ako prevychovat dieta

Príspevok v téme: ako prevychovat dieta
vejoe

Dobry den rozhodla som sa ze tu napisem nakolko sa mi vyskytol dost zavazny problem ktory ma ubija a dost nici mam 10 rocnu dcerku s ktorou mam problemy ja som spolu aj s muzom pracovne casto odcestovana v zahranici takze doma s malou som nie pravidelne ale vzdy som sa snazila aby o nu bolo postarane nasla som si opatrovatelku u ktorej bola 6 rokov vzdy ked my sme neboli doma bola u nej a ked sme boli doma bola samozrejma doma a obcas s nami chodieva aj do zahranicia pokial je ta moznost moj problem vlastne spociva v tom ze pred polrokom ju opustila jej opatrovatelka a ona ostala u nej v rodine s jej mamou a este s dvoma dospelymi osobami vsimla som si ze dieta ma stale z niecoho strach ale na nic sa nikdy nestazovala v skole sa pohorsila prestala mat zaujem o cokolkvek nechce sa ucit prei uceni stale place robi sceny ze ona to nevie potia sa jej ruky a dokonca ma aj slabu triasku robi naschvali a odvrava strasne papuluje musi mat posledne slovo a nedokaze si upartovat absolutne nic kde co hodi tam to necha ale zakladnym problemom bolo ze v poslednom mesiaci som sa od druhych ludi dozvedela ze mojej dcere robia u optrovatelov zle nechcelo sa mi to verit nakolko som vzdy mala pocit ze ju maju ako vlöstnu az nakoniec sa mi priznala ze jedna osoba z tej domacnosti jej skaredo nadavala do p... a k..... a tomu podobne vyrazy tak som dieta odtial vzala a momentalne je pocas nasej nepritomnosti s nou moj brat ktory sa o nu star vsetko by bolo v poriadku az na to ze aj on nevie co ma robit lebo ona si robi vsetko po svojom papuluje nechce sa ucit a furt place a dokonca si aj vymysla chcem ju trochu zmenit ale neviem si dat rady kde zacat viete mi poradit dakujem prijmem kazdy nazor

vejoe

ako som povedala ja som aj doma to je jasne nie som prec vkuse viete poznam vela ludi co pracuju vonku a boli v praci castejsie ako ja a dnes maju uz vyrastene deti a velmi na dobrych postaveniach tak ako sa to tu povedalo nikdo ma nemoze sudit lebo nevie za akych okolnosti pracujem vonku a ani podmienky nik nepozna moja dcera je pre mna vsetko a aj preto robim tu pracu mala som predtym obdobie ked som namala na mlieko nikdo mi nepomohol bola som uplne sama a potom sa mi podarilo zohnat si tuto pracu a zacala mat moja dcera vsetko viem ani to nie je dobre ale ja mam aj taky problem ze s mojou kvalifikaciou sa tazko zamestnam na slovensku to by som musela mat velke stastie aby som mohla robit to co som vystudovala a este to mala aj zaplatene aby sa dalo zit ale ja si uz dako poradim doteraz som vsetko zvladla a bola som teda dost dole clovek musi rozmyslat pozitivne a vtedy sa najde vzdy najvyhodnejsia cesta ktorou sa da ist mam uz par napadov ako a co len to musim skorigovat a dat dokopy ale mala ma aj cez to ze chodim prec vztah najvacsi ku mne my spolu volame hodiny ked som prec a ked som doma tak sme 24 hodin spolu mne jedinej vzdy povie pravdu aj ked sa daco deje len je neporiadna doposial nemusela upratovat tak sa jej nechce ani teraz ale vsetko sa nauci len treba na nu dozerat to je pravda

sweater

sama si si odpovedala vo svojej otazke, ste vkuse odcestovany, myslis ze vychovavatelka vynahradi tu rodicovku pritomnost, lasku...? ak ano sakramensky sa mylis, mali ste to inak vymysliet nez nechavat dieta doma kym vy zarabate, jasne ze chapem ze peniazky su treba ale toto nebolo spravne riesenie ako ich zaobstarat..

