Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podviedla som svojho priatela

Príspevok v téme: Podviedla som svojho priatela
paula987

Strasne ma to mrzi,sme spolu uz tri roky. Asi pred mesiacom som bola u kamosky na oslave, bol tam super chalan, celu noc sme sa spolu bavili, bolo nam spolu super a ked oslava skoncila zavolal ma k sebe,ja som suhlasila a tam sa to stalo :(( Nebola som ani opita ani nic podobne,takze na to nemam ospavedlnenie. Proste ma pritahoval a neviem,nejak som nepremyslala :(( S priatelom som uz tri roky,velmi ho lubim a je to moj prvy vo vsetkom. Neviem preco som to urobila,mozno som to len chcela skusit s niekym inym,ale neskutocne ma to mrzi. Myslim na to,uz odkedy sa to stalo a neviem si to odpustit. Je mi to strasne luto. Neviem sa pozriet priatelovi do oci,je mi z toho nanic. Mam mu to povedat? Ci sa snazit na to radsej zabudnut? Nechcem o neho prijst,ale neviem ci s tymto klamstvom dokazem zit.

hocikto98765

Keď niekto niečo urobí, už to späť nevráti. Je to smutné a zraňujúce niekoho podviesť, lebo ublížite sebe a aj partnerovi/partnerke. Osobne som názoru, že pokiaľ má niekto vo vzťahu pocit, že tam niečo chýba, treba sa o tom v prvom rade porozprávať a nájsť spoločne kompromis. Zažila som aj rečičky typu \"ja sa zmením\" a podobne a trpela som to 5 rokov až som si jedného dňa povedala dosť a ukončila som to po stýkrát raz a navždy. Tentokrát už definitívne. Prerušila som s ním všetky kontakty a časom sa aj sám prestal ozývať. Z jeho strany to nemalo význam. Myslím si, že si takýto koniec vyslovene zaslúžil a nič neľutujem. Ďalšia vec čo som si uvedomila, že som s ním bola už skôr len zo zvyku, lebo mi absolútne nechýbal. Akurát sa mi uľavilo. Povedala som si, že už žiadne vzťahy nemienim riešiť. Chcela som si len užívať, veď som ešte mladá. Popri tom som mala kamoša, ktorý po mne vždy túžil a chcel byť so mnou. Vždy sme vedeli pokecať, zasmiať sa na hocičom, proste stal sa pre mňa veľmi dôverným kamošom. Problém bol, že bol stále ďaleko, keďže na SR chodí skôr zbežne. Medzitým som sa zamotala s neznámym chalanom. Spávali sme spolu, nič som neriešila, všetko mi vyhovovalo tak, ako bolo. Stretko, nezáväzný sex a každý potom riešil svoje. Buď domov, alebo proste kdesi. Časom sme sa zamotali a zaľúbili do seba ako malé decká. Sme spolu už 3 a pol roka a ja ho žeriem ako na začiatku nášho zoznámenia. Stále mi s ním je super, vždy sa spolu nasmejeme ako malí, ľúbim ho a nikdy by som ho nepodviedla! Problém je, že sa mi do cesty zaplietol aj spomínaný kamoš, s ktorým sa poznám už 5 rokov. Aj keď sa tomu bránim, nedokážem na neho prestať myslieť, začal mi strašne chýbať a už rok s tým bojujem. Stále sa motáme v bludnom kruhu, lebo obaja chceme toho druhého, byť spolu. Vždy to skončí pri tom istom - pri hádke a hneve na toho druhého, pretože ja podviesť nechcem, aj keď ho rovnako ľúbim a on za to, že chce byť so mnou a chce ma iba pre seba. Môžem povedať, že obaja sú rovnocenný, nedá sa povedať, že tento má krajšie oči, tento krajší úsmev..Takéto rozhodovanie sa, je brutálna kravina. Týmto celým som len chcela povedať, že pokiaľ človek nechce, tak to neurobí, aj keď zo srdca miluje oboch mužov. Ale zase je to o trápení dvoch ľudí, ktorí nemôžu byť spolu. Takže je na zvážení každého, s kým bude. A keď už sa rozhodnete, nech je to hlavne definitívne. Ja osobne keby niekoho podvediem, tak ten prvý vzťah ukončím. Nemá zmysel niekoho trápiť a nestojí to za to ani nikomu, kto podviedol. Neviem či je horšie žiť celý život s pocitom, že ste sklamali a pozerať sa tej nevinnej osobe denno denne do očí, alebo sám trpieť tým, že nemôžete byť aj s tým druhým.

