Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

rozvod s alkoholičkou

Príspevok v téme: rozvod s alkoholičkou
velmismutna

Chcem otca dotlačiť do rozvodu s alkoholičkou, ktorá sa odmieta liečiť. Žijeme s ňou a otcovi a mne spôsobuje strašné psychické aj finančné tlaky. Ako sa rieši vec ako spoločný byt? Nie je však v nikoho vlastníctve, len ho nadobudli ako manželia..obaja rodičia majú ešte rodičov, resp rodičovský dom, takže nemôže nastať, že jeden z nich nebude mať kam ísť. Mama je nezamestnaná. Otec však financuje moje vysokoškolské štúdium. Nečakám, že sa dohodnú, predpokladám, že mama bude robiť problémy, lebo otca aj mňa nenávidí (otvorene nám to hovorí) a nebude sa chcieť dohodnúť. Ako sa v tomto prípade rieši byt a aká je šanca, že sa súd prikloní k otcovi? Ako sa rieši napr. auto, ktoré si otec kúpil? Je pre neho totiž veľmi dôležité kvôli práci a chorému otcovi, ktorého často vozí do nemocnice.

ta3

najprv by bol rozvod, byt by mal zostat v uzivani otcovi, lebo Ty zostavas s nim a nie s mamou, Ty si sice uz dospela, ale ekonomicky stale zavisla na otcovi a navyse obaja s otcom dokazete, ze matka sa na rozvode podiela vacsou vinou (oboch Vas nenavidi a sposobuje Vam financne a psychicke stresy), pravdepodobne matka sa podla rozsudku o rozvode bude musiet odstahovat, na sude ale nesmiete zabudnut povedat, ze po rozvode sa ma kde odstahovat (k rodicom do rodicovskeho domu), ja nie som pravnicka, ale mam s rozvodom a s delenim majetku bohate skusenosti,takto nejako by to teoreticky malo byt, avsak na Slovensku spravodlivost velmi pokulhava, najlepsie by Ti poradil pravnik, Beskyd napriklad

Delenie majetku nema s rozvodom nic spolocne, dochadza k nemu az po rozvode, auto pojde napoly, to znamena, ze sa jeho cena odhadne, alebo sa urobi uradny odhad a ked si otec auto ponecha, polovicu z odhadu vyplati mame, aj vsetko ostatne, co bolo nadobudnute za manzelstva sa deli napoly, najlepsie by bolo, keby sa spolu dohodli, co si kto ponecha, lebo sud o vysporiadanie BSM moze trvat roky (v mojom pripade to bolo 10 rokov)

mate to s otcom tazke, ale mali by ste konat, kedze sucasna situacia Vas pripravuje o telesne a dusevne zdravie a pravdaze aj o peniaze a v pripade alkoholizmu nadeje na zlepsenie situacie su takmer nulove, takze s rozvodom niet co vahat, zelam Vam obidvom, aby rozvod a delenie majetku prebehlo rycklo a co najhladsie

velmismutna

viem..len ked ten byt nie je ich, ale bytového družstva, len ho nadobudli ako manželia...tak neviem ako sa to delí potom..

jajka001_

majetok maju spolocny. nezalezi na tom kto kolko zaraba a kto kolko do vztahu investoval. takze vsetko pekne napoly. dohodnut by sa mali oni, spisat dohodu s pravnikom, inak sa mozu dohadovat na sude dlhe roky a velmi nakladne.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

rozvod s alkoholičkou - Fórum - ZDRAVIE.sk