blondula

aj ja planujem odist do zaharanicia,ale v ziadnom pripade by som mojho synceka nezverila ziadnej cudzej osobe a dokonca ani vlastnej rodine !!! moj nazor... dieta teraz mozno trpi lebo opatrovatelku nema a tym padom sa nema na koho obratit :-((( a nema vyvinuty citovy vztah k vlastnym rodicom :-(((( velmi smutne... ale asi inak sa nedalo :-(

......

vejoe nik nemá právo ťa súdiť je to tvoj život zariadila si si ho tak ako si si ho zariadila,len pre vlastné dieťa tam ostalo veľmi malo miesta.Z toho čo som si prečítala som pochopila že na prvom mieste je u teba práca.Žiadaš radu hoci si mohla tušiť aké budu reakcie.10-ročné dieťa vyžaduje v prvom rade pozornosť vlastných rodičov a hlavne matky.Keby si trávila viac času so svojou dcérou,nepotrebovala by si rady cudzích ľudí.Ty sa čuduješ že neposlúcha,že je neporiadna a trucovitá,koho ma vlastne počúvať,teba brata pestúnku,jej rodinu veď sa môže z toho zblázniť Tebe nevadí že polovicu svojho života strávila s cudzími ľuďmi?Ona sa nemá o koho oprieť detská dušička je veľmi citlivá a svojím správaním chce pútať na seba pozornosť.Tvoja dcéra raz vyrastie,dospeje aký chceš aby ste mali medzi sebou vzťah.Nemôžeš zmeniť zamestnanie?Ja chápem že nájsť si dobrú prácu je problém,ale tebe utekajú pomedzi prsty tie najkrajšie roky pri výchove.Pokiaľ to zanedbáš,môže sa ti to nepekne vypomstiť v podobe alkoholu,drog a podobných "výdobytkov"dnešnej modernej spoločnosti.

vejoe

no asi ste ma moc nepochopili ja nebyvam v zahranici a nie sme tam vkuse ja byvam doma na slovensku a dcera v mojej nepritomnosti je u nas doma momentalne s bratom ja nepracujem vkuse mam vyjazdy co znamena niekedy som mesiac prec mesiac doma inokedy 2 mesiace a mesiac doma je to rozdielne polku roka som doma polku vonku takze dieta som neodlozila ako to tu vela z vas pochopilo ja ked som doma sme s nou 24 hodin co sa neda o vela rodicoch povedat ktori su doma nakolko v dnesnej dobe potrebuju ludia peniaze a tym padom niektory naozaj pracuju od rana do vecera a vidia dieta az ked ide do postele aj take pripady poznam ona je vseobecne hyperaktivne dieta od narodenia ja som bola tiez taka len mi ide o to ako jej vysvetlit ze musi mat aj povinnosti a nie brat vsetko len ta ved nevadi a este opatrovatelka u ktorej bola je jej krstna mama zmenilo sa to az ked ona odisla to znamena november min roka a aby ste pochopili spravne ja ju mam stale pri sebe ja som ju nedala prec a ked sme prec volame si denne 3 4 krat ale ako vravim dokopy som nene prec stale byvam na slovensku a chodim domov a niekedy chodi s nami

Sue..

vejoe,lepsie ako menit dceru by bolo zmenit tvoj pristup k nej,musi citit,ze si jej mama,ze ju lubis,ze si tu pre nu a uprimne tym,ze ju casto"odkladate" tak neviem,silno pochybujem,ze nieco take citi....ona svojim spravanim vola o pomoc a tym,ze ju "umlcite" nevyriesite nic....presne ako pise bibi,zariadte si to tak,aby bola dcera stale s vami inak sa moze naozaj stat,ze sa vam odcudzi natolko,ze o nu pridete...takze treba "prevychovat"teba a tvojho muza a nie dceru,na to nie je dovod