budrozumna

hlavne sa nesnaž vyklopiť to priateľovi - ži a buď ticho, je to iba Tvoj problém, neprenášaj ho na druhého iba kvôli tomu, aby si uľavila svojmu svedomiu - držím Ti palce

anjelik

Spomienky sú večné a nezmazateľné. :o) To je tá zlá správa. Tá dobrá pre teba je, že sa dajú ako keby prekryť. Obrazne povedané..Vytvorila si si správny postoj k tomu, čo sa stalo, prečo sa to stalo. To je to prekrytie. Nie sme dokonalí, nikto nie je. Chyby sa stávajú. Ale nedovoľ jednej chybe, aby ti zničila všetko ostatné. Takže si vytvor v hlave nejaký obrázok..trebárs mačičku, ja neviem , čo máš rada...alebo pštrosa...:oP a vždy, keď ťa napadne, čo sa stalo v minulosti..okamžite si spomeň na tento nový obraz...pštrosa , čo beží v ústrety zapadajúcemu slnku...:o)) Rozumieš mi?? Spomienka zostane, len ju už neaktivuj svojou pozornosťou..To je celé..a máš problém vyriešený..Tak držím palce.

pstrosica12M

ahojte ja som urobila tiez to iste ale po pol roku chodenia stale sme spolu nepovedala som mu to pretoze viem ze by som narusila aj doveru dusi ma to ale snazim sa na to zabudnut nikto to nevie..urobila som to z byvalym priatelom vlastne ja som bola v zahranici tam som sa dala do kopy s mojim terajsim ale ked som sa vratila znova naspat sdomov stalo sa to ze ja som vbola s byvalym skoro 3 roky lenze on mi robil aj jeho rodina zo zivota iba peklo..ked som sla do zahranicia a po pol roku som sa vratila spat tak som neocakvane stretla byvaleho vlastne som nevedela ani co citim bola som zmatena zo vsetkeho uplne a tak ked som bola doma sme chodili vonku to bol len tyzden a tak do sauny nakoniec sa mi stala posledna noc ktoru lutujem vtu noc som dostala aj kramy a stalo sa ze sme sli na hotel a tam so vedela ze to nemam urobit bola som pod vplyvom alk. ale stale som citila nieco co som si nevedela vysvetlit preco vlastne mala som zmiesane pocity bolo od rozchodu len polrok a vyspali sme sa spolu ale pocas toho som si uvedomila ze to chcem mat rychlo zasebou nech sa urobi a idem prec pozrela som sa na ftoku mojho terajsieho a v momente som to olutovala...pred tym som mu prezvanala na mobil do zahranicia ale on neodvzvonil vsetko by bolo ine keby mi poslal sms alebo mi prezvonil nestalo by sa to..ja neviem co to somnou bolo tie pocity ten strach to vsetko ma neospravedlnuje ale bola som zmetena od vtedy sa nic take nestalo smejeme sa s priatelom terajsim co sme stale spolu pozeram sa mu do oci ale zabudam na to pomaly niekedy je chvilka kedy si psomieniem a strasne si to vycitam..ale asi sa to malo stat :( ja mojho priatela akokeby som zacala velmi milovat az potom co sa to stalo bola som v soku nakolko som sme sa z byvalim rozisli az ked som bola v zahranici a navyse keby som vedela ze ma podviedol doma on tak by sa toto nestalo a to je chyba strasna neviem si to odpustit ale myslim ze bude lepsie zabudnut na to ako mu to povedat a prist onho..to uz nechcem mala som to tazke pred tym bola som hlupa byvaly ma aj bil on bol vlastne prvy vo vsetkom nevedela som ze urobim takuto chybu a vyspim sa snim ked som to ani nehccela...priatela nadovsetko milujem je to clovek ktoremu verim a roby ma stastnou to som pred tym nikdy nemala ale pomozte mi niekto ako mam zabudnut natrvalo

