FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Plytke dychanie pri zaspavani

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Plytke dychanie pri zaspavani" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    Annika198707.06.11 21:56??.??.29.90

Ahojte, neviem to ani popisat, ale posnazim sa. Ked zaspavam, stava sa mi, ze ako upadam do spanku, tak akoby postupne prestavam dychat. Potom sa len zrazu musim zhlboka nadychnut a preberiem sa. Necitim z toho ziadnu uzkost, som v pohode, hned zaspavam opat. Niekedy sa to parkrat zopakuje, niekedy sa to stane len raz. Citim to tak, akoby som sa tak velmi uvolnila, ze aj dychat prestavam. Moze ist o nejaky problem? Alebo sa mi to len zda a mam to ignorovat? Prosim, poradte mi. Dakujem.

• Lulu201125.06.14 14:32??.??.36.191

ma tu niekto teraz ten problem? boli ste v spankovom laboratoriu? mne sa to velmi zhorsilo, kazdu noc "prestavam" dychat a som na nervy, kolko su cakacie doby do spankoveho laboratoria?

• mimi11108.06.11 20:30??.??.217.136

no mne sa to tiez stalo 1.x ked som mala asi 11 rokov, potom sa mi to nejaky cas nerobilo a potom po par rokoch zase

inak neviem si predstavit to vysetrenie, ze by som mala spat s tymi kablikmi a este by ma sladovali, to by som nezaspala ani na 5 minut :D

• Annika198708.06.11 19:57??.??.29.90

Spominam si, ze uplne prvy raz sa mi to stalo, ked som mala asi 10 rokov.

• Lulu201108.06.11 19:50??.??.36.209

rng - vsimla som si tam ten priesvitny naustop a potom na ich slovenskej stranke tu hrozostrasnu masku, ale tak ked pripsieva ku kvalite zivota preco nie :D

no dost ludi to ma ako tak pozeram...stavim sa, ze dost mladych...

• mimi11108.06.11 19:29??.??.217.136

Annika1987 - ja to mavam tiez, nie kazdu noc ale dost casto. tiez ked zaspavam mam pocit ze prestavam dychat a musim sa nadychnut zhlboka. a presne ako pises tiez sa mi zda ako by som sa velmi uvolnila a aj dychanie sa mi spomalilo. ale vzdy sa mi to stane iba raz, zhlboka sa nadychnem a potom je to uz ok. zo zaciatku som sa aj zlakla ale teraz to uz beriem v pohode. inak vravela som o tom doktore a ona na mna kukla takym pohladom ako ze co ju otravujem takymi somarinami :D a vraj je to zo stresu a nemam si to vsimat. tak neviem ale dufam ze to fakt nie je nieco ine

• RNG08.06.11 18:53??.??.254.77

otvor si to a klikni na kolonku "sleep apnea", tam je ten obrazok

• Lulu201108.06.11 12:28??.??.36.209

anika - tak nejak :)))

inak ja sa priklanam k tomus stresu skor, mne toto zacalo v plnej miere po dost stresujucom obdobi...takze...suvis tam byt moze...

• Annika198708.06.11 12:26??.??.127.225

No tak to ja by som bola inak nervozna :DD to sa tam da aj zaspat? :D Asi by som najskor 24 hodin nespala a potom tam isla, pre istotu :) ja to skusim najskor riesit tak, ze sa budem snazit lepsie zvladat stres, cvicit jogu a podobne.

• Lulu201108.06.11 11:38??.??.36.209

Annika - ja si myslim, ze dovod je bud stres, alebo to apnoe...ale moze byt aj stres, to apnoe ma len 3% ludi, to by nas nejak vela bolo, nie? :) na ekg pristroji pocas noci, som nemala ani jedno vynechanie srdca, takze...ja neviem sice, ci sa to deje kazdu noc to apnoe...ale asi by to bolo treba skontrolovat, ja som pisala uz dr. ze sa chcem objednat na to vysetrenie v spankovom laboratoiu, ked som pozrela fotky mala som dost, lebo to mas tisic kablov na hlave a este celu noc ta monitoruje lekar, tak neviem ci by som vobec zaspala :D

• Annika198708.06.11 11:07??.??.127.225

Lulu, spala som dobre, ale som si to vecer vsimala, ci sa mi to nestane :)). Nestalo. Stava sa mi to celkom zriedkavo, ale v poslednom case viac, mam viac stresov. Rozmyslam, ze sa o tom porozpravam s mojou lekarkou.

