Ocista tela - prosim o radu

Príspevok v téme: Ocista tela - prosim o radu
lyst

Ahojte,

precital som vela prispevkov o ocisteni tela kvoli precisteniu criev, odmoreniu, atd, hlavne od RNG a tiez rozne na internete.

Tu je sumar, ktory by som chcel na zaklade precitaneho aplikovat. Prosim o zhodnotenie:
Kura bude trvat mesiac, a pozostava z brania traviacich enzymov, probiotik a psyllia.
- traviace enzymy (NOW Platinum digest) 3x denne
- Psyllium vecer s bielym jogurtom, kolko gramov sa toho ma denne zjest?
- Probiotika (NOW Gr8 Dophilus) hodinu - dve po psylliu - po probiotikach jedno jablko

Co vy na to? Nazory na zmenu, doplnenie? Zamer je naozaj co najefektivnejsie precistit cely organizmus.

Dakujem za odpovede.

suzanne 123

ahojte,
chcela by som sa opytat: co hovorite na crevnu sprchu?

alebo je tu niekto kto to uz podtupil a ako to robia?

Domculiatko

nielen psyllium (podľa mňa psyllium je dosť ťažké na strávenie, hoci vďaka vláknine enormne napučí niekto môže mať s jeho objemom v črevách problém, preto by to chcelo niečo jemnejšie) ale dnes existuje mimoriadne veľa spôsobov detoxu, resp. očisty tela- od pôstu (najrýchlejšie a zároveň najdrsnejšie- tri dni sa mi zdajú príliš, na pôstneho amatéra teda určite), cez ryžovú diétu (hnedá nelúpaná, resp. pololúpaná ryža, natural ryža), cez zelený íl, po koloidné striebro, Ja som skúšala kombináciu pôstu, postupne prechod na ryž. diétu (2 týždne), do toho súčastne veľa kapustovín a cibuľovín (pór, cibuľa, kel, špenát, šalát- všetky druhy od ľadového po lolo, kučeravý, červený, peking. kapusta, kyslá kapusta, hlávková kapusta atď- listová zelenina), ráno a večer čajová lyžica zeleného ílu (fr. ílu) do 3 dcl vody- 3 min. počkať a vypiť po usadeninu, denne vypiť min 1,5 litra vody- záleží podľa hmotnosti. Táto kombinácia spôsobí silnú drenáž čriev, íl naviaže toxické látky, odumreté parazity, ryžová diéta zmení hladinu vody v tele (preto nutný silnejší pitný režim). Výsledkom je totálne odkyslenie organizmu, pravidelné vyprázdňovnie. Nevýhodou je vyčerpanie, bolesti traviaceho traktu (zo začiatku- telo sa čistí)- všetko sa však upraví. Ja osobne som za dva týždne schudla 2,5 kg verím že svinstva (už zo svojej relatívne malej váhy 45 kg), upravil sa mi hormonálny profil, prestali padať vlasy, zlepšila pokožka, elasticita, prekrvanie, znížil sa očný tlak (aj keď to je beh na dlhú trať), dostavilo sa pravidelné vyprázdňovanie. Fajn je pridať lyžičku za studena lisovaného ľanového oleja plus ľanové semiačko (čerstvo nadrvené)- všetko pre obsah omega 3 aj 6 nenasýtených mastných kyselín - ďalšia podpora vymetenia tráviaceho traktu. Viem, je toho veľa ale toto sa mne osobne najviac a najrýchlejšie osvedčilo.

lyst

Dakujem za viacero vseobecnych prispevkov. Mozem poprosit o exaktny proces, co brat, co nebrat, kolko teda pit vody denne, aky konkretne prostriedok je na cistenie pecene, kolko ho jest denne, ci pred jedlom, ci po jedle, atd.

doubledog

najlepsie ocistuje telo post, to je bezkonkurencna metoda.
ale aj dost narocna na vedomosti a sebaovladanie.

je tiez vhodne pouzit rozne specialne cielene ocisty, (ako pise aj RNG), existuje ocista creva, pecene, obliciek, klbov, mozno aj dalsie, o ktorych neviem.

takisto cista voda je vyborny prostriedok na ocistu

ocista tela je ale dost casovo narocna, tak ako to popisujes, urcite telo dokonale neocistis.

