Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

katussska24

system ja poznám tiež takých čo si povedia, milionkrát som si už musela zahryznúť do jazyka, aké je to tu nefér v tomto sk-rvenom štáte, to sa už nedá vydržať.. viem, podnikanie je risk, a z tých 3tis. asi ťažko dačo rozbehnúť, ale už fakt som zúfalá, čo mám už počkať na ten koniec sveta v r.2012 ? :D lebo tu už to bude iba horšie, pokiaľ nemáš flek v štátnej správe napr. nervy mám :/ A v čom podnikať, to je otázka za milión fakt..!

system

napad na podnikanie ? ja mam 20 a uz 4 roky rozmyslam kde zarobit nejake prachy, v com zacat podnikat. nezabudajte ze z 10 tich zalozenych firiem prezije len jedna. bude to prave vasa ? dalsia vec: ten biedny podnikatelsky prispevok pri otvoreni zivnosti kolko to je ? 3000 € ? rozbehnut podnikanie s 3000 € z ktoreho sa ma stat prosperujuca firma, bez ziadneho ineho kapitalu to je riadna odvaha neprihlasit sa na urad 2 roky ci kolko je tam ta podmienka a platit zdravotnu a dane sam... (neviem presne ako to funguje nezistoval som to nejak len cca) .. a zas zalozit dom a zobrat uver na podnikanie to chce odvahu este vecsiu, ale odvaznym stastie praje, pocul som aj o takych ktori takto urobili a teraz su z nich milionari, ale chce to poriadny napad, obratnost zodpovednost a makat makat lebo zaciatky su najtahsie.
-------------
co sa tika toho buzerovanie, som sice mlady ale ja si casto vravim ak vidim ako sa spravaju k znamim v praci ze moj pohar trpezlivosti by uz pretiekol. poviem narovinu co si myslim a povedal by som to aj za cenu prepustenia z prace. a mozno myslite ze som len tuna taky odvazny ale poznam sa natolko ze by som to bol schopny urobit.

aj ja chcem

Ak si na urade tak mozes poziadat o prispevok na podnikanie ak ti ho schvalia musis ale vypracovat ten podnikatelsky plan ci ako to tam funguje ja pracujem tak to neriesim vravim financie by aj boli ale tak male nieco ja som vyucena zdravotna sestra samozrejme dnesne zdravotnictvo dole vodou aj prijem ako kde tak som sa nato vyprdla a pracujem ako predavacka v nakupnom centre ale co buzeracia od majitelov neskutocna lebo len trzbu cakaju tak som skor myslela ze si zalozim niaky obchod lenze to je to ze s cim ked vsade je uz skoro vsetko a najma potrebujem dobry flek mam tak blbu skolu vzdy som vravela ze keby ze som radsej kadernicka alebo nieco take tak uz asi davno nieco take mam ze podnikam ale co ja uz som sa aj smiala ze si zalozim ambulanciu ale co zamestam si tam doktora xi xi trosku smiesne nie?

katussska24

ja neviem, som zúfalá, som na úrade, tak by som požiadala o ten príspevok, prekladateľstvo ma baví,ale nemám na to Vš, tak neviem,, a či by to šlo...robím na dohodu, ale to sa inak ako "zdieračstvo" nazvať nedá, a psychiku mám už z toho v riti :/

aj ja chcem

No super prsne ako pises ani mna uz nic nebavi a hlavne presne za vsetko len zdrba dostanes a ked uz nic nemaju vzdy si nieco najdu aj ja chcem zacat ale uz premyslam asi tri roky a vzdy to padne pretoze nemam nikoho kto by mi pomohol a hlavne co je najvacsi problem je NAPAD ZE S CIM skor som mala problem ze peniaze teraz samozrejme nemam vela ale tak na nieco mensie by uz aj bolo a problem je zase ze s CIM!!!hmmm:O(

lost

Sice skusenosti nemam, ale davam ti za pravdu a hlasujem za "ano, ist do toho" :)

Najdolezitejsie je asi NAPAD v com podnikat, a ten hlavne nehovor nikomu komu neveris :)