Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

koľko dochádzate za prácou?

Príspevok v téme: koľko dochádzate za prácou?
Maxwell

Dobrý deň, som absolvent VŠ a hľadám si prácu. Pozvali ma na pohovor do jednej firmy, ktorá je však od môjho bydliska vzdialená 70 km. Ak by ma aj prijali, tak sa sťahovať nechcem, jedine že by som tam dochádzal každý deň autom alebo vlakom. Cesta autom trvá cca. 80 minút, takže každodenné cestovanie by mi zabralo 2 hod. a 40 min. Asi sa na to vydrbem a počkám si na job niekde bližšie od domu...

budkov

Maxwell zrataj si naklady a porovnaj cisty prijem, ktory by ti dali a uvidis.

nebyvas v BA a nedostal si ponuku vo VIE?
ja dochadzam z BA do viedne 75+75km denne, uz 3 roky. prvy rok som chodil vlakom (odstahoval som da do Devinskej kvoli dobrej dostupnosti vlaku a kratsej ceste), neskor som si kupil auto a prestahoval som sa blizko k dialnici a vlakovej stanici (petrzalka). Pokial nemas vlastny byt, tak silne odporucam prenajat byt blizko vlakovej stanice. Ked sa ti pokazi auto, alebo je silena poladovica, tak lepsie ist vlakom.

Ja najazdim tych 75km jednym smerom, to mam 750km tyzdenne. Benzin v rakusku je lacnejsi ako na slovensku, tankujem vyhradne v AT. Niekedy tankujem aj 2x do tyzdna.

Co treba zaratat do vydavkov
- palivo (~250 EUR mesacne) pri eco jazde (mam benzin)
- parkovanie vo viedni (moj pripad, cca 500 E rocne)
- MHD vo viedni (tiez 500 E)
- pravidelne prehliadky auta po 15k km (dosiahnes za par mesiacov)
- po 2 rokoch mas skoro 90k km (casom bude treba menit auto, nezadnedbatelna suma)
- dialnicne znamky v rakusku a na slovensku
- dalsie vydavky (zimne pneu, zmena pneu pri tolkych najazdenych km)

Mne to trva tak 55min z parkoviska v BA do VIE, jazdin velmi eco. Plus asi 15 minut metrom do roboty (zalezi kde mas firmu a ci ti tam ide dobre mhd).

suma sumarom v priemere tak 2.5h denne.

Dalsie veci:
- pondelok, piatok vacsie zapchy (ako ti to vychadza?)
- havarky na dialnici - velke zdrzanie

Nenapisal si, co ides robit (ako ta ta praca vystavi) a ci mas frajerku.

AK budes chodit autom, musis ratat s tym, ze po praci musis odsoferovat hodinu a niekedy aj viac(ak su zle cesty alebo v zime husto snezi) a musis byt stale v strehu (aj ked napr v rakusku sa jazdi dost slusne). domov prides solidne vycerpany.

A si takto daleko od kolegov, zabudni na nejake pivko po praci alebo tak, v podstate je to len robota, jest, spanok dookola. Na ranne a vecerne soferovanie musis byt vyspaty.

ked nemas zenu, co by ti pomohla s vecerou a domacimi pracami (nesrandujem), tak to fyzicky aj psychicky tazko zvladnes. Ja som mal po 1.5 roku dost, ale musim povedat, ze teraz uz mam svoj system a zvykol som si. idem rano o 7, a pridem vecer o 7-8.
zisti si, ci by sa nedalo robit z domu (aj ked len 1-2x mesacne, uz to je strasna pomoc).
Vlakom som nevydrzal dlhsie ako 1rok, auto mi dost pomohlo, pre mna je jazda relax, a tiez je pravda ze smer BA-VIE je dost malo vytazeny (az teda kym sa nepripojis na dialnicu z Budapesti), takze je to fakt relax.

Posledna vec, ked budes prichadzat o 7-8 vecer domov, ziadne urady nebudu otvorene, budes potrebovat rodinu alebo frajerku, aby ti helfli.

Nechcem ta odhovarat, ale je to fakt velmi tvrde. Tu drinu ti musi vynahradzovat plat, kolektiv, firma, skolenia, konferencie, osobny rast, etc; proste potrebujes dobru firmu a dobry plat. inak to nema zmysel. ja to napr. robim len kvoli nasestreniu na byt, aby sme s manzelkou nemuseli brat hypoteku a zostali slobodni.

good luck.

sedmokraaska

cestujem tak podobne 70-80 minut, dochadzam kazdy den,okrem vikendov,ale kedze som mlada, tak to predsa MUSIM zvladat

Deee

Je to daleko pokial v mieste prace nemas u koho byvat, moja znama ma pracu 150km od domu, chodi na tyzdnovky,ale byvanie ma u kamosky za dohodnuty prispevok na byvanie, cestovanie denne by ta vycerpalo fyzicky, ale aj financne, nehovoriac o ziadnom case na regeneraciu

beskyd

sak chod byvat pocas skusobnej doby v praci na ubytovnu v meste/obci kde pracujes a po skonceni skusobnej si tam prenajmi volaco, 70 km to je skoro ako z blavy do piestan, to su naklady jak svina keby si dochadzal kazdy den, uplne zbytocne aj ked take cestovanie vlakom je fajn ale dost to ide do penazi, treba si zobrat dceru dakej zveri zo ZSSK aby si mal rezimku:))

AdamKrt

jajka001_:

vysokoskolakov bez praxe je ako maku. Stale je kriza a firma sa nepretrhne s platom. Najmy su vysoke a riziko prepustenia, ked sa clovek prestahuje, moze vyletiet pocas skusobnej doby. Na stahovanie musi mat tiez peniaze. Zaloha na byt sa dava na cca 3 mesiace vopred, plus zabezpeka za znicenie.

jajka001_

adam / on je slobodny,mlady, ma vs takze plat by bol urcite vyssi, na byvanie nepotrebuje cely dvojizbovy byt a vydavky na deti nema.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

koľko dochádzate za prácou? - Fórum - ZDRAVIE.sk