Sladidlá

Príspevok v téme: Sladidlá
GunaKa

Čo si myslíte o umelom sladidle? Nemá žiadnu energetickú hodnotu a ja si ním pravidelne sladím kávu (2bobulky), je teda vhodné pri diéte nie? A ešte sa chcem spýtať koľko kcal može mať 15g lizátko (určite nemá veľa kcal a ked človeka prepadne strašná chuť na sladké myslím že je to celkom dobrá alternatíva)

RNG

Kazde laboratorium, co geneticky modifikuje mikroby moze dospiet k velmi nebezpecnym, ved pre to tam povacsine chodia obleceni v poloskafandroch. A su to povacsine sukromne laboratoria, kto vie, kto a ako ich podporuje a na co sa ich vysledky pouzivaju.
Povacsine vedci v nich ani nevedia, k comu vlastne dospeju a na co sa to bude dat "pouzit"
Napr pri "ssvinskej chripke", virus ktory bol velmi oravdepodobne vyrobeny, lebo taka kombinacia zloziek je extremne nepravdepodobna, aby sa vyskytla vobec v prirode.
Takze podozrenie je tu na mieste.
Podobne aj viacere druhy dosial malo nebezpecnych bakterii sa odrazu stali masovo atb vzdorne a tam je tiez na mieste podozrenie, ze to su tak isto rozne geneticke modifikacie.
Ja totiz vysvetlenia lekarskej komunity nie som ochotny na 100% verit, ze sa to akosi vyvinulo samo, len tym ze sa zneuzivaju atb na krmenie dobytka a hydiny, aj ked to znie velmi pravdepodobne.
Na svete je plno zlych a pri tom bohatych ludi a ze by sa to nijak nepreukazalo ich podporopvanim a financovanim roznych skodlivych vyskumov, to nemozem nijak uverit.

Ale ked vam robi dobre zostat v naivite a verit tlaci a televizi, tak si len verte.

0vecka

2 RNG ja nepozorujem absolutne nic ... tie tvoje bolesti hlavy mozu byt aj reakciou na ine latky.. navyse ty zijes tou konspiraciou ... ja kebyze nadobudnem nazor ze konspiracie su pravda tak sa v podstate vela nezmeni budem si xvilu pripadat ako debil ale je to ok... akurat ze ty sisi na tom postavil zivot.. ani by som sa necudoval ak by sisi tie bolesti hlavy vsugeroval...

skusal si sa o tom porozpravat s nejakym kamaratom ktory nieje alternativny?? mozno by ti mohol skusit dat napoj s aspartamom a bez a mozno by si dostal tie bolesti hlavy aj pri normalnom cukre... ale to ti tu asi nemusim pytat otazka je ci si to skusil...

napr uz aj tie svoje skuenosti s ockovanim su na povazenie... lebo ja osobne nepoznam ludi ktory by mali nejake sialene ockovancie reakcie... v podstate vssetko co som pocul boli klasicke lekarom vopred opisovane vedlajsie ucinky....

philips

Úpravy mikroorganizmov za účelom tvorby vakcín sú oslabenie, prípadne usmrtenie daného mikroorganizmu. Podstatné je, aby daný MO nebol patogénny, ale aby mal stále antigénne účinky. Geneticky modifikujú neškodné MO tak, aby tvorili Ag patologického. Takže o tom, že by ich tvorili v týchto laboratóriach zásadne pochybujem. Otázne sú iba vojenské laboratória.

RNG

www.mercola.com
www.collective-evolution.com
www.whale.to
www.sciencebasedmedicine.org a ide to az do skoro absurdnych clanklv ako napr
skeptoid.com
Ja rozhodne nemozem povedat, ze vsetko, co pisu rozni lekario a vedecki pracovnici o aspartame a vobec jeho schvalovaci proces ze je to vsetko rozpravka a kedze nejaky v Kosiciach s malymi davkami aspartamu na malej vzorke nedokazali nic skodlive, ze to staci ako dokaz neskodnosti a potlaca vsetky ine lekarske spravym o aspartame.
Naviac protiustavny zakaz prinasat nove dokazy proti aspartamu ma viacmenej uistuje o sprisahani. Keby totiz sa nebali, ze sa jasne dokaze skodlivost aspartamu, nesli by tak daleko, ze ovplyvnia celu vladu, kongres a senat, co toto protiustavne nariadenie schvalili.

