Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kozna plesen, navyse stavec

Príspevok v téme: Kozna plesen, navyse stavec
katuskaa9898

dobry den....mam 2 problemy.

prvy je ze mam koznu plesen uz pol roka a nemozem sa jej zbavit.chodim stale ku koznej a stale nic.a aj ked sa zahoji tak zas zacne rast.ide mi to uz na nervy,lebo nemozem ani len na kupalisko.ale chystam sa na dovolenku ku mori.tak dufam ze more pomoze....

druhy problem mam taky ze uz asi pred rokom mi zistili ze mam pri panve jeden stavec navyse.mam z toho bolesti hlavne ked sa vela zohynam,najvedsie ked zbieram zemiaky.viem nemala by som , ale musim...

tak ak ma niekto z tychto problemov tak mi mozte napisat ako sa pred tym chranit a tak..alebo nejake rady....dakujem za vsetko

jozef1484

Ahoj, ak je niečo nové s tým stavcom čo ti pomôhlo, môžeš mi napísať na mail? Pred 3 dňami mi to tiež zistili, mňa z toho bolí už aj bedrový kĺb a koleno, doktor neporadil len že by som mal cvičiť pilates...ďakujem

maricenka

Na plesen skus krem canesten, popr. canespor. Funguju obidva dobre. Drzim palce! Je vsak potrebne upravit aj stravu. Jest napr. menej sladkeho.

RNG

Len na upresnenie. Ucinna latka v oreganovom oleji je carvacrol.Na miestne pouzitie je dobry olej s obsahom aspon 2-3 % carvacrolu. Ustne brane je intenzivna davka, klionicky ucinna 3 x 200 mg carvacrolu. Zialbohu taku davku asi z Candiminu nedostanes, lebo obsahuje dost malo carvacrolu a stipe ako korenina.
Na taku davku treba entericke kapsule, so zarucenym obsahom carvacrolu, ktore nedrazdia hrdlo ani zaludok. Firma NOW napr ma produkt s obsahom 100 mg carvacrolu v kazdej enterickej kapsuli.

Co sa tyka vytazku z grapefruitovych semien, tento bol patentovane aktivovany az na 30 nasobnu ucinnost a nazvany citricidal(BioChem Research corp), predava sa ako 60% citricidal alebo 33% citricidal v produkte GSE firmy Nutri Biotic.
Citrovital nie je posilneny, tj ma len zlomok ucinnosti citricidalu. Tj nemozes od neho ocakavat ucinnost citricidalu, ktory je na plesen aj tak dost slaby, ledaze pouzijes koncentraciu az 5 %
Carvacrol je ucinnu aj v 1% roztoku, az na to, ze vonis ako pizza(oregano)

Norča

Ja mam problem s plesňou na chrbte a okolo krku,objednala som si Solfatan -je to do kupeľa,používala som ho aj pred 20r.a pomohlo,vyskúšajte

gumkacg

ahoj ja mam tiez problemy... s chrbticou a mne asi pred pol rokom zistili ked mi robili nejake specialne snimky, ze mam o jeden stavec na vyse. Je to zlastne ale presne to aj mne sposobuje problemy. Ked sa namaham tak ma boli chrbat a presne aj ked dlho sedim za pocitacom v praci:( uz som robila vsetky mozne sporty. Doktor mi povedal ked si s tym dlhe roky zila tak teraz ta to nezabije.

Povedal ze na to je dobra joga ale mne to nejak nezabralo. Ak by si mala nejake nove info tak sa mi ozvi na mail.

diky.

muc

ver mi, ze nie je to antimykotikum. k tomu tolko.

co sa tyka Candiminu- ten mam aj odskusany na plesen na chodidlach zo spolocnej sprchy v tabore. kazdy vecer cca 2-3 tyzdne som si po sprche chodidla natrela tym olejom(aj urcity cas po tom, ako sa lokalne prejavy stratili-t.j. ked sa koza uz z chodidiel nesupala)a mam od tej pliagy pokoj uz 2 roky.

2bodka

Pise sa tam, ze je aj protiplesnovy. Podla mna (ako laika) je to podobne ako GSE Citricidal, je to tiez vytazok z gadier grapefruidu. Tu je o CITROVITALE viac:

Citrovital je velice účinný přírodní přípravek s antimikrobiálním účinkem. Jedná se o výtažek z jadérek grapefruitu (citrus paradisi), který obsahuje hlavně bioflavonoidy. Tato základní látka vykazuje silné účinky, které zabraňují množení bakterií, virů a plísní.

Přírodní flavonoidy ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují odolnost, pomáhají předcházet nachlazení, infekcím a zápalům, zlepšují krevní oběh a zvyšují odolnost sliznic. Vyznačují se antioxidačními vlastnostmi, zachytávají volné kyslíkové radikály, posilují stěny cév a zabraňují jejich zvýšené křehkosti, zvláště kapilár, zabraňují shlukování krevních destiček a vzniku krevních sraženin.

Citrovital kapky mají široké spektrum silného účinku a vynikající snášenlivost. Nepoškozují užitečnou bakteriální flóru, ani neoslabují obrannyschopnost člověka. Navíc mají rychlé biologické odbourávání.

