je vobec mozne

AnnAanonymna

Ahojte, no popravde teraz to je ťažké,ja si zháňam tiež,ale odkedy je napr. v Rakúsku otvorený trh práce, všetci sa tam nahrnuli,najmä,keď netreba pracovné povolenie,čo som aj čakala,že hneď to využijú okolité krajiny. Napr. Poliaci :D nemám nič proti nim,sú to fajn ludia (česť výnimkám :D) ale s5 k téme... sama si hľadám prácu/brigádu... angličtinu viem... dohovorím sa... s nemčinou je to horšie,ale do Rakúska by sa mi asi viac oplatilo. Chcela by som aj s priateľom. Videla som,že zháňajú do hotelov personál a balenie vo fabrikách,to by som brala (zatial) lebo tam zarobím za mesiac na brigáde/ TPP 10x tolko ako tu na brigáde. Lenže nechcem naraziť na odrbávačskú agentúru,čo zo mňa vytiahne peniaze,aj keď možno až z prvej výplaty,ale potom ma vyhodia,lebo boli tak dohodnutí a prijmu ďalšieho a zase urobia to isté. Najlepšie je mať to po známosti,avšak ja to tak nemám,tak je to problém,lebo neviem,čo ma čaká a nemám istotu v ničom. založila som nedávno aj tému " Rakúsko a Vaše skúsenosti s agentúrami" alebo niečo podobné,ale ozvalo sa mi " až " jedno zlaté dievča,čiže je to bieda... Net prezerám každý deň,ale teraz sa robia hrozné podvody,tak je to problém... Ach zlá doba nastala no... Snáď RAZ bude lepšie (čo už prestávam veriť)... Kto žije v bavlnke celý život,ten nebude vedieť o čom píšem. To je odo mňa asi k tejto téme zatial všetko, ak sa budete nudiť, reagujte aj u mňa v diskusnom fóre. Čauko lidičky...

system

ma niekto nejaky kontakt na nejake zbery do rakuska ? a na chmeli som bol raz jeden tyzden a 2 tyzdne som chodil na rehabilitacne :D nikdy viac :D

mrs.filippe

18 rokov mam koncom augusta, nchcem tie mesiace dovtedy premarnit. Anglicky sa dohovorim, mam na mysli najjednoduchsie prace ako upratovanie a podobne... Ma vobec vyzam snazit sa najst si nejaku podobnu brigadu napriklad v UK na mesiace jun, jul, august, september? Nemozete mi prosim, nejako pomoct? Som dost odhodlana vyuzit kazdu prilezitost :) Dakujem
Budem vdacna pripadne za vase skusenosti, agentury, krajiny atd.