zivot v anglicku

sweater

ved to samozrejme aj ja, len tak tam zostat vysiet bez nicoho, to by bolo velmi nerozumne :), som rozmyslal ze ci by stacilo tak 1000e +, som rad ze ste napisali konkretnejsie sumy, a aj mi troska odlahlo, nieje to az taka horibilna suma na mesacne vyzitie :-)

jankaaaaaaaaa

smajliqa, ano presne tak planujem zobrat aspon 600-700e na mesacne zivobytie keby som nahodou nic nezohnala a tak

smajliQa

sweater...

zo zaciatku to vobec nie je jednoduche.. mne trvalo par dni, nez som obehala vsetky obchody a zistila kde je najlacnejsie a podobne. kde sa co oplati..
tiez som jednu dobu chodila vsade peso, pretoze cestovne je tam dost drahe a ja som si nemohla dovolit minut nic navyse, kedze som bola v situacii v akej som bola.. ved vies...

vyplata je kazdy tyzden... to je sice pravda, ale verte mi, ze ani nebudete verit tomu,ake budete mat vydavky zo zaciatku. treba tam ist s korunkami vo vacku, aby ste boli schopní vyzit prvy mesiac bez pomoci, alebo bez vyplaty....

jankaaaaaaaaa

minimalna mzda v UK je 5,9 libier na hodinu. ak clovek pracuje 8hodin denne 5 dni v tyzdni tak je to za mesiac 1200e v prepocte. a z toho sa da vyzit. a mylsim ze tam sa vsade dostava vyplata kazdy tyzden, ale ked vybavujes ubytko tak asi sa tam bude treba platit mesiac dopredu, preto pred vycestovanim si zaobstaraj peniaze na mesacne ubytko, na jedlo ak by si nenasiel hned robotu atd. ja chcem odist do UK s najmenej 600e

sweater

asi by bolo rozumnejsie vybavit to ubytko predom :-), a smajliqa ked si tam uz bola, ake je to zo zaciatku? skor o hubu? ze mas malo penazi? ci dalo sa v pohode vyzit (byvanie, potraviny...) aj z takej prace kde platia min. mzdu? :-)

smajliQa

ano sweater... ten kto tam ide prvy krat, na vlastnu past, a ak tam nikoho nema, to bude mat dost tazke...
preto sa treba takto informovat, ako napriklad aj trebars na takomto fore...
ako som uz aj ja radila.. napriklad...
hned treba vyhladat JOB CENTRE PLUS... a pytat si robotu, su schopní Vam ju vybavit takmer hned...
a co sa tyka ubytka, nejaky hostel sa da rezervovat aj zo SK, aspon na prve dve ci tri noci, ... a tam treba hladat potom uz normalny podnajom.
netreba zobrat hned to prve co sa Vam naskytne, ako som to urobila ja. bola to chyba, ale nemala som inu moznost...

tiez ak Vam v tom JOB CENTRE najdu pracu, mozte si dat podmienku, ze by mala byt moznost ubytovania.Co sa tyka prace v hoteloch, tak to je na zaciatok najlepsie, pretoze tam je ubytko aj strava samozrejmost,, automatika..

sweater

smajliqa, ked tam prides, uplne sam, na vlastnu past, nic vopred vybavene, nieje ziadny problem najst slusne ubytko za normalny najom a nejaku pracu ako start? viem ze ta anglina musi byt so zaciatku tazky oriesok, ale si myslim ze casom sa da zvladnut ja mam skor obavy z veci spomynanych vyssie v mojom prispevku :)

smajliQa

fifi to kazdy.... kazdy clovek sa jej boji, ale treba prekonat ten strach.... aj ked sa ti bude chciet prvy tyzden plakat, nevzdavaj to..