• Lulu201108.06.11 10:56??.??.36.209

Rng - ved to a ja krava soms i myslela, ze to su tí z KE a dala som udaje, jezisi na porazenie so mnou :))) na tom linku obrazok nevidim ziadny :(

Annika - dobre si urobila, mne to v noci uz asi nemyslelo :))) ako si spala? dnesnu noc som tie híkačky nemala, ale unavena som aj tak :p

• Annika198708.06.11 07:04??.??.29.90

Lulu, mne vyslo to iste, asi je to tak nastavene, aby to ludom vyslo a aby sa dali vysetrit. Uviedla som tam vymyslene udaje o sebe. Iba odpovede pravdive.

• RNG08.06.11 03:39??.??.160.252

Lulu, to sa mi zda ako zhromazdovanie adries a mien spolu s rodnymi cislami. Spankovu apneu (nepravidelne dychanie) mozes s istotou potvrdit len pozorovanim, ci uz druhou osobou v domacnosti, alebo spankovom laboratoriu.

Apnea ma casto hromady zdravotnych skodlivych nasledkov, preto je ju dobre adresovat

apneatreatmentguide.com

Uvadzaju tam rozne prostriedky, od vloziek do ust ktore robia mnohi zubari(proti chrapaniu, jeden z dovodov apney, tie vlozky sa daju aj kupit, nie su vsak tak presne formovane ako zybarske vyrobky)cez bandaze pod bradu, rozne formovane vankuse az po operaciu na podnebi, ktoru prevadzaju mnohi zubari(zubni chirurgovia)

Pozri na obrazok, kde je jasne vidiet jeden z dovodov apney

tiredofcpap.reachlocal.com

• Lulu201107.06.11 23:29??.??.36.209

no a nasla som jeden super test, vyslo mi, ze je vhodne to presetrit, tak skuste aj vy sa otestovat

www.lefa.sk

• Lulu201107.06.11 22:55??.??.36.209

tu je link

www.azet.sk

skusim im napisat, ci beru aj mladych, lebo je to sucastou geriatrie

• Lulu201107.06.11 22:39??.??.36.209

annika - mna tiez zaujima, ci niekto z tej diskusie s tým problemom bol nakoniec v spankovom laboratoriu, asi tam aj zajdem sa popýtat, co ako, mna inak toto uz napadlo, ze to moze byt apnoe, mam problemy s prepazkou v nose

spim cca 8-10 hodin denne, aj doobedu a budim sa uplne ztrieskana, unavena, malo vladzem :( ked je to apnoe tak dovi dopo :(

ja sa len utesujem, ze na ekgčku mi nenasli nic v noci..aj ked..prave vtedy ako naschval mohlo byt vsetko v poriadku

• Annika198707.06.11 22:28??.??.29.90

fiha, celkom ste ma vyplasili, zila som si spokojne s tym, ze je to len nejaka blbost

uz ste niekto boli na nejakom vysetreni?

• Lulu201107.06.11 22:27??.??.36.209

annika - neliecim, trpim :))) znamena to, ze treba brat antidepresiva, alebo vela relaxovat, meditacie, joga a tak, zvladat zivot bez stresov

inkognito - precitam ;)

• Annika198707.06.11 22:20??.??.29.90

Lulu a ty sa na to aj liecis? alebo co to znamena? co je s tym este spojene?

• [zruseny1]07.06.11 22:14??.??.88.147

je nás viac :)

baby, pozrite si túto tému

www.zdravie.sk

tam sme o tom písali

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Chiropraktik Z.Gašperák

Chiropraktik Z.Gašperák

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaným Citrus Pektín (MCP).

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaným Citrus Pektín (MCP).

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

15% zľava na akúkoľvek thajskú masáž v SAMOI.

15% zľava na akúkoľvek thajskú masáž v SAMOI.

Relax a luxus vášho tela s wallet zľavou 15%. 2.500 rokov staré skúsenosti.

^ Späť na vrch