tréma

Príspevok v téme: tréma
ivuša

ahojte všetci,

ak vás to nebude veľmi obťažovať a ak je vôbec čo poradiť, poprosila by som o pár slov na tému "ako nebyť trémista"

mám s tým problém už nejaký ten čas...keď mám trebárs ústnu skúšku alebo musím vystupovať na verejnosti, potia sa mi ruky, zrazu začnem rozprávať neprirodzene piskľavo, ledva sformulujem dve-tri vety na témy, o ktorých viem aj hodne veľa...no a teraz sa stalo, že som nespravila štátnice proste preto, že keď som vošla do skúšobnej miestnosti, schytil ma taký stres, že som si nevedela na nič spomenúť, ale tým myslím naozaj na nič...nie len z učiva...v komisií bola skúšajúca, ktorá nás mala na cvikách, tá ma oslovila menom, ani na to som nereagovala.

no a o necelé tri týždne je opravák a ja sa neviem zbaviť pocitu, že sa to môže zopakovať...

dík za rady každému

janoo

ivuska: pisklavo? "ty si aspon popiskujes" to ja zacnem koktat.a srdce mi neprebehne ani delostrelecky granat.najhorsie je zacat a potom uz len blabotat.nezabudni UVOD a potom uz len BLABOTAT.blabocu vseci,politici,ucitelia,kozmonauti,strajkujuci,media.len ti tvoji komisari budu konecne drzat hubu.a ty ako spravna zena budes im tam blabotat.mne niekedy pomoze "deci" cerveneho vina,opadne stres a potom bla bla bla.najkrajsie blabocu nase rosnicky,ale netrva im to velmi dlho.
prajem ti:to najdlhsie,najrozumnejsie a najuspesnejsie blabotanie.
(keby bol dav ako kapustne hlavy a ja zajac tak by som si poblabotal.)

nathália08

skús to čo sa naučíš hovoriť tak ako by si stála pred komisiou,a rob to velax za sebou-pomože ti to.Skús mysliet na to,o čom hovoríš,a myslí na to,že to nie je komisia-ale iba kapustné hlavy:)
Zvládneš to,verím ti.

janammm

psychologa uz asi nestihnes, mavala som podobne problemy, daj si nieco na ukludnenie, povedz obvodnemu nech ti predpise, ale najprv si to doma vyskusaj co to s tebou robi...lebo ak by ta to moc tlmilo, to by nebolo bohvieco...

do buducna to urcite ries so psychologom....

jajka001_

ked je to take vazne, skus si zistit nieco o nejakych liecivach, alebo sa popytaj kamaratov - studentov, ako to riesia.