€ od Vianoc doteraz, nie naraz, chodil do herne vraj parkrat za toho pol roka. Pracuje v zahranici, tvrdi ze ked je tam, vobec ho to nenapadne, co mu verim, ze tam vobec nechodi, cely den je v praci a ked pride, je som mnou na skype alebo FB, takze viem ze tam nechodi. Povedal, ze to asi preto zacal, lebo ma vsetko, ze sa mu dari, ze ma mna, ze ma vsetko co kedy chcel, ze to bolo z nudy. Takmer som sa s nim rozisla, ale velmi plakal, prosil, ja viem ze tam uz nepojde, viem ze ma velmi miluje. Mam len strach, ze sa to niekedy vrati, ked budeme mat deti, ked pride nejaka kriza. Zarobi v zahranici celkom dobre, tych 2000€ za mesiac, ale mam aj take vydavky, takze nejak nazvys nema, ze by nevedel od radosti co s peniazmi. ako mu pomoct? Nechcem nic zanedbat. Slubi ze urobi vsetko, pojde aj k psychiatrovi. Mam s nim ist? alebo nie je na tom tak zle? Inak je to pre mna dokonaly muz. Nedokazem sa na neho vykaslat, ked ma problem, to by bolo najlahsie, ale stale nad tym premyslam, mam strach, pol zivota som prezila s fotrom alkoholikom, nechcem dalsiu polovicu prezit s dalsim zavislakom.. prosim poradte ako mam tuto sitaciu riesit

doubledog

inak, nezabudaj, ze zavisli vzdy klamu o svojej zavislosti, hlavne o jej zavaznosti.
tj. moze to byt ovela horsie, nez ti povedal.
ale aj nemusi, mozno fakt len parkrat hral.
to zistis casom.

osmijankka

Zda sa mi to zvlastne, vsetko sa mi zda zvlastne, hlavne to, ze som si nic nevsimla, a to sme spolu takmer stale, ked je doma na SK.
Scotch, aj ja som tak nejak pred rokom a pol chodila na to gastro. A tak spytam sa a uvidim. Len kde najdem dobreho odbornika, koho sa opytat, ked tu sa to tak berie, ze ked niekto ide k psychiatrovi tak je automaticky blazon :)

osmijanka

No ved nechcem zit so zavislakom. preto sa pytam co robit, aby to prekonal? Aby bol ok?
Povedal ze je asi zavisly. Kedy je clovek zavisly? Kedy nieco robi iba z nudy? Smutku? Alebo neviem akeho dovodu? Ked sa tam vrati po druhy krat? Alebo ked tam bol prvykrat, uz bol hned zavisly?
A aky to ma vsetko suvis s otcom alkoholikom?

doubledog

to by si skor mala vysvetlit ty mne :)

pises, ze nechces prezit zivot so zavislakom.
ale zaroven pises, ze sa nanho nechces vykaslat, aj ked vies ze je zavisly (to ti povedal on sam).
tj v podstate planujes zit so zavislakom.

nezda sa ti to zvlastne?

Scotch

no my sme mali v rodine tiez alkoholika a ten clovek musel ist najprv k obvodnemu a musel byt odporuceny k psychiatrovi. ale to bolo tak pred rokom a pol.. takze neviem ako je to teraz. v kazdom pripade sa ale treba poinformovat na dobreho doktora.. su taki psychiatri ze prides, ani sa ta poriadne nic neopyta a da lieky.. treba naozaj dobreho.. drzim palce. :)

osmijanka

Scotch dakujem, urcite zajdeme k psychiatrovi.To tam treba odporucenie? Ja som mala pred casom crevne problemy, chodila som na gastro a nic nezistili, tak mi obvodna povedala ze mam ist k psychiatrovi a ze tam nepotrebujem odporucanie. Ale nebola som tam, tak neviem. Dakujem za podporu
Doubledog, to akoze ked mam fotra alkoholika, tak ma pritahuju len zavislaci?? Nerozumiem, tomu, preco?

doubledog

ved ti sam povedal, ze je zavisly, pricom si zjavne svoj problem uvedomuje.

a kedze mas fotra alkoholika, je celkom prirodzene, ze si si nasla potencionalne zavisleho partnera.

Scotch

ja myslim, ze si sam najlepsie uvedomuje, ze uz to je zle.. a ked dokazal tolko prehrat.. niektori ludia to nepotrebuju vobec, myslim automaty a hazard.. myslim, ze ked sa ti s tym zdoveril, urobil to preto, aby si pri nom stala, lebo sam by sa toho mozno nedokazal zbavit a uvedomuje si to.. jednoznacne by som s nim isla k doktorovi (najprv vseebecnemu lekarovi, ktory ho musi psychiatrovi/psychologovi odporucit). za to nic nedas, nemate co stratit tym, ze tam pojdete.. Zdoveril sa ti, tak mu pomoz :) radsej to riesit teraz a mozno skor ako je to nutne, ako neskor a bude to omnoho tazsie pre vas oboch.. bude to uz len lepsie! velmi vam drzim palce!! :) daj vediet co a ako, ked to budete riesit.