Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problémy so žalúdkom. Neviete pomôcť?

Príspevok v téme: Problémy so žalúdkom. Neviete pomôcť?
popcorn

Dobrý večer. Prihlásila som sa na stránku s nádejou, že hádam by ste mi vedeli poradiť. Od novembra minulého roka mám problémy vraj so žalúdkom. mala som strašné kŕče a nakoniec som aj skolabovala a brali ma na pohotovosť. najskôr mi povedali že mi presakuje do brušnej dutiny tekutina z hrubého čreva, čo sa nepotvrdilo. skrátka podstúpila som aj hadicu a tam bolo všetko ok. kým som držala stále diétu, bolo to celkom dobré. no prejavilo sa to zas, stále ma preháňa, napína, som slabá a nevládzem ani na prvé poschodie vybehnúť. teraz mi robili testy na helikobaktera a čakám na výsledky, a ešte mám podozrenie na celiakiu. neviete mi niekto pomôcť? ja som už zúfala a niekedy mám už sama pocit, že si to celé namýšľam :(
veľmi vám ďakujem!

popcorn

no dnes mi došli výsledky a helikobakter to nie je. ešte mám ísť na vyšetrenie či nemám celiakiu. a od novembra mám zvýšenú sedimentáciu červených krviniek ale odbili to s tým že som prechladnutá.

mhm stolica.. to je rôzne niekedy pri tých šprintoch na záchod som rada že utekám nieto ešte sledovať :D a inokedy o nej nie je ani vidu ani slychu.. ale myslím že je bledšia ako by mala.. Oô o dosť.. nechty mám v poho len sa mi strašne štiepia ale inak mám brutálne biele voľné okraje a ružový necht.. vyrážky nič.. a jedlá? to je rôzne.. niekedy mi je zle z croassantu, inokedy z mastných jedál.. niekedy mi je zle napr z vyprážaného a ptm na druhý krát to je v pohode. ťažko povedať.. bola soma aj u ženského či to neak nesúvisí ale všetko v poriadku.. a teraz pravidelne beriem psyllium a morské riasy pijem tak to pociťujem trocha lepšie. poprípade začnem piť čajovník..

fasf7as89798

Ak ta doktory chceli poslat ku psychiatricke, len kvoli tomu, ze si sa opytala na vysetrenie na helicobaktera, tak ja neviem co by som spravil, asi by som mu jednu strelil...zdravotnictvo je jeden velky farmaceuticky "buisness", pametaj zdravy zakaznik je zly zakaznik.

To co si napisala je malo, malo informacii, je treba vediet viac toho napr. aku mas stolicu, nezltnu ti nechty, nerobia sa ti vyrazky, nezvracias, z akych jedal ti je zle atd. co najviac malickosti, hlavne ta stolica.

popcorn

a- nooo to som jedla prevažne stále ovocie grepy a také tropickejšie troška a normálne na obed som jedla maximálne zemiakovú kašu a k tomu rybu max. maličké kúsky kuracích pŕs na prírodno.. to je všetko a aj to len veľmi málo.

RNG

Parietalne bunky v zaludku vytvaraju stiepenim soli(NaCL) rovnake mnozstvo HCl a NaHCO3. HCl ide do zaludka, NaHCO3 ide do krvi a vyluci sa potom cez pankreas do criev, aby neutralizovalo spat obsah zaludka.
Ked beries teda doplnok HCl, musis brat(samozrejme v inom case) aj doplnok NaHCO3(lepsie KHCO3), inac si okyslis celkove telo. Pripadne trochu viac KHCO3, aby si si telo mierne alkalizoval celkove, lebo tak pracuje lepsie celkove.
Momentalne beriem nie betain HCl s vacsim jedlom,,ale L-lysin HCl, lebo L-lysin mi pomhA zvysovat viralnu imunitu a prispieva k tvorbe kolagenu, co zabranuje pripadnemu sireniu sa rakovinnych buniek(metastazy)
Tieto sa vzdy v kazdom vytvaraju, a ked das telu moznost ich zlikvidovat a nedovolit sirenie sa, predides rakovinam.
Kolagenove vlakna su sucast nasej "nosnej konstrukcie" a od nich zavisi stav vsetkych organov, tj aj srdca a ciev, kde nedostatok kolagenu alebo kratke vlakna su dovod k roznym porucham a degeneracnym procesom.

