brat-starý mládenec

Príspevok v téme: brat-starý mládenec
alussska

Mám mladšieho brata (vek 31 rokov), ktorý si doteraz nenašiel tú pravú. Máme medzi sebou pekný vzťah a tak viem o jeho priateľkách, alebo aj chvíľkových známostiach. Doteraz mal len jednu vážnu známosť s ktorou si plánoval spoločnú budúcnosť, len čo keď také predstavy mal len on a z jej strany to bolo čiste kamarátske. Bolo by všetko v poriadku, keby sa on blbec nebol na ňu tak strašne naviazal a aj keď sú už takmer rok od seba, vôbec sa nekontaktujú. Brácho mi minule povedal, že inú nechce a že pre neho bola ona jediná a posledná žena, ktorú miloval a nikdy sa to nezmení. No povedzte mi, je toto normálne? Podotýkam, že medzi nimi nebolo nikdy nič intimne, ani pusu si poriadne nedali, ale zato on 7 mesiacov za ňou behal ako taký mopslík. Nenormálne sa do nej zamiloval, až mi to príde choré, aby jeden mladý muž kvôli jednému sklamaniu takto vymýšľal. Po nej mal ešte jednu známosť, bolo to čiste len o sexe, aj keď tvrdí že ju mal rád, no na tú svoju lásku nemôže zabudnúť a práve preto sa aj s tou poslednou zase rozišiel, lebo jej nedokázal opätovať city. Jeho vyjadrenie bolo také, že nedokáže ľúbiť dve ženy naraz a keďže ona celkom zaplnila jeho srdce, ďalšiu tam už nepustí. Ja mám skôr z neho pocit, akoby týmto len niečo zakrýval, možno má ozaj nejaký psychický, alebo nebodaj telesný problém. Stretol sa už niekto z vás s takýmto prístupm k vzťahom a láske ? Ja mám len obavu že ostane navždy sám a trápi ma to. Vie niekto poradiť ako by sa mu dalo pomôcť? Hlavne muži, ktorí zažili niečo podobné, čo alebo kto Vám pomohol zabudnúť?

Eva531

Ja rovnako odsudzujem zeny - zlatokopky ako aj muzov - zlatokopov, ak uz som teda bola vyzvana, aby som vyjadrila svoj nazor na tuto vec.

Eva531

Ak isty cas zena chvilu zivi muza, ktory je docasne nezamestnany, ale pracu si aktivne hlada a pracovat chce, potom chvilu zase ten isty muz zivi tu istu zenu, ktora je tiez docasne nezamestnana, ale pracu si aktivne hlada a pracovat chce, a tak dalej, neznamena to, ze jeden druheho vyciciava, ale ze si navzajom jeden druhemu pomahaju, cize ten, ktory prave pracuje, pomoze tomu, ktory je prave nezamestnany a ked sa potom situacia obrati, tak ten druhy zase pomoze tomu prvemu, lebo mu je vdacny, ze predtym pomohol on jemu, tak nejako si to predstavujem v normalne fungujucom vztahu, lebo obzvlast v dnesnych tazkych casoch sa velmi lahko moze stat, ze clovek pride o pracu a je pekne, ked mu v takej situacii partner pomoze, obzvlast ak ten partner vidi, ze toho cloveka trapi, ze zostal bez prace a aktivne si pracu hlada, lebo pracovat chce, tak to je v poriadku. Za vyciciavanie ale povazujem to, ked niekto cele roky nic nerobi, pretoze nikdy robit nechcel a ani nechce a ked ho este aj vlastna matka, ktora ho pozna ozaj zo vsetkych ludi najlepsie, vyhodi z domu s odovodnenim, ze je darmozrac, pretoze dlhe roky nic nerobil a ani nemal zaujem si pracu hladat, tak to hovori za vsetko. V takom pripade potom ten druhy z partnerov (a nezalezi na tom, ci je to muz alebo zena) bude musiet toho cloveka, ktory pracovat nechce, zivit az dovtedy, kym ich smrt alebo rozchod nerozdeli, tak som to myslela. Ale pisat do tejto temy o tom, ze co kto z nas povazuje za vyciciavanie z penazi, to sa mi zda trosku od veci, nakolko tato tema je o niecom inom. Ja som to spomenula iba ako priklad, ktorym som chcela poukazat na to, ze poznam vo svojom okoli slepo zalubenych ludi, ktori su ochotni velmi vela tolerovat a odpustit, viac, ako by mozno tolerovala a odpustila vacsina z nas. Urcite je pekne, ak sa niekto, kto velmi tuzil po vztahu, zalubi a vztah ma, ale niekedy takouto slepou zalubenostou ublizuje clovek iba sam sebe, obzvlast v pripade, ak ten druhy neberie ten vztah az tak vazne a zisti, ze toho svojho partnera moze nejakym sposobom oklamat, ci vyuzit vo svoj prospech, a to bez ohladu na to, ci v tom vyuzivani ide prave o peniaze alebo o nieco ine. Peniaze som tu spomenula iba ako priklad. Vedela by som spomenut aj vela inych prikladov, ktore nesuvisia s peniazmi, ale s niecim inym, ale nepokladam za potrebne sa tu o tom rozpisovat, kedze tato tema je trosku o inom.

