Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?

Príspevok v téme: Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?
Lukasis

Chcel by som vediet kolko bielkovin treba prijat denne. Vsade sa udava ze 1,5g na kilogram. Ja vazim 85kg vyska 185,takze primerane hodnoty,ale 1,5x85=127,5 gramov bilekovin denne,podla mna je to moc,ved to by som cely den musel premyslat ake vyzivne potraviny,hlavne meso,syry mliecne vyrobky jest..a to je aj financne narocne,,zaujimalo by kolko bielkovin denne staci,ja sportujem casto ale aj tak toho tolko nezozerem.

H2O

bingham, priklaňam sa k tomu čo napisal BJ, ani ja tu nie som preto, aby som tu ľudi/jednotlivcov o niečom presviedčal, napisal som tu fakty tj. žiadne teorie, žiadne nazory, žiadne predpoklady, proste fakty, kto chce, tak si z toho niečo zoberie a prehodnoti skladbu svojej stravy, kto chce, ale neveri, tak si tieto informacie overi v literature, kto nechce, tak sa bude ďalej stravovať tak ako doteraz, jednoduche :)

bingham

H20...nesuhlasim s tebou...ze zivocisna strava je zdraviu neprospesna...este raz...ja sa tak stravujem...a som zdravy...nemam s nicim problemy... :)

BJ

Maros, odpisujes mi preto, lebo si niesi isty tym, co vies.
Podla mojej teorie nemusis byt mrtvy, ani ked budes jest cely zivot to maso. Keby si cital moje prispevky, a vedel pouzivat logicke myslenie, urcite by si uz pochopil, ze povazujem psychicko-emocny stav cloveka za viac vplyvnejsi na zdravie, nez to, co je.
Ked ide o samotnu stravu, deli sa na tu, ktora svojou pritomnostou cloveku prospieva a skodi. To, ze mu skodi, nemusi znamenat smrt, ked je ten clovek zdravy jak repa v zaklade, pretoze ma dostatok pozitivnej energie vo svojom zivote a energiu cerpa z inych zdrojov.
Ked sa ale niekto pyta len specialne na stravu, pomimo ostatneho, da sa rozdelit na tu, ktora skodi a ktora prospieva.

H2O

bingham, ja si to ani nemyslim :) no ide o to, že maso a živočišne produkty celkovo su na rozdiel od rastlinnej stravy zdraviu neprospešne sami osebe, bez tej pridanej hodnoty v podobe spominanych reziduí, nevraviac o tom, že na to psychologicky ani fyziologicky nie sme vybaveni (chrup, PH slin, HCl, urikaza, dlžka t.traktu..)

bingham

no ved ano 1g na 1kg hmotnosti...to si sa dobre ucila...a ked mas zvysenu fyzicku aktivitu...tak mozes aj 1,5g...

H2O...ani zelenina a ovocie neni panensky ciste ako si myslis...

sweet_lolitta

Ja som sa ucila na medicinu a v tom texte bolo, ze treba 1g na 1 kg vahy. To sa mi zda realne. Vela bielkovin skodi.