názor na "väčšie" ženy

Príspevok v téme: názor na "väčšie" ženy
laskonka12

prečo mám taký pocit, že keď je žena väčšia, tak sa na ňu automaticky pozerajú ľudia ako na nejakú lenivú, večne prežierajúcu sa ani neviem čo? ach, ja viem, že to bude znieť ako výlev zakomplexovanej ženy, možno aj som, ale ja sa stravujem zdravo, športujem, aj keď nie nejako extra intenzívne, ale skrátka mám kilá navyše. Viem, že to ani nie je zdravé, ani pekné, ani nič, ale skrátka ja nechcem aby na mňa ľudia pozerali ako na odpad, len preto, že nemám ideálnu postavu. Chudnem pomaličky, pretože som nabrala po ťažkom období, a mojou vinou, ja viem, ale snažím sa, ide to dole. ale ako prekonať ten pocit z toho, že každý pozerá na mňa tak ako som to popísala? potom sa koľkokrát zráham ísť si zabehať, alebo na korčule...asi je chyba v mojom myslení, ale toľkokrát som už mala chuť sa popýtať ľudí, čo si o náš myslia

vies-

jahodka123
Dnes 10:52

vies-keby bola normalna tak by take bludy nehovorila/a to bola vysokoskolacka/

-To akože tí, čo nemajú vysokú sú nenormálny

to platilo len ciste na jej osobu...

jahodka123

vies-keby bola normalna tak by take bludy nehovorila/a to bola vysokoskolacka/
-To akože tí, čo nemajú vysokú sú nenormálny ?

bibisa - velmi sprosty je tento svet...podpalila by som celu zem aj somnou :D
-Na tebe sa človek nasmeje, s tebou by som išla na pivo :DDD

laskonka12

jajka, neviem prečo sa pozerajú na to, čo jem :), to sa musíš opýtať tých ľudí...ja si preto väčšinou sadám jesť mimo nich, lebo nemám náladu vysvetľovať, že mi nechutí strava spravená z polotovaru, plná umelých gebuzín...
a máte pravdu všetci, ďakujem za názory, už som "znova" vytiahla bicykel a korčule a ide sa na vzduch robiť to, čo mám rada :). pár dní kvázidepky ma prešlo. ďakujem :)

smajliQa

ahoj laskonka...

ja ked vidim tlstejsiu zenu vo fitku alebo na korculach, tak jej len fandim.... pretoze vidim, ze s tym chce nieco urobit.. nesmejem sa im ani ked sa trapia na bicykli vo fitku, alebo ked su na plavarni,,,, alebo nehanbite sa vytiahnut korcule.. ved to robite pre seba..

vies co ti ostatní mozu??? vyskocit na hrb..

xyzz

Ako takto... nemám nič proti ľuďom s PÁR kilogramami navyše, keď vidím že s tým CHCÚ niečo robiť, zdravo sa stravujú, športujú atď. ale ľudí so zjavnou nadváhou, najmä keď vidím že si za ňu môžu sami, tých veľmi rada nemám,... napr. spolužiačka, môže mať okolo 120kg, je mi vrcholne nesympatická, keď vidím ako do seba láduje denne (to len za ten čas ako ju vidím v škole) 3 horalky, bagetu, obed, ešte od spolužiačky pýta chleba, dvíha sa mi z nej žalúdok, doslova. je na intráku, takže zase len sedí dnu a žere.. a keď jej spolužiačka povedala pravdu, že keď jej do zapnutia novej uniformy na prax chýbalo 10cm, nech radšej cez leto schudne, aspoň bude mať motiváciu, urazila sa a tresla dverami... takýto ľudia sú mi vážne vrcholne nesympatický a ešte sa idú urážať za pravdu? keby som videla že s tým vážne chce niečo robiť, nemám problém a viem, že by si aj druhí ľudia z nej prestali robiť srandu. takto keď sa snažíš tak fajn, lenže ako si napísala, že sa hanbíš ísť na korčule, iba tie reči podporuješ. začni športovať, nehanbi sa a uvidíš, že tie pohľady a divné reči prestanú ;)

vies-

zavidis-ale v dobrom slova zmysle
ja tiez nie som zavistliva-ale v dobrom slova zmysle zavidim ludom co su uplne zdravi-viem o akej zavisti teraz pises- 3ntt

vies-

A zaujímavá poznámka, že štíhle ženy ohovárajú, že sú vychrtliny a anorektičky, tak som sa nad tým ešte nezamyslela, takže naozaj nemám čo riešiť, na ohováranie si aj tak vždy niekto niečo nájde ak bude chcieť .