a-

popcorn-a aku presne dietu si drzala ked ti bolo celkom dobre?
...vyskusaj na zapal zaludka a criev CAJ Z DUBOVEJ KORY
...na precistenie criev vecer si daj stale PSYLLIUM PLUS/pozri si na co je dobry v google/
...na probratie si var kukuricnu kasu/ale v googli si najdi vsetko o nej/priberies-ked si schudla
zelam ti vela stastia

popcorn

Letica presne viem o čom hovoríš. a najhoršie je to, keď ideš napr s niekým von do mesta že ,,poď sa najesť" a ty so strachom v očiach pozeráš na jedálny lístok že čo si asi môžeš dať. mne poradili jesť veľa mrkvi, vraj je to vynikajúce na hrubé črevo (keďže som údajne mala zápal) ale už ju ani vidieť nechcem jak som ju chrúmala každý deň. a bojím sa, že keď mi nič nezistia trz s helikobakterom tak mi povedia že to je psychické a nasadia mi antidepresíva ako to bolo vo veľa prípadoch. skrátka už sa normálne modlím, aby to bol helikobakter a aby mi to už vyliečili.. :(

RNG: hej, môžu byť kŕče z toho, ale boli dni, kedy som jedla napr len grepy a nejaké také ovocie tak aj vtedy som mávala zo začiatku kŕče, prešlo to celkom ako tak.. ale schudla som na 47kg. a dali mi aj tabletky aj tabletky na trávenie a pod. ale moc sa to neosvedčilo. skrátka sa cítim ozaj hnusne, ledva si nakrájam jedlo, chytajú ma triašky a obleje studený pot a po chvíli to prejde..

Genesis

RNG

zástancovia zásaditej stravy vy sa asi z betainu HCl zacali v hrobe obracat :)

Je pravda ze sice s tebou vela krat nesuhlasim ale myslim ze s tou nedostatočnou kyslosťou mozes mat pravdu. Nevies mi poradit nieco na zvysenie kyslosti zaludka napr betain HCl co sa da zohnat tu na slovensku a za normalnu cenu ? Myslim ze by som to skusil ... len problem je ze ty vsetko kupujes z Ameriky ci odkial a ja nemam s nakupom takych suplementov skusenosti a hlavne ked nenakupujes vo velkom tak sa to pravdepodobne neoplati pretoze cena za dopravu bude vacsia ako latka samotna.

RNG

donekonecna opakujem:
Krce v zaludku su z otravy, tj z hnitia v zaludku a to sa moze udiat len pri NEDOSTATKU zaludocnej kyseliny,
Tak isto kvasenie a nasilne natlacenie kvasnych pien do pazeraku=pala je mozne len pri nedostatku kyselin, nie prebytku
Aj vracanie sa otravenej potravy z criev sa moze stat len pri nedostatocnych kyselinach v zaludku, ktore nepotlacia dostatocne hnilobne bakterie v zaludku a taka nahnita potrava sa dostane do criev z premnozenymi hnilobnymi bakteriami a tam to intenzivne hnije a kvasi a niekedy sa to prederie spat do zaludka, ked je cesta inym /normalnym smerom prilisne zapchata.
To samozrejme podrazdi aj zaludok, lebo sa tam dostanu nielen hnilobne toxiny, ale aj zlc, na ktoru nie je zaludok ochraneny.
Zaludocny maz ochranuje vyborne proti kyseline ale nie proti zasaditej zlci plnej enzymov.
Doplnok na ZVYSENIE kyslosti zaludka je napr Betain HCl, Pepsin HCl, L-lysin HCl
Ja som mal roky paly, tiez mi hovorili ze su to Kyseliny a treba ich potlacat, nuz a sam som na sebe zistil, ze je to bezny lekarmi sireny blud. Dnes beriem doplnok kyselin podla potreby, viac s vacsim jedlom , nic s malym
A mam pokoj od pal a otrav zaludka.

LETICIA

popcorn ja mam tiez problemy so zaludkom, v poslednej dobe nic nejem, lebo sa bojim nieco zjest, kila idu dole a stale dole. helikobaktera mam vyluceneho, 14.6 idem na gastro, mne sa strasne robila kyselina a len ma napinalo na vracanie aj naprazdno, chytila ma triaska z toho vsetkeho tak radsej nejem, ku mne tiez prisla sanitka, len mi povedali, ze musim pockat za gastrom, cize tu clovek moze aj skapat a im to je suma fuk. a niekedy uz mi z toho sibe a tiez sa mi zda, ze si namyslam, ked nieco idem jest uz len so strachom, ze mi bude zle. ale od kedy mi predpisali na pohotovosti nolplazu a beriem ju pravidelne, tak zatial sa to ustalilo, a ked uz ma vsetko chyti, tak si davam normalne aj xanax aby som sa trocha ukludnila. takze uvidime, ale na gastro sa velmi bojim.

popcorn

hej veď toto, ale už naozaj neviem načo si mám dať urobiť testy. pretože keď som doktorke povedala že chcem základné testy či mám ešte ,,zápal hrubého čreva" povedala že som mladá, že nemôžem mať problémy. a keď došli testy s tým že mám zvýšenú sedimentáciu červ. krv. tak mi povedala že to nič nie je že som asi prechladnutá. keď som povedala že aj na helikobaktera chcem testy tak na mňa pozrela ako by som jej zjedla paličky do hrdla..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.