Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Život celkom naruby

Príspevok v téme: Život celkom naruby
Daria26

Môj život je dôkazom toho , ako sa to všetko môže zmeniť z týždňa na týždeň. Mám 26 rokov,úspešne som spromovala, našla si celkom výhodnú prácu, mala perfektný vzťah, zabezpečené bývanie, jednoducho ideálny život. S priateľom sme tvorili pre celé okolie ideálny pár, milovali sme, moja rodina ho milovala ešte viac ako ja :-D z jeho rodinou som skvelo vychádzala. Avšak...Stalo sa, že sme došli do krízy \\\\\\\\\\\\\\\"siedmeho roku\\\\\\\\\\\\\\\". On sa chcel ženiť, zakladať rodinu, odo mňa to tiež každý čakal. No moja túžba to nebola. Chcela som ešte počkať, užiť si nového života, zabehnúť sa v práci, cestovať...A tak sa začali naše denodenné hádky, tlačila na mňa moja rodina, jeho....Ja som bola z toho čoraz viac znechutená a zrazu som nespoznávala muža ktorého mám pri sebe. Celý tento ich komplot vyvrcholil tým, že som sa čoraz viac odďaľovala od svojho partnera a vtedy mi do cesty vstúpil ON...Muž starší o 5 rokov, v rozvodovom konaní s malým synom .......spočiatku medzi nami bola neznesiteľná chémia, ktorej sme všemocne dlho odolávali, no dlho sa nedalo...chémiu vystriedala láska.....klamala som celý svet okolo seba, priateľa , rodinu...no dlho sa nedalo...otehotnela som...na radosť všetkých naokolo, len ja, môj milenec a môj priateľ sme vedeli kde je pravda...Nastalo neskutočné peklo, rozchod s priateľom, sťahovanie k novému, moja rodina sa mi otočila chrbtom, jeho si myslela, že som bola príčinou jeho rozvodu....A tak, síce odmietaná všetkými naokolo ( a to ešte musím dodať, že bývame v malej, nábožensky zfanatizovanej dedine, kde sme témou číslo jedna už nejaký ten čas)som našla šťastie a pokoj, kde som to nikdy nehľadala...Neverná, slobodná, odmietaná, tehotná ale MILOVANÁ....nečakám rady, príjmem kritiku, lebo viem, že nie všetko čo som urobila bolo správne pre okolie, pre mňa však áno-----prosto, chcela som sa len podeliť o svoj príbeh :-D

goccia

ak si vas chcela oslobodit, mohla si to urobit aj tak, aby si svojho byvaleho nepodviedla, myslim, ze iba hladas ospravedlnenie seba.
rozpad vztahu bol asi dobra vec, tvoja nevera rozhodne nikdy nemoze byt povazovana za spravnu vec. ospravedlnenie nenajdes, mozes iba odpustit sama sebe.

Daria26

Každý váš postreh a názor má niečo do seba...Áno možno som zvolila zlý názov, možno ani tak môj život nie je naruby a áno asi ani ten náš vzťah nebol taký ideálny ako som naznačovala. Z odstupom času si uvedomujem, prečo som sa tak bránila rodine a jej založeniu. Je pravda, že za moje šťastie musel zaplatiť môj ex. Ale, ako by vyzeral náš spoločný život, keby som v ňom ostala len zo zotrvačnosti a ďalej by som sa bránila jeho túžbe po rodine??? Bolo by to správne riešenie, aby som trápila seba a určite aj jeho. Aby som svoje šťastie vymenila za šťastie našich rodín?? Myslím, že som nás oboch oslobodila o čom svedčí fakt, že ani on neostal dlho sám a našiel si ženu, ktorá pravdepodobne v najbližšom čase vyplní jeho túžby.
A k môjmu tehotenstvu. Neplánované....Ale už vrele očakávané (dieťatko) a milované. Synček z jeho prvého manželstva je s nami každý druhý víkend, neprekáža mi, hľadáme si k sebe cestu a myslím, že sa nám to celkom darí. Partnerov rozvod bol dôsledkom ich spoločného odcudzenia, vzhľadom na to, že predtým pracoval mimo domova a jeho partnerka si našla novú známosť. Náš príbeh je pekne zamotaný a viem určite že mnoho z vás nepochopí moje konanie...a myslím si, že som urobila správny krok a dúfam, že môj život už bude plynúť pokojne po jeho boku...

tatra

za dva tri 7 rokov rokov a uvidis, ze ten tvoj sucastny ma chyby.mala si si viac vyberat a nie rozvedeneho co hladal utechu z manzelstva mozno aj nestastneho a ty tiez si hladala unik,
to nie je laska hoci tomu tak hovoris,je to len sexualna pritazlivost -novy sex -po dlhom case
je to obycajny utek ,,oboch vas z minulosti ,ale nic s laskou to nema.Laska vznika po par rokoch, ked spoznas jeho negativa a tie budes mat rada.Pochybujem ze spolu budete dlho a stastny, ale prajem ti to.Skusenosti hovoria, ze take zeny si to malo priznaju ze nie su ani s tym druhym stastne....snad dieta vas spoji..nedavam osobne tomu velku sancu ze si si dobre vybrala,Mala si byt hrdinka o moc skor, mala si tu svoju vaznu znamost opustit skor a byt chvylu sama zo sebou a potom si hladat noveho.Toto beriem ako zbabelost, a toho tvojho ako prvu moznost na unik,,zo stereotypneho vztahu co si mala.Hlavna u teba je sexualna pritazlivost, no asi si sa "nevyskakala " sexualne skor,..A nevrav mi ze si nechcela s novym otehnotniet urobila si si podvedomu poistku s novym a truc byvalemu.Snad to dieta vyriesi.

