Žaludočné problémy...

Príspevok v téme: Žaludočné problémy...
evinna2

Mám už asi 4 roky problémy so žalúdkom... :(
Nikdy som nebola na odbornom vyšetrení...prečo? STRACH
Je to taka bolesť prechodná, raz príde, raz odíde...Keď nieco zjem netrávi mi, hned po prvom súste už sa mi zdá že som plná...Napína ma na dávenie, no nevraciam, len malokedy...Ráno sa zobudím je všetko v poriadku a hned keď prídem z wecka to príde, stav ked ma stračne boli brucho, akokeby som bola hladna, su to az krčovite stavy, no nedostanem do seba ani sústo...problemy so stolicou nemam....
Pár krát som bola na pohotovosti, keď som mala krce, brali mi krv, a raz som bola aj na ultrazvuku, vysledky boli dobre, vraj to mam len zo zleho jedla...
No tak to bolo zhrnutie o mojich ťažkostiach...
Ale rada by som sa vas opýtala ohladom toho mojho strachu, ktorý som spomínala na začiatku...
Keď pôjdem k lekárovi, napíše mi lístok na gastro? Čo to vlastne Gastro znamená???Jednoducho povedane mam strach z vnútorného vyetrenia hadičkou či už cez ústa, alebo cez konečník..toto vyšetrenie ODMIETNEM bude z toho problém...alebo je toto vysetrenie základ k tomu aby ma vyšetrili???? Je nejaka náhrada???? Prosím odpovedzte mi .... veľmi ma to trápi...

evinna2

A keď pojdem k obvodnej na prehliadku, zisti mi z krvy ze nemam niečo v poriadku so žaludkom???
Lebo by ma "porazilo" kebyze pojdem na hadičku, a nakoniec bude všetko ok....
Ako teraz ma nechapte zle, ja chcem mat vsetko v poriadku, ale tu hadicku by som povolila, keby mi povedali, ze naozaj tam nieco je čo potrebuju poriadne preskumat, len s hadickou...

2bodka

Existuje kamera v podobe malej tabletky, kt. clovek prehltne a ta monitoruje traviaci trakt. Ale ovsem zaludok nie. Pozri si clanok a citaj posledny odsek.

zdravie.pluska.sk

dawn

ahoj...mozes mat aj helicobactera...mne brali krv a zistili nejake latky ze je tam moznost helicobactera... tak ma poslali na gastro..bola som na vysetreni hadickou cez usta odobrali vzorku..nebolo to nic hrozne...viem ze cez konecik sa to daj aj v celkovej anestezii...ale neviem ci cez hrdlo sa da... a ked som chodila na kontrolu tak mi dali robit uz iba dychove skusky (vypila som ureu a pomarancovi dzus ) a potom som dychala do takeho pristroja _...tie su zadarmo do 21. rokov...takze tak... neboj sa a chod k lekarovi...urcite ti pomoze

evinna2

A neexistuje nejake nahradne vyšetrenie??? ja som čítala o nejakej kamere, ktorá je v tabletke, prehlta sa a potom prirodzenou cestou vyjde von...
Ja viem, ze mudrujem zbytočne, musim ist za obvodakom...ale...
Ja jednoducho nepodsupim na gastroskopiu ani kolondoskopiu...mam proste blok z detstva...
Za celkovej anamnezi sa to asi neda vsak? :(

2bodka

Najprv treba ist k obvodnemu lekarovi, on posudi, ci je nutne vysetrenie u gastroenterologa. Mozes mat naprilad v zaludku helicobaktera. Toto by sa malo dat vysetrit aj zo stolice. Rovnako z nej by malo byt jasne, ci je tam krvacanie. Vysetrenie gastroskopiou, alebo kolonoskopiou sa da v pohode prezit. Predstav si, ze by si isla na odobratie kostnej drene. (!) Hlavu hore, zatat zuby a raz a navzdy vyriesit problem, nez prerastie do vaznejsej formy.

svet 21

Evinna2,píšeš,že máš tento problém už 4.r.No sama vieš,aké to je trpieť neustále bolesťami a nevolnosťou.Najlepšie,čo možeš urobiť,je aby Ťa poriadne vyšetrili na Gastro.Aj keby to znamenalo podstúpiť,či už kolonoskopiu,alebo teda vyšetrenie cez hrdlo,neboj sa dá sa to vydržať a keby existoval iný sposob vyšetrenia,tak by s týmito zákrokmi,ľudí netrápili.Takže,neváhaj,choď,fakt to neni nič strašné a určia Ti presnú Dg.a následne liečbu.Zasa budeš mocť fungovať na plno a nie byť v napatí čo možeš a čo nie,len aby mi nebolo zle.Budeš sa aj mnoho lepšie cítiť,keď sa porozprávaš s odborníkom.