Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

socializmus, prosím vás o vyjadrenie

jajka001_

ten v tom obleku ma strasne priblbly komousky ksicht :) no jo boli aj taki akcni komunisti, teraz su z nich akcni kapitalisti. prašť jak uhoď

jajka001_

lost, o com myslis ze bola studena vojna? jedna strana bola za kapitalizmus, druha za komunizmus
tomu sa hovori skutocne trhovy politicky mechanizmus - kazdy system mal svoje pre a proti, vzdy sa nasiel niekto ktoremu vyhovalo jedno a druhemu nie - ale bola aka taka moznost volby a porovnania
teraz ostal uz len kapitalizmus
a ten, co mame tu na slovensku je uplne na najnizsom stupni vyvoja- ako taka mala krajina sme sa stali obetou vykorostavania tych bohatsich a tiez odpadovou krajinou
proste nemame sukromne zdroje, z ktorych by sme mohli cerpat bohatstvo, co sme mali sa rozpredalo ci rozkradlo a nic nicove to takmer uz neostalo
nedokazeme sa spojit a bojovat za Slovensko
nemame ziadnu narodnu kulturu
takmer ziadne dejiny
pekne si nas rozkrajaju a zjedia
a naozaj sa to moze stat
pamatas, na škole, ako sme sa učili o tom ako za nás štúr bojoval
on nebojoval len za slovencinu
on bojoval za narod ako taky
kedysi nas drzal pokope len ten jazyk
a teraz uz ani to nie. slovaci si vzdy podkopavali nohy

lost

Sice som za socializmu nezil, no kapitalizmus vidim ako depopularizaciu planety..

A bude LEN a LEN horsie.. To je uz snad kazdemu jasne.. :(

V takom pripade pride nieco velke, mozno vojna a mozno uz v 3 svetovej sme. (Nieco na sposob, anslusu rakuska v 1938 - kou by vtedy napadlo, ze sa tym zacala 2. svetova? (ona zacala az v 1939, avsak tieto a aj ine veci ako lokalne konflikty po svete atd rozputali WW2)

ani nepotrebujeme nuklearnu vojnu, no ekonomicka uz zacala = WW3?

Bude to velmi zaujimave - i ked sa hovori ze toto trepu paranoici stale... no myslim ze raz im to vyjde..

betkacat

pripájam sa k adamovi, excell a jajke.
súhlasím s nimi. Moji rodičia obidvaja nechodili len do práce, ale aj pracovali a ja a aj moj manžel takisto. Ako mladý ing mal štipendium, mal istú prácu a tri mesiace ako prišiel z vojny sme dostali ako rodina družstevný byt, ktorý sme splácali mesačne pár korunami. Ja som bola už zamestnaná v inom okrese, ale v rámci starostlivosti o mladé rodiny ma zamestnali v bydlisku manžela a decko tiež dostalo jasle hned.
Zrejme keby sme chceli ísť do zahraničia inde ako štáty waršavskej zmluvy, asi by sme sa nedostali, ale je fakt že sme o to nestáli. Je fakt, že nepremietali kasové trháky zo západu, ale zasa bola v kine europska kinematografia a kvalitná.
Ono je to ťažko, presne ako adam napísal, darmo môžeš, ked nemáš začo. Vtedy ludia peniaze pchali na knižky lebo nebolo tolko tovaru, všetci mali to isté, lebo sa robil jeden sektor, jedna sedačka - to preháňam, ale ludia si nezávideli tolko ako dnes a boli lepšie vzťahy, mali viac času sa zastaviť a povykladať si navzájom. Dnes sa každý ponáhľa, nemá čas ani na svojich najbližších a ani na seba.

betkacat

pripájam sa k adamovi, excell a jajke.
súhlasím s nimi. Moji rodičia obidvaja nechodili len do práce, ale aj pracovali a ja a aj moj manžel takisto. Ako mladý ing mal štipendium, mal istú prácu a tri mesiace ako prišiel z vojny sme dostali ako rodina družstevný byt, ktorý sme splácali mesačne pár korunami. Ja som bola už zamestnaná v inom okrese, ale v rámci starostlivosti o mladé rodiny ma zamestnali v bydlisku manžela a decko tiež dostalo jasle hned.
Zrejme keby sme chceli ísť do zahraničia inde ako štáty waršavskej zmluvy, asi by sme sa nedostali, ale je fakt že sme o to nestáli. Je fakt, že nepremietali kasové trháky zo západu, ale zasa bola v kine europska kinematografia a kvalitná.
Ono je to ťažko, presne ako adam napísal, darmo môžeš, ked nemáš začo. Vtedy ludia peniaze pchali na knižky lebo nebolo tolko tovaru, všetci mali to isté, lebo sa robil jeden sektor, jedna sedačka - to preháňam, ale ludia si nezávideli tolko ako dnes a boli lepšie vzťahy, mali viac času sa zastaviť a povykladať si navzájom. Dnes sa každý ponáhľa, nemá čas ani na svojich najbližších a ani na seba.

jajka001_

adam , suhlasim. tak hovori clovek ktory vie o com rozprava. dnesnym deckam odmala tlacia do hlavy ake to bolo za sociku hrozne zlé. ja si este co to pamatam. najma to ako sa ludia dokazali k sebe navzajom slusne chovat. ze byt slusny nebolo hlupe a trapne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

socializmus, prosím vás o vyjadrenie - Fórum - ZDRAVIE.sk