Boľavé členky...alebo..Ako správne behať?

Príspevok v téme: Boľavé členky...alebo..Ako správne behať?
Anaya

Asi pred rokom so začala behávať...najprv len tak nenásilne :-), ako začiatočníčka. Po nejakom čase som to musela nechať, lebo ma z toho veľmi bolievali členky. Taká zvláštna bolesť - počas chôdze nie, ale keď som ležala nemohla som mať voľne, rovno vystreté nohy, ale musela som zohnúť chodidlo v členku do pravého uhla.
Predpokladám, že to bolo z toho behania, len neviem, čo som robila zle. Mala som športovú obuv, behala som po trávnatom povrchu, lesnej ceste....asi som nejak zle našľapovala, alebo....
Existuje nejaká technika, ako správne behať?
Chcela by som opäť začať....zrušili nám krúžok zumby, samej doma sa mi cvičiť nechce a potrebujem sa hýbať :-).
Ďakujem za odpovede.

jankaaaaaaaaa

pravdepodobne mas problemy s lymfatickym systemom. treba navstivit lekara. moze sa jednat aj o cukrovku alebo problemy s zilovym systemom

maracude

už asi 3 mesiace mám opuchnuté členky a ťažko sa ráno staviam na nohy. mám 31 rokov a pracujem ako čašník. niekde som si prečítal, že opuchnuté členky sú dôsledkom tehotenstva, sedavého zamestnania, srdcových chorôb a nadváhy. z týchto príčin ale na mňa nesedí ani jedna. vo veku 31 rokov mám váhu 74 kíl. a so srdcom problémy nemám. viete mi poradiť? prosím o odpoveď na e-mail

xdanielax

mozno mas obuv nevhodne pre tvoje naslapovanie pri behu. Tamta stranka co sem dala jajka je dobra, je tam vela info, tak sa mozno nieco dozvies tam.
Ja si pamatam, ze kedysi ma tiez bolievali clenky - zo zaciatku, ale potom to preslo..len neviem ci to bolo cvikom alebo kupou novych topanok :)) Ako dlho si behavala, ked ta zacali boliet? bolo to este v bezeckych zaciatkoch (co by mohlo suvisiet s kondciou) alebo ta zacali boliet po dlsej dobe (zla obuv) ?

jaankaaaaaaa

je mozne ze mas zle anatomicky postavene nohy,a lebo mas patologicke vychylovanie clenkoveho klbu .. anvsitv ortopeda