DobraRada

Takze som si nasla trochu casu a pocitala viac predoslych prispevkov. Nepaci sa mi tak vsobecne, ked niekto sformuluje:

Nikdy ti to neodpusti, nebude ti uz verit!

Koniec vztahu mas isty!

Bude ta do do smrti zozierat, pomaly "ani spavas nebudes moct"! (Hej, po precitani vasich prispevkov mozno aj ozaj nebude)
...

Kazdy muz je individualny, a preto dotycna zena by mala najlepsie odhadnut, ci mu to moze povedat, ak chce naisto zostat s nim.

A tak, ako sa da bojovat s roznymi panikami, komplexami a poruchami, da sa bojovat aj s vycitkami.

DobraRada

Chcem este nadviazat na KUNET-in prispevok. Vztah moze prechadzat aj krizami rozneho typu, danymi roznymi pricinami alebo osobnost ako taka moze mat rozne nestability. Samozrejme, zopakujem, neveru ako taku odsudzujem. Avsak, ako pise KUNET, stalo sa, ze podviedla a uistila sa, ze uz to nezopakuje a viac si zacala vazit, to co ma. Ano, mohla to vediet aj bez nevery. Ale... zavahala. Kazdy raz urobime nejaku chybu, mozno aj vaznejsiu.

A vy, co autorku tak do najhlbsich priepasti odsudzujete, pockajte si aspon do 50-ky a potom hovorte o "istote". Takisto i zo strany partnera. Chapem, ze vase presvedcenie je neurobit to. No autorka je sama zo seba sokovana a zoziera sa. (Teda vtedy, ked to bolo aktualne. Mozno sa teraz zozierau dalsie dievcata, co to citaju). Memyslim si, ze jej / im treba prikladat.

Este raz: neveru ako taku odsudzujem !!

DobraRada

Paula,

nie je to sice spravne, co si urobila, ale ludia robia chyby a ti, co si myslia, ze nie, tak su blbci.

Dolezite je, ze to celym srdcom lutujes a nemienis to nikdy zpakovat! Zozierat sa cely zivot, to je akoze o com??? Dava zmysel jedine, ak veris, ze pojdeme do neba.

Ci mu to povies, alebo nie, je na tebe, podla toho, ako to citis. Radsej sa skus poradit s nejakou dobrou kamoskou. Lebo, nic v zlom, ale tu na fore sa mozu nachadzat aj manipulativni ludia, ktori sa ta znazia znemoznit a vytvorit ti komplexy. Mozno nie naschval. Ale ucinne. Keby sa to stalo mne a precitam si niektore rady, tak by som sa asi sla hodit z okna (keby som si to vzala k srdcu).

Clovek musi odpustat, ci uz sebe alebo ostatnym. Ved aj Jezis odpusta, ak olutujes, nie? Len reprodukujem, co uci cirkev, kedze ja nie som nabozenstvu naklonena.

Teraz si uvedomujem, ze je to uz davnejsie zalozena tema, cize zakladatelka si to uz asi neprecita. Takze svoj prispevok adresujem dalsim dievcatam, majucim podobne pocity!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Podviedla som svojho priatela - Fórum - ZDRAVIE.sk