vebe

Jedine co deti od rodicov tak skutocne potrebuju je ich cas, ich pozornost a pocit, ze su to hlavne v zivote svojho otca a mamy. Myslim si, ze vacsina problemov v spravani deti vznika ako dosledok toho, ze svoj cas - a to mam na mysli hodiny stravene s detmi na zemi pri hrach, pri kresleni, na prechdzkach a podobne, sa snazime nahradzat niecim inym. Kym su deti male, vyzera to tak, ze to aj funguje, lenze ked prichadza puberta a obdobie dospievania, kedy sa z nich stavaju osobnosti, vtedy sa vsetko to, co sme im nedali zacina vracat v podobe najroznejsich vychovnych problemov.Okrem toho deti su uprimne, vela si pamataju a vedia uprimne povedat, co im kedy chybalo. Mam odrastene deti, takze to co pisem nie je teoria. Zaklad bezproblemoveho dospievania je v tom, ze od narodenia venujeme detom svoj cas. Vejeo, vy ste vela stratili, ale stale este nie je neskoro. Je na tebe s manzelom, ake priority si stanovite. Vysledok sa ale nedostavi hned, potrva to mesiace,nez sa dostavia prve vysledky. Musis si uvedomit, co znamena slovo mama, to nie je len dieta porodit, ale hlavne byt pri nom vzdy, ked to potrebuje a to, podla toho co pises si veru nebola. A este jedna vec - pises, ze chces ju trocha zmenit. Ako rodicia nas deti vychovavame a usmernujeme, ale nemenime. Ty nemozes dceru zmenit, ona ma svoju povahu a je taka aka je, ty jej musis len pomoct vyrast a dospiet.

bibi123

vejoe-Vasa dcera sa musi citit ako nepotrebna vec, ked ju stale niekde odkladate. Poruchy spravania su zvacsa vyvolane z dovodu vynucovania si pozornosti. Asi si neuvedomujete, ale mozete jej spravit dozivotnu traumu a moze mat v buducnosti problem vo vztahoch, zalozit si rodinu. Moj priatel bol tiez odkladany stale k starym rodicom, ked mu zomrela babka, povedal, ze mu zomrela mama a k svojej matke nic neciti. Nastastie aspon stari rodicia mu dali nejaky zaklad do zivota, ale aky zaklad Tvojej dcere mohli dat cudzi ludia? Moja rada je, vezmite ju do zahranicia so sebou a vybavte je individualny studijny plan alebo sa prestahuj aspon na Slovensko. Neviem, ale asi by som nedokazala odlozit svoje dieta, trapilo by ma, ze ju nevidim vyrastat, ze nevidim jej uspechy, ale aj potknutia... A radsej by som chodila upratovat za min mzdu, ako si udrzat nejaky standard a prist o dceru.

výchova

Tu je ťažko radiť, to by asi mal psychológ, myslím , že to budete mať v každom prípade veľmi ťažké. Pri podobných problémoch je to ťažké v "normálnych "podmienkach, ak je dieťa pri rodičoch a nie to ešte v takýchto. V žiadnom prípade Vás nesúdim, len to teda nechápem, ako a prečo ste to takto nechali. Je to Vaše dieťa a ak ste sa rozhodli pre takýto druh práce, Vaša dcéra mala byť pri Vás. Pýtate sa , ako ju prevychovať. Podľa mňa, ani teraz na tento krok nie je neskoro, jej miesto je pri Vás a len pri Vás, nie pri opatrovateľoch, nie pri príbuzných.Toto by mal byť prvý a zásadný krok, veď Vy svoju dcéru ani nepoznáte, nepoznáte z čoho sa teší, z čoho je smutná, s kým chce byť, ona možno už ani nevie, čo je to byť s rodičmi, musí to mať veľmi ťažké.Zoberte si ju k sebe, nie len na chvíľu, ale na stálo,a nehovorte, že sa to nedá. Vo Vašom živote by nemalo nič mať väčšiu hodnotu ako čas strávený s Vašou dcérou.