Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Protein

ajo

dobry den chcem sa opitat pred styrmi rokmy som bral nitrix a nemal som ziadne vedlajsie ucinky teraz konbinujem nitrix s proteinom 90% a je tomu uz tyzden a mam male vyryzky po tele aj hlave co myslite je to stoho proteinu lebo neviem co mam visadit teraz?

xdanielax

dr house,
ja viem ze ked niekto cvici tak musi doplnat protein a nie je mozne zjest tolko bielkovin v normal strave atd atd, len ked dotycny pisal ze cvici dva krat do tyzdna, tak mi napadlo, ze zvolnil tempo, a v tom pripade ak predtym jedol vsetky tie prasky je dobre z casu na cas dat si s tym pokoj, to mi nevyhovoris. Tak ako je dobre z casu na cas zvolnit tempo alebo zmenit aktivitu aby si telo nenavyklo. A pak znova zacat.. Mozno som to tam len nejako nezrozumitelne napisala..? - (reagovala som na ten prispevok pod mojim, nie na ten co je hore )

Mozno by si mal skusit nejaky sojovy protein, kup si male balenie a uvidis, ale hento predaj kamaratovi nejakemu :))

RNG

Budovanie extra svalov pretazuje organy, ktore maju len urcitu kapacitu. Tym sa samozrejme skor zoderu a to moze znacne skratit zivot.
Preto sa neriadte modou a nebudujte si nepotrebne extra svaly, aby ste niekoho ohurili, lebo to nema so zdravim nic spolocne, prave naopak.

dr_house

xdanielax ak niekto cvičí, proteín sa nevysadzuje. Jasné, strava je základ. Lenže mi ukáž kto, ak nie je kulturista na vyššej úrovni a neváži 50kg zje za deň 200g bielkovín len zo stravy?Nemyslíš si, že potom zaťažíš žalúdok?A tak isto vidím, ako si každý cvičenec dáva hneď po tréningu mäso a sacharidy. Proteín sa neužíva ráno, tam treba rýchle cukry kvoli katabolizmu. Proteín sa môže využiť na desiatu, nie ale ako náhrada stravy. Po tréningu, pred aj počas. Pred spaním žáleží na tom, aký je to proteín. Izolát alebo koncentrát, najlepšie na noc kazeín. Treba sledovať vstrebávanie a rýchlosť bielkovín.
PS: po tréningu je najlepšie si dať proteín + maltodextrín.
Na otázku autora témy: Ak sa ti robia vyrážky, je jedno aké množstvo. Vysaď proteín, obsahuje látku ktorú nesmieš, musíš zistiť akú.
Rada ohľadom vzoriek nie je dobrá, pretože potrebuješ väčšie množstvo minimálne v štvordňovom intervali nato, aby sa reakcia prejavila. Vzorky zasielajú len vernejším zákazníkom a samostatné vzorky sa nepredávajú.

xdanielax

no vhodne to je, pokial chces doplnat bielkoviny a nechces prist o svaly.
ak mas nejaku udrziavaciu fazu na urcity cas, mozno je aj vhodne protein vysadit, aby si telo oddychlo.
Ja by som ho ale davala, urcite minimalne po cviceni. A samozrejme prijimat dostatok bielkovin prirodzene v strave. Ide aj o to, aky mas ciel pred sebou

Deee

Do posilky je vhodne chodiť maximálne 3-4 - krát týždenne, telo, aby rástlo po tréningu potrebuje aj regenerovat a protein môžeš užívať každý den, kľudne na desiatu, olovrant, pred spanim

invisible91

môžem využiť nadpis tejto témy?

Ja by som sa rád opýtal, ci je vhodne pit proteínový nápoj aj v case, ked budem chodit do posilnovne iba 2x týzdenne (a ostatne dni doma iba jednoduche brusaky, kliky, drepy natahovacky etc...)

Deee

Skús zmeniť protein, možno len citlivejsie reagujes na nejakú jeho zložku, vyskusaj viacero vzoriek a az potom si kúp celé balenie, ked zistis, že ti vyhovuje

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Protein - Fórum - ZDRAVIE.sk