bibi123

no asi som jedina, ktorej pripada spravanie Darii za nezodpovedne. Muz, ktory odchadza od rodiny-maleho syna to kludne spravi zas, lebo neciti zodpovednost pre udrzanie rodiny, ked to nema v povahe, tak sa to nikdy nezmeni. Ono kazdy par by mal vyskusat aspon 3 rocne spolunazivanie, aby sa vzajomne odokryli aj tieniste stranky povah partnerov.
V kazdom pripade Vam drzim palce, aby aspon jedno dieta vyrastalo v laske a kompletnej rodine. Rodicia po narodeni vnucata zmenia svoj postoj. Budeme radi, ked nam napises o 1-2roky, ako pokracujete...

ta3

aj mne sa zda, ako to tu uz bolo hovorene, ze povodny vztah uz trval len zo zotrvacnosti a viac menej koli rodine z obidvoch stran, Daria, nezalezi na okoli, je to Tvoj zivot a dolezite je, ze si nasla stastie a pokoj a ze si v novom vztahu milovana, viaceri maju pocit, ze si konala sebecky, ze si nemyslela pritom na svojho priatela, nuz ale kazdy sme si strojcom vlastneho stastia, no, nech si kazdy polozi ruku na srdce, ci kazdy nechce byt stastny, ci ked sa mozu rozhodnut ci zotrvat koli okoliu (priatelovi, rodicom, nabozensky sfanatizovanym susedom) vo vztahu iba zo zotrvacnosti, kde sice este nejaka laska existuje, ale nie je to celkom ono, alebo ist do noveho vztahu, kde su spokojni, stastni a milovani, mam zato, ze vacsina tych, ktori sa kriticky vyjadrili, keby sa ocitli v Dariinej situacii, by sa rozhodli rovnako ako ona, nechcem nikoho urazat, ale mam skusenosti, ze kriticky v podobnych situaciach reaguju ludia slabeho charakteru zo zavisti, lebo oni by takeho razneho kroku neboli schopni nikdy, co sa stalo Darii nie je nic nezvycajne, stava sa to, kazdy ma pravo slobodne sa rozhodnut sam za seba, Daria blahozelam, v kazdom vztahu sa vyskytnu nejake problemy, ale prajem Ti, aby si nikdy nemusela zapochybovat o spravnosti tohto svojho kroku

ShaulaThalit, super prispevok

Scotch

tak s to jej tehotenstvo asi nebolo planovane, nedali si pozor, to bola asi nehoda.. a teraz (ak sa dietata nechce vzdat) jej uz nic ine nezostava, iba sa z toho tesit :) drzim palce... ale zivot naruby ma tvoj byvaly priatel, nie ty :)

amalka03

Robit na niekoho velky natlak nie je dobre..Ja osobne by som to nezniesla.Myslim, ze treba pocuvat srdce a nie rozum..A nenechat sa manipulovat rodinou a druhými..My sami sa rozhodujeme, koho si vyberieme..Vsak nasi blizki nebudu zit s nasim milovanym, aj ked si myslia, ze oni presne vedia, kto je pre nas ten pravý:)Cesty lasky su nevyspytatelne..a tvoj pribeh je to ho prikladom.

alussska

Heh :o).... a aké z tohto vyplýva ponaučenie? Že ženy, ktoré sa vyhovárajú, že odkladajú založenie si rodiny a materstvo len preto, že chcú robiť kariéru a najprv sa zabezpečiť, tie to robia iba preto, lebo necítia že ich partner je na to ten pravý. Tu to pekne videť, kým bola Daria s tým prvým, všetko odmietala, ale akonáhle našla toho svojho srdca šampióna, už aj dieťa bolo prijateľné a teraz jej je úplne jedno kde býva a či bude pracovať. Toť môj názor.

ShaulaThalit

Podľa mňa to nie je život naruby. Jednoducho takéto situácie sa v živote stávajú, nečakané, a príliš rýchlo sa všetko zomelie. Ono, ja preferujem racionálnosť, ale k tomu, aby bol človek v tomto svete šťastný môže docieliť iba sám a nie vždy je to v súlade s tým, aby sme vyhoveli okoliu, najbližším. Pre to, aby sme niečo získali musíme niečo obetovať, ale treba si "rozrátať" ten pomer... a zvážiť to, či je viac toho, čo sme stratili, alebo toho, čo sme získali stratou...
Ale každopádne, máš obdiv, pretože dnes je málo ľudí, ktorí sú ochotní podstúpiť všetko to, čo ich čaká, keď sa rozhodnú ísť vlastnou cestou...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Život celkom naruby - Fórum - ZDRAVIE.sk