Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prispevok v hmotnej nudzi

Príspevok v téme: Prispevok v hmotnej nudzi
lia_20

Dobrý deň, som absolventkou strednej školy, štúdium som ukončila teraz minulý týždeň. Plánovala som pokračovať štúdiom na VŠ avšak vo februári som zistila, že som tehotná, preto chcem požiadať o ročný odklad na externom štúdiu, keďže termín mám v novembri, v októbri by mi začala škola a nebolo by to časovo možné stíhať skĺbiť školu s materstvom. Chcela by som sa spýtať, či by som sa mohla teraz zaevidovať na úrade práce a či by mi potom vznikol nárok na príspevok v hmotnej núdzi.

Keďze som ešte nebola zamestnaná ani som si dobrovolne neplatila nemocenské poistenie, dostanem len rodičovský príspevok, chcela by som vedieť či by som si mohla teraz začať platiť nemocenské poistenie, platila by som si ho aj po pôrode, keďže mám do pôrodu menej ako 270 dni, a potom či by sa dalo po uplynutí tejto doby znova požiadať o materskú.

A ešte posledná otázka, či by som mala po pôrode nárok na ochranný príspevok, našla som niečo takéto že nárok vzniká pokiaľ je osamelý rodič, ktorý sa osobne, celodenne a riadne stará o dieťa do 31 týždňov veku dieťaťa. Ja síce žijem s priateľom, ale keďže nie sme manželia nemal by byť spoločne posudzovaná osoba a preto si myslím, že by som mohla mať nárok. A tiež ak začnem o rok študovať externe VŠ mohla by som mať nárok na aktivačný príspevok? asi nie keďže na materskej už nie som v evidencii nezamestnaných.

Ospravedlňujem sa za toľko otázok ale bola som dnes na UPSVaRe chcela som si zistiť či by bola možnosť absolventskej praxe aspoň na 3 mesiace ale pracovník sa so mnou bavil na chodbe, odbil ma tým že nemajú nič volné a odišiel takže som už nemala chuť ani za nikým iným ísť a informovať sa.

Ďakujem.

ps2

Niečo asi dostaneš. Ak z toho potom vyžiješ, tak sem napíš. Teraz si tehotná, to nie je choroba. Snaž sa si zarobiť čo možno najviac, lebo ťažké časy ešte len prichádzajú...

Didinka Didu

prosim vas potrebujem sa informovat ci ,ak sa vydam pridem o davku v hmotnej nudzi aj,ak nieje ani manzel prave zaropkovo cinny...poprosim cim skor mi prosim odpiste..Dakujem:O)

Didinka Didu

prosim vas potrebujem sa informovat ci ,ak sa vydam pridem o davku v hmotnej nudzi aj,ak nieje ani manzel prave zaropkovo cinny...poprosim cim skor mi prosim odpiste..Dakujem:O)

ixik

V tomto štate milé dievčence nemáme narok na nič ani ako študentky,ani ako vydaté ženy ani ako matky proste nám nič iné neostáva len sa stať zlatokopkami :D Tak nech sa ľudia nečudujú ked to vidia v bežnom živote. Pekny večer

mimi15

Dobrý deň, chcem sa spýtať načo mám nárok ak mám prechodný pobyt ako rodičia extrerne študujem aj pracujem ale zarobim iba 200€. nemám ešte 25 rokov. Vaša odpoved mi velmi pomoze tak dakuejm dopredu

EQUUIS

Dobry den!
Som studentkou piateho rocnika na vysokej skole. Kvoli dost nepriaznivej situacii v rodine uvazujem nad zmenou bydliska. Momentalne som bez prijmu. Mam narok na nejaky prispevok od statu? Za odpoved vopred dakujem.

EQUUIS

Dobry den!
Som studentkou piateho rocnika na vysokej skole. Kvoli dost nepriaznivej situacii v rodine uvazujem nad zmenou bydliska. Momentalne som bez prijmu. Mam narok na nejaky prispevok od statu? Za odpoved vopred dakujem.

zadanaanna

no nezavidim ti, dievca. kazdopadne ak ti mozem poradit, neeviduj sa este na urade prace, do septembra mas narok na rodinne pridavky, ak sa zaevidujes, nedostanes nic.
dalsia vec, pokial byvas s priatelom, aj ked nie ste manzelia, jeho prijem sa pocita do spolocne posudzovanych osob. a v neposlednom rade - si si ista, ze ti skola vyjde v ustrety? vacsina VS ma system porieseny tak, ze studium sa da prerusit az po druhom semestri, v ziadnom pripade nie pred zacatim studia...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.