Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?

Príspevok v téme: Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?
Lukasis

Chcel by som vediet kolko bielkovin treba prijat denne. Vsade sa udava ze 1,5g na kilogram. Ja vazim 85kg vyska 185,takze primerane hodnoty,ale 1,5x85=127,5 gramov bilekovin denne,podla mna je to moc,ved to by som cely den musel premyslat ake vyzivne potraviny,hlavne meso,syry mliecne vyrobky jest..a to je aj financne narocne,,zaujimalo by kolko bielkovin denne staci,ja sportujem casto ale aj tak toho tolko nezozerem.

BJ

Sranda, ako sa pri jedeni masa skoro vzdy ludia pochytia... :-)
to preto, ze ide o zivych tvorov, ktorych vrazdime a to tak nedostojne, ze kazdy konzument masa by sa mal hanbit. Clovek, ktory nema inu moznost, len zabit zviera, aby sa z neho najedol, by mu mal zlozit uctu a zabit si ho sam, nenechavat to na tie krvilacne bezcitne bestie v jatkach a muciarenske podmienky. To by hned 95% ludi prestalo jest maso. :-)

darkmother

loool aka konverzacia :D taipan tusim odignoroval evoluciu. ci este stale sa hrame na to, ze ziadna nebola? BJ, nie som lekar a ani nic take nestudujem, ale ked nemam travenie usposobene na maso, preco ho bez problemov stravim? ja teda suhlasim s veve - pestrost je zaklad a urcite zahrna aj varenu stravu a v primeranej miere aj maso. sama zjem denne asi pol kila surovej zeleniny, ale teda poviem vam, ze zelenina s grilovanym kuriatkom a este ked to kura volakedy malo dusu... mmmmnam! pri vsetkej skromnosti - vyzeram lepsie a som zdravsia ako ti, co maso nejedia :P

vevericka

ESS ty zijes s divymi zvieratami? ..dive zvierata rovnako ako my trpia rakovinami, infekciami, parazitmi, dokonca u tasmanskych tigrov bola dokazana INFEKCNA forma rakoviny ustnej dutiny..
na srdcovo cievne mozno umieraju menej ako my, ale preco>>pretoze ich ovela skor zkoli nieco ine..tak ako to bolo v nasom pripade v minulosti, vtedy sa ludia dozivali 50-60, ak mal niekto viac uz to bol matuzalem, v zaostalejsich krajinach je to stale tak, vo vyspelejsich, kde uz dokazme bojovat s infekciami sa ozyvaju rakovina a SC ochorenia, preco pretoze cim jedinec dlhsie zije, tym zbiera za zivot viac mutagennych zasahov, cim je opotrebovanejsi, tym menej dokaze jeho telo bojovat s poskodeniami, ci na urovni DNA (reparacne systemy) alebo na urovni bunky (imunita)..

doubledog

ja sa tiez priklanam ku kombinacii varenej a surovej stravy, tak sa podla mna da ziskat z oboch to pozitivne a vyhnut sa tomu negativnemu.

vevericka

taipna yu som to ray napisal tak to skopirujem:
"a este.. nikde netvrdim, ze sa mame napchavat od rana do vecera masom..aj v teme pre vitarionv som napisala a napisem to aj sem, ze nasa strava by mala byt hlavne pestra..mala by obsahovat vela surovej zeleniny a ovocia, ale maso a mliecne vyrobky (kvalitne, najlepsie od lokanych chovatelov) su tiez jej prirodzenou sucastou..nikde nepisem, ze by si mal jest udene bociky ci varene kolena..;)"
tj ak nasa strava bude obsahovat okrem varenej zlozky aj dostatok surovej zlozky(ovocie a zelenina)..tebou popisovane chybajuce vitaminy chybat nebudu..

smajliQa

suhlasim s prispevkom od Marosa.... moc sa do toho nechcem miesat, len vas citam, ale toto bola svata pravda...
inak ako mi prosim vas vysvetlite ze moj pes nechce jest surove maso, ale iba uvarene,? nechapem...

Maros75

Nemaju zvierata choroby ????
Tak preco ockujeme nase domace zvierata??
Preco dive maso musi ist stale na kontrolu ci sa v nom nenachadzaju rozne choroby a cerviky atd??
Nepoznaju hygienu a prevarene maso by im menej skodilo ako surove .Znicili by sa v nom vsetky hovadiny,ktore by si inak sezral s masom zive.

ESS

Prečo zvieratá, ktoré žijú v prírode nemávajú hemeroidy, rakovinu, vysoký tlak, infarkty, cukrovky? Rešpektujú zákony prírody no my nie, my stále máme pocit, že to nestačí a vymýšľame hlúposti a pokúšame sa prírodu zdokonaľovať hoci ona sama je dokonalá len my ju kazíme. Vždy treba rozmýšľať čo skonzumujeme aby nás to správne vyživovalo, rýchlo prešlo tráviacim traktom a zabezpečilo nám to kvalitnú defekáciu. Varená strava nám toto neponúka ale aj napriek tomu ju konzumujeme.

taipan

Varená strava ťa nezabije. Privolá ti však choroby. Tá strava nás len nakrmí no nevyživuje. Ľudia majú nedostatok vitamínov a minerálov z varenej potravy a mineráli z nej sú anorganické čo vieme z chémie. Taktiež prekysľujú organizmus. Pri varenej strave sa dostávame do stavu leukocytozy (kto nevie čo to je nech si pohľadá). Varená strava nám prináša len problémy a nemá žiadne opodstatnenie prečo ju jeme akurát, že sme od nej závislí. Taktiež vo varenej strave sa nenachádzajú enzýmy, ktoré nevyhnutne potrebujeme. Čo mi poviete na tie enzýmy ak je varená strava?