Zeny verzus chlapi

Príspevok v téme: Zeny verzus chlapi
zienka

Tak zakladam temu len tak zo zvedavosti.Ja som zena tak idem k veci preco ako zena by som mala byt stihla?Preco sa musim holit aby som si nepripadala v spolocnosti trapne?Preco sa musim namalovat aby som vyzerala aspon co to k svetu?Davame si pozor aby nam vlasy nevypadavali a tak dalej by som vedela sa pytat....
Teraz naopak na muzov sa nepozera tak ze su tucnejsi ze maju brucha ako tehotna,tiez sa nemusia holit,malovat,proste nemaju menstruaciu,nemusia rodit,nevadi ked im vlasy vypadaju u nich je to uz normalne.Idemi len o nieco take ze kto sa ma asi lepsie zeny alebo chlapi?
Budem rada ked budete pisat aj vy chlapi napr.ci sa mate naozaj lepsie ako my zeny alebo by ste chceli byt zenou a hlavne ak ano tak napiste dovod.A samozrejme kludne aj zeny ja som pisala len za seba ak ste spokojne a nemenili by ste tak ja to beriem :O)

Anaya

Keď som si prečítala tému, tak som si spomenula na tento citát:
"No jo. Mužský. Ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svedčí, vrásky jsou sexy. Žádné krečové žíly. Žádná celulitída. Žádné klimaktérium. A pak z ničeho nic zdechnou. " (režisérka Věra Chytilová)

:-))) Nikoho nechcem uraziť, len pobaviť :-)

Genesis

je jedno ci chlap alebo zena ... to naj v zivote je byt stastny a na to je jedno ake je clovek pohlavie .. dolezite je aby to bol geneticky vydareny jedinec (co clovek moc neovplyvni) a aby sa vedel narodit do spravneho prostredia a aby sa mu dialo co najviac pozitivnych veci ... ani jedno z toho clovek neovplyvni takze je len na prirode ze kto bude stastny a kto sa bude trapit

Weva

bibi - mas uplne pravdu - chlapi maju byt v dnesnej dobe vzdelani, zabezpeceni, ambiciozni, sportovi a vediet co chcu, ale i romanticki a citlivi a pestovani ale neposobit prilis sladko ... atd atd - najlepsi je spravny mix

Aj ked akosi ked nie su, skor sme ochotne to prehliadat my im ako naopak... mam ten pocit aspon z vlastnej skusenosti

elsa5.5

ja tu vidím jeden rozdiel a to je že žena musí nosiť dieťa a rodiť ostatné veci na dohode poznám veľa mužov čo vedia variť aj v domácnosti sú šikovní a čo sa týka toho vzhľadu že tučný a tak tak to teda nie za takým sa ani neobzriem aj muž má o seba dbať takisto ako žena a ten rozum žena ho má v hlave a chlap?v hlave nie:D

Weva

:) Aj ja si myslim, ze ta rovnovaha je trosku naklonena chlapom - starnu skratka inak - teda nie vsetci, ale ti co hej maju povedzme v 50 - 60 sarm a su zreli a na zenu sa akosi casto povie, ze na svoj vek dobre vyzera, ze je celkom udrziavana... a i hormony a vsetko proste funguje inak.

Rovnako ak ide o rodinu - zene po 35 zacnu pomaly tikat biologicke hodiny a nema vela casu aby nasla toho spravneho, naopak poznam kopec chlapov co v 40 este len nachadzaju tu pravu (vacsinou u 10 rokov mladsiu :))...

Ale mnohe z toho co si tu vykreslila ako negativum beriem ako privilegium - je nadherne mat deti, a starat sa o seba, vediet z bytu vycarovat domov, nosit sukne a opatky a satky a sminky a ine veci, co chlapi nemozu, mat najlepsiu priatelku ktorej mozes povedat vsetko ... a najma s tym spravnym chlapom je to vsetko vlastne skvele, pretoze sa navzajom uzasne doplname..

Suhlasim v mnohom so sweater - zena je zena a muz muz, a aj ked povazujem za dolezite mat rovnake prava v spolocnosti, som rada ze mam svoje ulohy a podla mna tie nas s muzom spajaju, pretoze maju zmysel.

bibi123

zienka-ja si myslim, ze aj na chlapa je v dnesnej dobe velky tlak zo strany spolocnosti. Mal by byt cim skor zabezpeceny, mat auto,...(bohuzial, skor sa minie chlap, co je skaredy a bohaty, ako pekny a chudobny:D), stale pretrvava nepisana norma, ze ma platit za drinky, vecere,... ja sa snazim byt k svojmu partnerovi rovnopravna, cize raz pozve on, raz ja, nevyzadujem, aby mi nieco kupoval, daval vreckove, lebo si vsetko zabezpecim sama. on zas nevyzaduje, aby mal kazdy den navarene, upratane(u nas to robi , kto z nas chce a kedy sa nam chce), nevyzaduje, aby som chodila po byte namalovana, dokonca mi aj povedal, ze je mu je jedno, ci mam oholene nohy:D aj ked ma to obtazuje, za 9 rokov ich chlpate nevidel:O)))

sweater

som chlap, a podla mna sa maju chlapi vo vseobecnosti lespie ako zeny, je to smutne no je to tak, a preco? je to prezitok este z minulosti, ked sa brali zeny ako nieco menej nez muz, nemali ziadne prava, panoval nazor ze maju byt doma a starat sa o chlapov a o deti, ze to je ich poslanie, nastastie dnes sa to uz dostava do normalu, teda aspon u nas, v takej afrike napr. teda v niektorych castiach vyrezavaju zenam pri narodeni klitoris, vraj pretoze si nezasluzia mat pozitok vobec z nicoho, asi tak. Ale zase, myslim ze zeny sa nehodia aby zastavali vsetky pracovne pozicie, ale muzi tiez nie, chlap aj zena su odlisny, ale uplne rovnopravny. skoda ze len ze ten svet nieje absolutne spravodlivy..