Dr.J.K.-8

Kto to kedy videl prečistiť organizmus zase len ďalšou chémiou. Špinavý riad najprv chémiou vyčistíte a potom poriadne v čistej najlepšie v destilovanej vode poriadne vysplachujete .
A keďže chemicky čistá voda je vynikajúce univerzálne rozpúšťadlo, tak nič Vás zdravšie a lepšie neprečistí ako čistá voda. Všetko ostatné je len otravovanie! Aj voda z vodovodu nám škodí ale keď nič lepšie nemáme !

Zaujímavé , že také vyspelé kultúry ako INDICKA a ČINSKA , len o 2 % zaostávajú za europou v počte ľudí chorých na cukrovku. A to sa tak všetci bláznime za inokrajnymi liekmi a liečivými technikami. Treba sa spamätať a hľadať chybu v nás ! Veď 90% chorôb je zapričinené pitím zlej vody !Prečo stále hľadáte chybu niekde inde !

- mira

Ak to myslíš s čistením poctivo, mal by si vediť, čo tvoje telo znečisťuje a tomu sa vyhýbať. Potom si dať do poriadku tráviace a vylučovacie orgány. Pretože detox ti uvo)lní škodliviny, ale tieto treba aj vylúčiť, aby sa neusadili na inom mieste. Dnes už málokto má zdravé obličky, pretože sú zanesené stuhnutými a schladenými tukmi alebo ochabnutí z cukru, chémie a ovocia.
Najviac telu škodia potraviny živočíšneho pôvodu vrátane jogurtu. Potom prekyseľujúce potraviny, tie ktoré obsahujú chemikálie a tie ktoré pochádzajú z iného podnebného pásma, hlavne tropické. Toto všetko oslabuje tráviaci systém, hlavne črevá tak, že neoddelia živiny od toxínov, ktoré prechádzajú do krvi a odtiaľ poškodzujú celý organizmus. Potrava v črevách hnije.
Priveľa bielkovín spôsobuje problémy so žalúdkom. priveľa bielkovín spôsobuje nahromadenie nestrávených zbytkov, ktoré sa správajú toxicky. Vedľajšie produkty trávenia bielkovín zaťažujú vylučovací systém, ktorý prestáva plne fungovať.

V prvom rade by si mal zvážiť skladbu svojho jedálnička a stravovať sa prirodzene, dať prednosť neupraveným potravinách, do ktorých bolo čo najmenej priemyselne zasahované.

RNG

Hladovka sice dovoli telu pouzit vsetky vyrobene enzymy na ocistu tela, ale ked ti niektore enzymi chybaju a zamorenie mas kvoli ich chybaniu, hladovka ti nijak nepomoze.
Naviac hladovka oslabuje telo aj imunitu a mozes nieco v oslabenom stave nalapat.
Pri dnesnych silnych enzymatickych zmesiach sa da telo precistit aj bez hladovky.
Hladovka tiez neprecisti telo zamorene aflatoxinmi, tazkymi kovami, pesticidami, herbicidami a podobne. To treba adresovat na to ucinnymi prostredkami(cistenie pecene protokolom dr Berksona, chelacia tazkych kovov, absorbcia mikrovlakninami, aktivnym uhlim, bentonitmi, zeolitmi)

elca

mesiac to nero,ak chceš vyber si jeden den v týzdni

probiotika ber denne su dobre
psilium zober rano,ja si davam 1-2 lyžičky do pohara s polievkou-chuti to lepšie-inak fuuj
psilium je ťazke na zaludok ak ho poriadne nezapijes budes mat opacny efekt -zapcha
takze vela vody
toto mozes denno denne
enzimy neuzivam -tak neviem
ele pri tom /racionalna/ strava

Genesis

podla mna daleko lepsia kura je trojdnova uplna hladovka s tym ze len pijes vodu

ak uz chces uplnu ocistu tak si daj klystir :)

hento trapenie mesiac je naprd