Matyo

hmm, takže ak žena živí muža tak on ju vlastne vyciciava, ale keď muž živí ženu tak je to ok a ona ho nevyciciava, či ako to je?!

rony26

eva531, to nie je o jej zrelosti ci nezrelosti, ale o moznosti uplatnit pravo na vyber...aj keby bol ten chalan neviem ako uzasny, ona ma pravo rozhodnut sa ci ho chce ci nie...to ze sa on zalubil a u nej to nenaslo odozvu este neznamena, ze on je ten dobry a ona ta zla...s tym, ze cas to vyriesi ale suhlasim

Eva531

Ja si myslim, ze toto unho vyriesi len cas. Asi je tvoj brat citlivejsi, empatickejsi clovek s dobrym srdcom, iny ako ako velka vacsina ostatnych muzov. Ja som sa skor stretla vo svojom okoli s opacnymi pripadmi, kedy skor zeny boli slepo zalubene az po usi a muzi tie vztahy az tak vazne nebrali a svoje partnerky len vyuzivali, napriklad moja najlepsia kamaratka sa nechava od frajera vyciciavat z penazi, on ju ma sice rad, ale nie je zalubeny, skor prefikany, on luskne prstom a ona prenho urobi vsetko, co si on zazela. Matka ho vyhodila z domu s tym, ze darmozraca chovat nebude a kamoska sa nad nim zlutovala a po velmi kratej znamosti sa s nim nastahovala do podnajmu, ktory samozrejme plati ona a stravu a ine potreby prenho tiez. Moja sestra sa tiez nechavala dlhe roky od frajera vyciciavat z penazi, hlavne, ked bola mladsia a pracovala, zatial, co on, nakolko je mladsi od nej, este stale chodil do skoly, no odkedy je na materskej, tak milostivy pan sa zobudil a uvedomil si, ze rodinu treba uzivit, dieta chcel predsa hlavne on, tak teraz sa uz snazi. Ak som napisala nieco od veci, tak prepacte. V pripade tvojho brata to podla mna vyriesi iba cas. Ak ma prist ta prava, tak urcite pride a ak ta predchadzajuca od neho odisla, tak potom to nebola prenho ta prava, lebo na muzovi, ktory sa dokaze takto zalubit, si je co vazit, takeho muza je preco lubit, s takym muzom je preco zostat zit vo vaznom vztahu, ale ona asi nebola dostatocne zrela, aby si to uvedomila.

were

31 to nie je stary mladenec.ked bude mat 41 ..tak sa nad tym zamyslaj, a vidiet ze je nezrely ,tak potrebuje cas ,,mozno aj v 50 pride ten jeho cas,Boze takeho chlapa co nevie ,ze laska nie je o bozku ,,,treba nechat zriet este dlho..lebo pokazi nejakej zene zivot

soffa

najlepsie sa zidealizuje clovek ktoreho vobec nepozname,lebo nevieme v skutocnosti aky je..tomu sa hovori aj platonicka laska.mna tiez otravoval jeden tajny ctitel,dokonca ma sledoval aj dalekohladom z bytovku a bolo to velmi neprijemne.sice ma nikdy ani len neoslovil,ale vsade kde som sa pohla bol aj on.doteraz nikoho nemal,kazdehu len porovnava so mnou,a pritom ma vobec nepozna.keby ma mozno spoznal,tak by videl,ze nie som vobec dokonala,a mozno by som uz mala konecne pokoj ako aj on

rony26

zalubil sa, nasledne si ju zidealizoval a jeho predstava o jej bozskom povode mu zostala...nemal sancu spoznat ju naozaj, nemal sancu stretnut sa s jej chybami a aj ked uz nie su v kontakte stale je nou ocareny...dalsiu zatial nechce, lebo ziadna sa nevyrovna slecne bezchybnej...ale to len zatial, casom sa z toho dostane, ale chce to naozaj silny impulz