RNG

Phillips, precitaj si niektoru z kniziek Virapena, ked si si tak isty, ze v medicine nie su sprisahania.Mozno sa ti trochu otvoria oci, ked samozrejme si nebudes zakryvat oci klapkami, ze take nieco neexistuje.
Inac co sa tyka genetickych manipulacii, tak vacsina dnesnych vakcin je prave takto vyrabana. Na svete je vyse 100 velkych laboratorii, co vyrabaju geneticke modifikacie roznych mikrobov a som zvedavy na co a aku maju ochranu, aby sa obcas niektore nedostali nahodou alebo zamerne von.
Vobec, principialne, ked je nejakym skupinam na svete vyhodne sa sprisahat, co ich v tom zastavi, aby to neurobili?!?
Za dostatocne mnozstvo penazi sa da kupit tlac, televizia, podporit roznych politickych kandidatov a podobne Dokonca manipulovat aj ustavu, ked je to pre niektorych vyhodne, ako to dnes bezne robia v USA a zrejme aj v inych krajinach.
Nuz a dnes to nie je len teoreticky mozne, ale aj bezne prevadzane
Stastni su ti, co veria, ze sa nic take nedeje. Parafrazujem biblicke: Blahoslaveni chudobni duchom, lebo ich je kralovstvo nebeske....

philips

0vecka, no hold, sme naivný :D :D :D Neoplatí sa tu argumentovať, lebo ak dáš nejaký výskum tak dostaneš odpoveď, že bol zdiskreditovaný a podplatený... Už čakám, kedy sem niekto napíše, že USA si dvojičky zbúrali sami, že do leteckého paliva pridávajú škodlivé látky a vírusy, aby zmenšili ľudskú populáciu, že Ebola a HIV vznikli v laboratóriu a podobnú kopu bullshitov...

odpovedam

rng, sprisahania existuju, ale zaroven existuju sposoby, ako si veci overovat. ako som nizsie pisala, pre medikov, chemikov a biologov nie je problem si preskumat aspartam, pripade ine sladidla. na kosickej lekarskej fakulte sa to preskumalo a ziadne vedlajsie ucinky sa nepreukazali. A je nonsens si mysliet, ze niekto studentov a pedagogov na VS uplacal a ze su uplateni vsetci vedci, odbornici a pedagogovia na svete podplateni. Takze masove dezinformovanie globalneho pokrytia je nemozne.

RNG

ovecka, ty zasadne odmietas, ze existuju sprisahania, co je hlboka naivita. Svet bezi na peniaze, a ked nejakej skupine zalezi na tlaceni niecoho alebo potlacani niecoho, tak to vedia dosiahnut, ked je za tym dost penazi.
Aspartam sa pouziva vo vyse 5000 vyrobkoch, tj je za tym hromada penazi. Tolko, ze to kupilo vyskum politikov a samozrejme aj bezne komunikacie, ktore su dnes prakticky uplne v rukach roznych zaujmovych skupin, najma v organizovanych, ktore sa globalne spajaju za maximalizaciu svojich prijmov.
Moje priznaky ako bolesti po napiti sa drinku s aspartamom uz poznali kopy ludi aj spomedzi mojich znamych, a tak sa aspartamu snazia vyhnut.
Ale ked si presvecena, ze je neskodny, tak ho len ber.

0vecka

umele sladidla su v pohode ale dlhodobo neuhasia smed po sladkom... inak tie skodlive ucinky su blbost... ja som sa to snazil RNG viac krat vysvetlit ze to co on hovori je ze vsetci vedci sveta sa spikli teda USA Rusko Cina japonsko korea atd aby nam mohli skodit pritom je imho jedno ci niekto preda aspartam alebo colu ..

malinkopes

ziadne umele sladidla uz to bolo vysvetlovane .po nom nebudes stihla.med je dobry.stevia prirodna najnovsie ale bez pomocnych latok.
alebo prirodny cukor.alebo nesladit. v ovoci je dost cukru.organizmus je prirodzeny.ahoj