Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

po infarkte poškodený mozog vs.hyperbaricka komora

Príspevok v téme: po infarkte poškodený mozog vs.hyperbaricka komora
simona91

Ahojte, môj otec je po silnom infarkte a má poškodený mozog. Ešte leži na jiske a nevieme čo s ním bude. Má halicinácie, raz plače, smeje sa...je to šialené. Neviem tomu uveriť.
Aké máte skúsenosti stým že sa z toho dostane? lekari tvrdia tu v Lv že je málá šanca....
A čo hovorite na hyprbaricku komoru. Pomohla niekomu?????

RNG

Aby som nezabudol, dolezite je drzat tlak medzi 1.3 az 1. 4 celkoveho tlaku, (tj 0.3 at pretlak)atmosfery cisteho kyslika, nie viac!
To este neposkodzuje plucne alveoly. Vyssie tlaky cisteho kyslika dlhodobo pouzivaneho poskodzuju pluca a naviac je s nimi spojeny problem dekompresie.
To som uviedol len pre istotu, lebo neviem nakolko maju ludia co pouzivaju hyperbaricke komory skusenosti s ich pouzivanim na hojenie.

RNG

Ja sa drzim stareho hesla rimanov
"dum spiro, spero" tj dokial dycham, dufam
Takze moja odpoved je radsej aj neskoro, ako nikdy.

simona91

Aj ja viem tak že mozog je predsa plastický.
RNG: mama šla dnes za ním a radi by sme sa v NZ objednali.
Z umelého spánku je hore už 5 dní.
Nebude už neskoro? keď som volala do Zámkov tak mi povedali že to môžme urobiť tak že nemocnica sa postará o odvoz a privoz do hyper.komory

RNG

Je uz davnejsie dokazane, ze mozog vie vytvarat nove mozgove bunky, samozrejme aj spojenia(synapsy ) a podobne. Zialbohu organizovana medicina stale tvrdi, ze to nie je mozne, aj napriek hromade dokazov proti.
HBO(hyperbaricky kyslik) treba davat co najskor po porazke, minuty sa tam rataju. Ale aj niekolko dni po je este efektivne pri hojeni a "vskrieseni" este neodumretych tkaniv mozgu.
Zialbohu na Slovensku este nemaju dostatok komor na HBO, tak tvrdia, ze to nie je treba
(ezopova bajka: liska nevedela dociahnut hrozno, tak odisla s tvrdenim"iste je kysle")

HBO v USA sa pouziva casto na zrychlenie hojenia a regeneracie roznych organov, vcitane mozgu.Podstatne skracuje napr pooperacnu rekonvalescenciu.

lioness_01

simona, bude treba spoluprácu s pravdepodobne s logopédom, liečebným pedagógom (ergoterapeutom), psychológom, fyzioterapeutom...

ťažko radiť, kým nie je ešte vyšetrený a nevie sa, v akom rozsahu je poškodenie a aké centrá to postihlo

držím palce

RNG

Vinpocetine, huperzine, hloh, a riedenie krvi a odstranovanie zrazenin nattokinazou zlepsi cirkulaciu aj v mozgu.
Kazdemu radim pouzivat aj lecitin, ten cisti cievy a je zaroven potrebny pre mozog.m Tiez vitaminy ako E(tocoferoly a najma tocotienoly) a rybacie/krill oleje, to je potrebne zase na regeneraciu nervov.

skuste-

na rozsirenie ciev kopor...

Kôpor je bylina rastúca v žltých kvetoch a
je vysoká až 75 cm. Už v Novom zákone sa odporúčala na bolenie hlavy a rozširovanie ciev. Rímski gladiátori si pred zápasom natierali kôprom ruky a nohy pre posilnenie svalov

michaela312

Ivka 1, ja s tým nemám skúsenosť, ale chcem Ti povedať, aby si sa sržala, je to strašné, ak sa niečo také stane blízkej osobe :( a ešte je to otec, drž sa, a mysli pozitívne.. Niekedy sa aj lekári mýlia a všetko výjde úplne inak, veľa šťastia..

Ivka 1

Simona môj ocko mal mozgový infarkt - nedokrvenie mozgu. V podstate je to o tom istom, lebo aj pri oživovaní aj pri nedokrvení mozgu dochádza k odumieraniu mozgových buniek z dôvodu nedostatku kyslíka. Pridodne doplnky -rozšírenie ciev, doplnenia sa živíny do organizmu, zlepší sa zásobovanie mozgu krvou,vďaka čomu sa niektoré odumremreté časti mozgu dokážu zregenerovať. Do akej mieri, to závisí od stupňa poškodenia mozgu a rozsiahlosti postihnutia. Môj ocko má postihnutú pravú stranu tela,nerozpráva. Má inkontinenciu III.stupňa a neudrží stolicu. Takže tak :( Zatiaľ toľko ak si budeš chcieť vymeniť skúsenosti alebo budeš potrebovať poradiť,môj mail :
siveta@orangemail.sk

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

po infarkte poškodený mozog vs.hyperbaricka komora - Fórum - ZDRAVIE.sk