Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

lost

system, este keby ten word roroznaval pravidla slovenskeho jazyka, to by bolo super :) ale taky word, ani BILL GATES nevie naprogramovat, na to by museli reinkarnovat Stura..

zebra108

ja som na materskej,o rok mi skonci a tiez by som chcela skusit podnikat,najviac ma laka mat obchod s oblecenim...ma niekto skusenosti s takym obchodom?a kolko asi penazi si vyzaduje taky obchod na zaciatok?dakujem

talentmania

Tak ale tu sme na fore nie tu snat mozu pisat aj nevzdelani aj VS tak naco sa osocovat gramatikou a citala som uz aj o niektom ze nieje slovak tak teraz tu nemoze pisat ci ako?
Hlavne nak sa vyjadruje k teme tak ako my teraz vsak xi xi xi .Tak co mate uz napad na to podnikanie?

uhlie

Myslim si, ze gramatika je velmi dolezita vec, ak chce niekto robit v kancelarii. Teda ak vybavuje uradnu korespondenciu. Dovod je ten, ze ak niekomu napises 'Uhrada fakturi", miesto 'Uhrada faktury', tak clovek nebude vediet, co chces, resp. Slovicko 'fakturi' v tom slovnom spojeni je neexistujuce slovo. Alebo ak napises 'pozivame vas, tak adresat nevie, ci ho pozyvas, lebo slovo pozivat odicialne nic neznamena a list je zbytocny.

Nie som uradnik, len sa snazim napisat, na co je dobra gramatika.

talentmania

Milujem naozaj ked sa niekto zacne hnet v kazdej teme ohanat gramatikou.Preto ze nevies ako mas napisat i ci y alebo nevnimas v rychlosti preto si menejcenny a uz si akoze sprosty aj taky clovek sa vie v zivote obracat a mozno viac ako VS.Podla mna VS uz v dnesnej dobe je na vyske uz len z titulu samozrejme su aj vynimky.Lenze ochvilu budu iba VS a kto bude robit robotnicke prace?Podla mna aj ludia s titulom.Uz teraz vraj kazdy 5 student VS u nas na Slovensku ma vraj skolu na dve veci pretoze aj tak sa nevie zamestnat u nas najma to co vystudoval.Ano je to plus ale nie vsade len nemam rada ked tu niekto bude pisat ze ked ma niekto titul tak je nieco viac a prave toto je u nas iba hore nos lebo ja mam titul a ty mas len strednu a co ma byt sa mam teraz pokakuskat ci ako?Tiez dam jeden priklad kamaratka ma len ucnovku krajcirka lenze byvala v Rakusku takze jazyk ma v malicku.Bola na pohovore a tam snou sedeli aj so strednou skolou ba dokonca aj s titulom Mgr. len smola nikto nevedel tak perfekt nemcinu slovom a pismom a narecovo ako ona a konatel bol zrovna nemec bola sikovna vie na PC to uz pomaly vie kazdy takze si na pohovore pokecala s konatelom a bola prijata a tie dalsie s vyssim vzdelanim sa len mohli ....
Tym chcem dodat ze nemusime mat vsetci VS a preto sme uz iny nevzdelani nevieme pravopis a co hlavne ze si rozumieme nie?
Kto ma financie a napad a chce zacat podnikat len zhurta dotoho a sami uvidite ci to ma vyznam alebo nemam ako sa vravi ked nevyskusas nevies xi xi.Inak ked tak citam tak sa mi rata to ze to neodporucaju iba uz podnikatelia co sa snat bojite o konkurenciu?:O)

system

lea26

podla teba moze sediet v kancelarii len ten clovek ktory ovlada gramatiku ? alebo si fakt myslis ze kto ma vysoku skolu tak ma o pracu postarane ? poznam osobne cloveka ktory ma vysku a nema pracu. na brigade som robil s jednym panom ktory mal pred menom 2 tituly a spolu sme hadzali piesok do miesacky. ja si myslim ze vsetko je o znamostiach, ak mas znamosti netreba ti ani VS aby si mal pracu. ale zas jasne ze ak vysku mas je to len bonus preteba ze si v zivote nieco dokazal to zas netvrdim ze je zbytocna ;)
pracu ako robi oco dnes uz robi malo kto pretoze je slabo platena a na vychode je malo ziadana kedze skoro kazdy chlap si to vie spravit sam. osobne tuto pracu nechcem vykonavat, robil som s nim v lete, viem co to je. mam trocha ine zivotne ciele. .. uznavam gramatika mi moc nejde a hambim sa za to.

