Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

system

napriklad vam poviem prihodu mojho oca. robi obklady a bytove jadra (kupelky) a pod. ak chce na vychode zarobit musi makat cim skor spravi kupelku tym skor moze zacat novu, cize viac stihne za mesiac a ma vecsi zisk. no a ked potrebovali takeho cloveka v blave a pytali sa ho na cenu a ze ako dlho to bude robit tak im povedal svoju cenu a ze cca tyzden. co myslite, boli spokojny ? nie. mysleli si ze oco bude nejaky podvodnik ked to robi tak lacno a tak rychlo lebo v ich kraji to robia 3 tyzdne a za mozno dvojnasobok ceny. :)

to ma len tak napadlo :)

dzess

lost, presne aj tak sa da, ludia si najdu vseliake mozne sposoby ako zarobit...keby viem aj ja nieco zohnat priamo od vyrobcu tak tiez by sa mi lepsie predavalo, lenze ja planujem len jednoducho kupovat z velkoobchodov a potom predavat a to je cele..mozno nezarobim vela, mozno vobec :D ale vyskusat to chcem aa uvidi sa:)

RNG

Lost, podnikanie nie je len prekupovanie. A je to dost tazko, pri tej nemoznej byrokracii na Slovensku. Ja som uspesny vyrobca v USA a predsa som na Slovensku nepochodil uz v troch podnikoch.
V prvom rade na to treba dlhorocne skusenosti v tom odbore, kde chces podnikat, potom musis mat dostatocny kapital, lebo na zaciatku je kazde podnikanie stratove, kym sa nerozbehne a v tretom rade, hlavne na Slovensku tam musis cely cas fyzicky byt, lebo ludia nemaju dostatocnu pracovnu moralku, odsvindluju co sa da a dokonca aj rozkradnu.
Podnikanie nie je 40 hodin do tyzdna, ale praca na 7 dni a umorne dlhe hodiny.

lost

dzess

ja vidim problem v nizkej marzi v tom, ze musis si sakradobre zistit kolko toho mas nakupit.

viete co robia SVK podnikatelia?

napisu na stranku: predam toto a toto. dodanie 2 tyzdne, cena 100 eur.

objednam to, pride mi to, som spokojny, on je tiez, ako to je mozne?

no dodacia doba 2 tyzdne je na to, ze on nema sklad, ale objedna si to k sebe zo zahranicia, mozno ma aj trik na obidenie dani a cla. potom to posle vam, postovne si naucute.

avsak on to kupil za 25 eur aj s postovnym...

toto nenavidim a este nieco, ten majitel exisportu mi tiez moze vylizat ... zevraj najlepsi podnikatel roku, on robi toto co som opisal, toto je podnikanie ?!

nemam slov.

lost

system, ano, ale je to CHORY SYSTEM a najradsej by som ho opustil :D

to je vykoristovanie vlastnych ludi!

ale ako som uz pisal, chyba je aj v zakaznikovy, je to magor (slovensky zakaznik, teda mam skusenosti s nimi, zopar ludi, negativne skusenosti, co je teraz uz jedno, avsak nie len slovak, myslim ze uz snad kazdy, ak by som nasiel narod ktory nie je blby, uz tam letim, hoci aj s tesco rogalom)

Excita

Katussska24, citis sa ako handra, vsetko musis robit a nevladzes. V podnikani ta caka presne to iste, resp.ovela viac, minimalne, kym sa uspesne zabehnes, ak vobec.
S tym rozdielom, ze teraz sa mozes zlostit a zvalovat tieto negativa na zamestnavatela, zatial co ako podnikatelka sa nebudes mat na koho vyhovarat a ked budes nervozna, nebudes vladat a nebudu veci vychadzat, budes moct byt nastvana jedine na seba.
Zvaz si to. Neviem v com chces podnikat, ale o kapital mozes velmi lahko prist. Urcite nie je dostatocnou motivaciou na zacatie podnikania to, ze sa citis ako handra atd.. Ale ak nemas problem riskovat a zit s otazkou "co bude zajtra? co ak to nevyjde? co ak nezarobim?", mas oporu, skusenosti a dost penazi na zaciatok, tak samozrejme smelo do toho. :)

dzess

ja uvazujem nad podnikanim tiez, v podstate uz to mam dost premyslene a marzu chcem mat max 30% viac nie...tak mozte u mna nakupovat potom :D
ono je pravda ze ked je nieco drahe ludia nadavaju, ale ked chce podnikatel pritiahnut zakaznikov na nizke ceny, zase maju ludia podozrenie ze s tym nieje vsetko v poriadku...tak ako im vyhoviet, to netusim, mozno na to pridem postupne:D

system

bezna marza podnikatelov je 40 - 60% keby si nahodili len 20% marzu prdali by viac tovaru otocili by viac penazi, ale naco ?
1.) ako sa zachova ich konkurencia ? znizi marzu aj ona ? nie bude nadavat preco mate take nizke ceny a bude vas nenavidiet.
2.) skor sa tovar preda a kto ma tolko behat po novy tovar ? :D
3.) riadia sa heslom radsej predat jednu vec s 50% marzou ako 5 veci s 10% marzou. :)

lost

bibi123 mne nevadi marza :) mne vadi megamarza ;)

ale asi mas pravdu, nech si davaju marze ake chcu :D ja zacnem tiez :D zlikvidujme slovensko a chudakov ludi :D asi je to jedno, kedze bezny slovak ak mu dam vyhodnu cenu, pozrie na mna, ze ako sa ho snazim okradnut...

uhlie

Pracant,

ja nie som podnikatel, len mam trochu prehlad, kolko zamestnavatel zaraba a kolko mina. A poviem ti, ze hlavny problem su odvody. Su nehorazne vysoke a clovek z nich nema nic. Platis zdravotnu poistku? Nic za nu nedostanes. Platis dochodkove? Nic za ro nedostanes. Platis socialne? Nic z toho nemas. Platis dane? Kde su? AK by sa znizili odvody, ludia by viacej kupovali, viacej by sa vyrabalo, viac by sa zamestnavalo. Preto ludia volili tuto vladu, lebo si mysleli, ze bude podporovat podnikanie. A tato vlada to robi uplne opacne. To je dovod preco ti pisem, ze podnikat sa neoplati. Pisem o podnikani, nie o kradnuti.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Podnikanie? - Fórum - ZDRAVIE.sk