domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

Barborka27

Jajka urcite taky vztah s mamou nemaju, to nie je ako v americkych filmoch, ze sa otvorene rozpravaju o svojich pocitoch, a vsetko riesia.. Keby tam taka komunikacia bola, takto daleko by to nedoslo a davno by sa boli dohodli na nejakom rieseni, ktore by pomohlo vsetkym.

Barborka27

Adam to ze si bude robit co chce a bude matkine reci brat jednym uchom dnu druhym von, veci len zhorsi. Malina sa popri tom vsetkom snazi, aby bol doma aky taky klud, bez hadok, ktorych uz mali ocividne dost. Nie kazdy clovek riesi veci tak ako ty, niekto to nema jednoducho v povahe. Uplne to chapem, aj my to tak mame v rodine, su tam problemy ale kazdy je ticho aby sa nerozputalo peklo.
Trosku to odlahcim: malinka skus si najst v lete brigadu v obchode s obcerstvenim :) aj si zarobis aj sa najes.. xxx

jajka001_

chapem ze sa nechcete sudit. ale ak to funguje takto roky uz davno mal na nu niekto zavolat socialku. a babka vam da najest ked tam pridete?
akoby ste ani jej deti neboli. a uvidis ze sa dockas toho ze az bude v nudzi bude vam volat a pripominat sa vam ze je vasa matka a mate sa o nu starat. a ver tomu, ze tebe to neda a postaras sa. si velky dobracisko. aj to dedicstvo po otcovi - ako to ze na vas zabudli? nebolo to tak ze vam nieco bolo pridelene ale jednoducho ten co to mal vyplatit si to nechal? a ty to nechas tak, ale ked budes starsia tak pochopis ze treba bojovat o to na co mas narok.

jajka001_

mozem sa opytat aky vlastne mate vztah ako matka s dcerou? zaujima sa vobec o vas, ako sa ucite, co prezivate, vase vztahy? ci mate len taky vztah cisto financny?

malina25588

adamkrt: tak potom bude problém asi vo mne, pretože ja to tak nedokážem brať "ľavou zadnou".nedokážem sa jej postaviť zoči voči a tvrdiť si svoje - i keď snahy niekedy sú, ale potom mám hrozné výčitky, vrátane tých jej ponižujúcich slov voči mne... sestra je silnejšia, skôr jej také veci dokáže povedať... ale vzhľadom na to, že uvažuje, že si kúpi byt s priateľom tak už na to kašle (relatívne)...

AdamKrt

To neni o tom, ze TERAZ NEPOTREBUJE. Dojde cas, kedy bude potrebovat... Ked uz nebude mat sily. Ked sa na nu jej priatel vyflakne atd. Clovek nikdy nevie, kedy bude rodinu potrebovat.

S takymto postojom si radsej nemala robit ani deti...

AdamKrt

malina25588 - na to je jednoducha odpoved. Nedam, studujem, som nezaopatrene dieta a mas povinnost sa o mna starat. Bodka. A na ostatok treba trochu hrosiu kozu - jednym uchom dnu, druhym von. Urobis to tak par krat a ju to ako male decko prestane bavit.

malina25588

aj o tom už bola doma téma, ona: že od nás nepotrebuje pomoc, vie sa aj sama o seba postarať, a že ani nečaká že jej my v budúcnosti pomôžeme. Tým to haslo. Hrdinka veľká, neviem čo nám tým chce dokázať.... že ona svoju mamu nepotrebovala a žije, je tu?

malina25588

adamrkt - joj, stalo sa to už, veľakrát, hlavne vtedy, ak obchod bol zatvorený, že som si nemohla ísť čo kúpiť, tak som si vzala z domu (mamine) - samozrejme krik bol, už aj zúčtovanie a keď som jej nezaplatila hneď, tak mi to pripomínala aby som nezabudla. Proste ona si vie veci raz dva zrátať,... a potom počúvať tie reči, že ako si dovoľujem, že som drzá, bezočivá brať z jej potravín - tak toho už som mala dosť, stačilo. Odvtedy už nič z jej potravín neberiem.