...ano je to tak-nemysli si ze o stihlych hovoria len z uctou-mozno ty si dobry clovek preto ta to nikdy nenapadlo-ale ja som sa stratla aj s tym...
ale to je vo vsetkom tak.Ludom nevyhovies vo vsetkom-napr.poznam rodinu kde moc sa nemali dobre-tak ju ohovarali-ze namaju peniaze a bla bla-tak zena od tej rodiny odisla pracovat prec priniesla peniaze a zasa ich ohovarali-ze sa nestara o deti a odisla do prace/podotykam ze manzel je doma z detmi a ona pracuje/ludia si stale najdu len aby ta mohli ohovarat a kritizovat...
ja som stihla a tiez ked som bola u nastavajucej svokry s kamoskou tak prve co nam povedala ked sme nechceli jest lebo sme sa hnabili-ZE MI NEJEME VELA LEBO CHCEME BYT STIHLE A DRZIME DIETU-a pritom mi sme nikdy na dietu ani nepomysleli ani jedna s nas-a jedli sme vsetko co nam chutilo-len vtedy sme sa hanbili tak sme nechceli jest.Ale pretoze ona drzala dietu a priberala aj z vody-si myslela ze vsetci sme taky...takze to je tak...
keby bola normalna-tak by take bludy nehovorila/a to bola vysokoskolacka/ty si ina-podla toho co pises-ze ta nikdy nenapadlo ze aj stihle to nemaju lahke-znamena ze si o nich nic zle nemyslis/a to by si mohla im zavidiet-ale asi nie si zavistliva i ked si silnejsia/
Tazko sa prehliada ked niekto ma blbe poznamky-ale kasli na to.
Vies ono zavidia si aj stihle medzi sebou-je to fakt vsetko len o zavisti a nevyrovnani ludi.
alebo priklad-bola som na stranke kde vychvalovali SKLENARIKOVU aka je kocka a podobne-nasla sa tam zenska ktora jej zacala kritizovat palec u nohy/tak v kom je chyba?
DRZIM TI PALCE NECH SA TI DARI TO ZVLADAT TIE NARAZKY.TAKE POZNAMKY MAJU LEN LUDIA CO SAMI NIE SU ZO SEBOU SPOKOJNY.

jajka001_

preco sa ti divaju na to co jes?
mne sa zas cuduju kam sa to do mna zmesti :) ale poznam este chudsie odo mna ktore jedia ovela viac.
vysvetli im nieco o zdravej strave a o celozrnnych vyrobkoch ktore su sytejsie a zdravsie ako tie z bielej muky
a ze nie je podstatne mnozstvo ale kvalita

laskonka12

ďakujem vám za odpovede, ale keď nad tým tak popremýšľam, niektoré baby tu mali pravdu a nebude to len o mojom zmýšľaní. Pravidelne sa mi stáva, keď idem na brigádu a vytiahnem si svoj obed, alebo večeru (keďže si varím z celozrnných potravín a nie prioritne kvôli postave...) tak na mňa pozerajú vyjavene, že ja také jem a či mi stačí to čo mám nabraté, že to je málo, takže automaticky predpokladajú, že zjem veľa, aj keď to tak nie je ak poviem, že som bola športovať, tak hneď ironické poznámky, či chudnem a na čo chudnem. tak ja neviem nakoľko je to len v mojej hlave, aj keď určite je "chyba" aj tam. A zaujímavá poznámka, že štíhle ženy ohovárajú, že sú vychrtliny a anorektičky, tak som sa nad tým ešte nezamyslela, takže naozaj nemám čo riešiť, na ohováranie si aj tak vždy niekto niečo nájde ak bude chcieť .