Kdy Citrovital pomáhá:

při péči o hygienu ústní dutiny (odstraňuje nežádoucí bakteriální povlak na zubech, snižuje vznik zubního kazu, pomáhá při krvácivosti dásní),
při péči o pleť,
při štípnutí hmyzem,
při odstraňování lupů z vlasové pokožky,
při pocení nohou a léčbě kuřích ok.

Složení

výtažek z grapefruitových jadérek 33%, rostlinný glycerín, purifikovaná voda
Dávkování

Způsob vnějšího použití:

Ústa - Citrovital kapky obsahují účinné antiseptické látky, které ničí škodlivé bakterie, choroboplodné zárodky a zpomalují jejich další množení. Tyto účinky je možno využít při péči o hygienu ústní dutiny. Intenzivně kloktejte 3x denně 5 kapkami Citrovital extraktu rozpuštěnými ve sklenici vody. Vyplachování úst extraktem přispívá k trvale svěžímu dechu.
Rty - rty potírejte 2-3x denně pomocí vaty nebo vatové tyčinky směsí několika kapek extraktu Citrovital a polévkové lžíce oleje.
Zuby - nežádoucí bakteriální povlak na zubech tzv. plak - naneste 1-2 kapky extraktu na vlhký zubní kartáček a důkladně jím čistěte 3x denně chrup. Do čistících roztoků na zuby přidávejte 5-10 kapek extraktu Citrovital.
Dásně - při krvácivosti dásní naneste 1-2 kapky extraktu na vlhký zubní kartáček a 3x denně jím důkladně čistěte chrup. K vyplachování úst přidávejte 5-10 kapek Citrovital extraktu do sklenice vody. K ničení nežádoucích choroboplodných zárodků ze zubních kartáčků používejte roztok 10 kapek extraktu ve sklenici vody, do kterého ponoříte kartáček na dobu 15 minut a déle.
Uši - k čištění uší používejte roztok 10 kapek extraktu Citrovital v 0,5 dl glycerínu nebo oleje.
Tvář - problémová pleť, akné - navlhčete si tvář, rozetřete v dlaních 5 kapek extraktu a důkladně vmasírujte do pokožky. Případné mírné svědění je důsledkem intenzivního čištění. Při holení několik kapek extraktu přimíchaných k holícímu krému okamžitě ošetří pleť při holení za mokra. Ve zředěné formě je extrakt Citrovital zajímavou příměsí vody po holení.
Vlasy - mytí vlasů - šampón smíchaný s 5-10 kapkami extraktu vtírejte po dobu 2 minut do pokožky hlavy. Poté vlasy důkladně opláchněte. V případě lupů potírejte 2-3x týdně pokožku hlavy vatou navlhčenou v roztoku 20 kapek Citrovital v cca 0,5 dl vody.
Osobní hygiena - přidejte do tekutých mýdel na tělo i ruce několik kapek extraktu a řádně promíchejte.
Hmyzí štípnutí - štípnutí potírejte neředěným roztokem. U citlivé pleti používejte extrakt Citrovital ředěný vodou nebo olejem.
Nohy - pocení nohou - nohy koupejte v lázni s cca 30 kapkami extraktu Citrovital. Koupel slouží i jako výborné osvěžení nohou. V případě kuřího oka kápněte 1-2x denně na kuří oko kapku neředěného extraktu. U plísňového onemocnění nohou přidejte do tekutého mýdla 10-20 kapek extraktu na 100 ml. Pro zvýšenou péči o nohy a nehty je možné použít Citrovital kapky ředěné glycerinem. Je možné použít i přípravek neředěný. Nejprve však vyzkoušejte zda nevyvolává nepříjemný pocit. Při praní punčoch a ponožek přidejte do posledního máchání 20 kapek extraktu.

Způsob vnitřního použití: 2x denně 5-15 kapek Citrovital rozředit ve vodě nebo nápoji

Další použití:

Zvlhčovače vzduchu, klimatizační zařízení, pokojové fontány - přidáním několika kapek Citrovital extraktu zabraňuje šíření mikroorganizmů a řas v těchto zařízeních.
Květiny - několik kapek extraktu ve vodě na zalévání působí proti vzniku plísní v květináčích, což platí i u hydroponie. V případě přítomnosti puklic, mšic, různých plísní důkladně postříkejte rostliny postřikovačem ze všech stran roztokem 30 kapek extraktu v cca 0,5 l vlažné vody.
Nemocniční zařízení, sanatoria a péče o nemocné - při praní ložního prádla, oblečení, ručníků přidávejte do posledního máchání 20 kapek extraktu Citrovital. Roztokem z 30 - 40 kapek v 1 l vody omyjte předměty, se kterými přichází pacient do styku, případně je na pár minut vložte do tohoto roztoku.
Sauny - nevytopenou saunu omyjte roztokem ze 40 kapek extraktu na 1 l vody.
Hmyz - proti mravencům, komárům je vhodné provádět postřik roztokem 30 kapek extraktu v cca 0,5 l vlažné vody.

Balení

25 ml

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kozna plesen, navyse stavec - Fórum - ZDRAVIE.sk