Policajná škola

Strejdo

:DDDD Samozrejmeeee. Môžeš ísť robiť teoretika, ale prax je trošku iná. hovoril som aka je prax, nie čo učia v škole. Takmer väčšina policajtov, ktorí ukončia školu, je zaradená do 2. platovej triedy, čiže sú územári, ale zároveň vykonávajú aj hliadkovú aj obchôdzkovú službu, taktiež sú zaradzovaní do poriadkových jednotiek a taktiež majú aj pridelené spisy atď. Keď to tak nieje na vašom oddelení, potom to je asi výnimočné oddelenie :D.

;

Strejdo, motáš piate cez deviate o uzemarovi a hliadke. Asi by si mal zabrať na PP v škole. Ozrejmim.
Základná funkcia v PZ je referent, 1. platova trieda. Referent v poriadkovej polícii je velený zvyčajne do hliadkovej služby, a teda zabezpečuje ochranu VP, dohľad nad BaPCP, odhaľovanie priestupkov a trestných činov a zisťovanie ich páchateľov, prevencia. Býva velený aj do zásahovej skupiny PCO.
Vyššia funkcia je ten tvoj "územár" - 2. platová trieda, regulérne nazvaný referent s územnou a objektovou zodpovednosťou. Územár vykonáva zvyčajne obchôdzkovú službu, teda prehlbuje svoju miestnu a osobnú znalosť a získané poznatky potom aplikuje. Ľudovo povedané, chodí medzi ľudí a zisťuje, čo mu treba. To úzko súvisí s tým, že oproti obyčajnému referentovi pracuje na pridelených priestupkových spisoch a vykonáva v tomto smere objasňovanie. Referent s ÚOZ môže byť velený aj do hliadkovej služby a môže vykonávať aj stálu službu.

Strejdo

lodomer, zamestnávateľ je povinný ťa uvoľniť z pracovného pomeru z dňa na deň, ak si prijatý do Policajného zboru, pretože si prijatý rozkazom, žiadnou pracovnou zmluvou.
george303 keď robíš "územára", laicky povedané hliadka, tak robíš stále 12tky, od 7:30 do 19:30 a naopak. Do hliadky ide asi 90 percent policajtov, ktorí skončia základné policajné vzdelanie, čiže SOŠ PZ v Košiciach alebo v Pezinku.

Tomu Ver

Pre: zase ja. Tak ostáva už len veriť, že svoj cieľ si jedného dňa splním a budem plniť čestne. Tak teší ma, že mi bola uznaná objektívna realita ktorá je neobjektívne nespravodlivá. Pretože človek ktorý chce do zboru z presvedčenia a nieje mu to ani len umožnené ísť na testy mi príde... nato sa ťažko hľadajú slová.

;

Neexistuje krátky ani dlhý týždeň. Robíš tak, ako ti tvoj šéf naplánuje služby, teda tak, ako sa mu to hodí. Obyčajní policajti robia zvyčajne 12tky, ale môžeš mať aj osmičky či ísť do roboty iba napr. na 5 či menej hodín. Podľa toho, ako šéfovi pasuje. Vyšetrovatelia a funkcie robia obyčajne osmičky a iba cez pracovné dni.

george303

Inak hovorilo sa tu uz asi o vsetkom ale jednu dolezitu vec som tu nenasiel aka je pracovna doba policajta ? Robia sa 12-ky alebo ? A kratky dlhy tyzden alebo to vsetko zalezi od okolnosti a je to individualne ?

zase ja

mas pravdu. o SANCI sa da mlcat ale da sa to povedat aj na plne usta. su rovni a rovnejsi samozrejme. plati to v celom state, nie len v policii.