Deee

Rng práve s tým čo si opísal my zapasime každý den...všetko stojí cas a peniaze a výsledok je neistý...
System momentálne nehladame brigádnika, ale sikovnu kocku za pc natrvalo ;-)

RNG

Dostat velkoobchodne ceny nie je tak jednoduche, ako si to niektori predstavuju.Mne sa ich podarilo dostat dost malo, aj to len za cenu nakupu v stovkach kusov toho isteho produktu. Mnohi vyrobcovia maju svojich distributorov a nemaju zaujem predavat dalsim za velkoobchodne ceny.
Casto to vyzaduje dokonca osobny styk s firemnymi predavacmi
Naviac je tu velka komplikacia, ked chces na Slovensku predavat zahranicne vyrobky, musis ich mat schvalene na dovoz
A to znamena dostat povolenia od roznych uradov, co je aj nakladne financne, aj casto vobec nemozne. A dovazat a predavat "na cierno" je trestne.A to aj napriek tomu, ze odvedies DPH a zaplatis vyrubene clo cez colneho deklaranta.
Co sa tyka doplnkov napr kazdy z nich musi prejst cez rozbor z odporucenych laboratorii, musi byt schvaleny poverenymi lekarmi na to z lekarskej univerzity a naviac odsuhlaseny Ustavom pre hygienu.
Onoho casu, ked som mal doplnkove obchody na Slovensku ma to stalo za kazdy doplnok skoro 6000 korun a to mi ich casto neschvalili a schvalenie platilo len na 3 roky.
Takze to nie je len tak jednoduche, vsakze.

lea26

No mzda-ako mzda. Vela ludi doplaca cely zivot na svoju lenivost pocas dospievania. Pochybujem, ze schopny VS vzdelany clovek(ktory vystudoval kvalitnu vysoku skolu s uplatnitelnym odborom-nie socialna praca, historia, umenie...) zaraba minimalnu mzdu(samozrejme v chudobnych regionoch mozno ano, ale je tam moznost dochadzat, prestahovat sa). System, gregory,..sudiac podla Vasho pravopisu asi mate za sebou...ako to napisat, aby som Vas neurazila, lebo to by som nerada...tak povedzme SS vzdelanie - vystudovane odbory s nizkou kvalitou vzdelania, tak asi nemozete cakat, ze Vam zamestnavatel bude platit ako takemu, co si v skole posedel dlhsie. Ten, co tomu uceniu dal viac (jazyky+VS) samozrejme, ze bude sediet v teplej kancelarii a nebude ho sef kazdych 5 minut napominat, aby utieral prach a nebavil sa s kolegom:) Kazdy ma pravo vyberu a kazdy moze zacat podnikat s hocicim. Len mi pripada, ze ste este mladucki a neviete o com je zivot a ako funguje trhova ekonomika a vsetko si idealizujete, ale aj ja som taka bola, to patri k tomu veku:). Presne, ako pisal RNG, ked chcete do niecoho ist, musite mat v danom smere niekolko rokov odrobenych, tym eliminujete riziko neuspechu a robeniu chyb.
Kto nema skusenosti, ani nemoze mat realne dobry napad a uspesne zacat podnikat. Ja sama pracujem na zivnost ako uctovnicka-mam to vystudovane(volila som odbor, ktory bude vzdy IN) a pocas VS som nabrala bohatu prax. Po absolvovani VS som mala na ucte tak 40 000skk. Kupila som si za ne pocitac, tlaciaren, kancelarske potreby, stolicku a zaplatila si inzerciu v novinach. Postupne sa to rozbehlo, prace je dost(ved aj teraz este sedim za pocitacom a nahravam faktury), prijmy mam umerne tomu, ale pracujem naozaj 7 dni v tyzdni.
System, pracu, aku robi ocino, dnes uz malokto robi lacno a dobre, skus si zalozit zivnost a podnikat v tomto smere s nim, podla mna by si mal uspech, hlavne budes mat vyhodu v tom, ze Ta ocino zauci, pomoze Ti.