Filtrovanie vody z vodovodu

Príspevok v téme: Filtrovanie vody z vodovodu
krtko-lampa

Ja osobne pijem iba vodu z vodovodu a preto sa Vas chcem opytat, co si myslite o filtrovani vody ? Je to prospesne, alebo su to iba vyhodene peniaze za filtre. Nasiel som teraz filtre BRITA, tak nad tym uvazujem. Su najlepsie ? Je daco lepsie ? Vase skusenosti ?

Ďakujem za všetky odpovede k TEME !!! Neodbacajte od temy prosím ;) ...

RNG

Nuz pokial viem, Holandsko je v Europe...
Ja zijem v USA, tu je zamorenie pody ovela nizsie, lebo je hustota obyvania podstatne nizsia a pri poslednych spravach na zamorenie spodnych vod, z ktorych cerpaju povacsine zdroje pitnych vod to nevyzeralo prilis ruzovo. Aspon nie podla novych, sprisnenych poziadavkach na zamorenia. A do su data z vodarni, nie z vodovodov po ceste vody kilometrami trubiek

RNG

Nuz definitivne chlor a fluor pridavany do vody aby sa predislo nakazam nam skodia v tele(v potrubi sa mozu vytvorit dierky koroziou, najma podzemnymi virivymi prudami a tak nasat(toriceliho efekt) male mnozstva miestnych spodnych vod aj s miestnym zamorenim)takze ich odfiltrovat je dobre.
Naviac sa hoci zriedkavo aj vo vode z potrubi moze nachadzat obcas nejaka nakaza, aj ked je to len raz za 1000 dni, nahodne, ked napr niekde pripajaju novu cast potrubia, co sa spravidla nijak nesterilizuje, len preplachne.
Takze aj ked su tgesty vo vodarnach vzdy bezchybne, toto sa zriedkavo, ale pravidelne stava.
Naviac dnes uz nie su desiatky,, ale tisicky roznych zamoreni, novych neprirozdenych skodlivych chemikalii vo vodach, ktore sa zriedkavo sleduju.
Ja osobne si vodu na pitie destilujem uz vyse 25 rokov pre istotu.
Ako perlicku uvadzam napr obsahy riek a spodnych vod blizo ustia riek do mora su extremne zamorene napr liekami, chemikaliami, co predtym na svete neexistovali, ktore sa z drvivej casti tam dostanu vylucovanim z tela ludi mocom a ktore cisticky vod nevedia odstranit. Podobne je to s pesticidami a roznymi priemyselnymi chemikaliami, ktore dnes coraz viac zamoruju povrch zeme.
V Holandsku napr davaju znizenu porodnost a podstatne znizenu pocet spermii u muzov dokopy so zamorenim vod vysokymi hladinami HAK, ktore sa dostali do riek v ich hornom toku.
Statisticky sa jedna az o 75% pokles poctu spermii, co je vyslovena katastrofa, cast z toho ale je sposobena inymi dovodmi.

bibi123

Rodinna znama robi v labaku, kde skumaju pitnu vodu a v BA je vraj velmi kvalitna bez toxickych a inak skodlivych latok. Britu (nijaky zlozity system, len to, co vyzeralo ako konvica)sme mali doma a podla mna to boli vyhodene peniaze...

doubledog

urcite vodu filtruj, nie je prilis zdrave pit vodovodnu vodu.

a BRITA filtre su ok, urcite lepsie ako nic, ale ak to myslis vazne, kup si poriadny filter.

Dr.J.K.-C

OSN vydalo štúdiu ,že polovica všetkých chorôb na svete je spôsobená zlou vodou, ktorú ľudia pijú. Tak rozmýšľajte ,prečo?

Weva

ja zijem v zahranici a filtrujem - ked som doma nie, nasa voda z vodovodu je pokial viem velmi kvalitna a mne i chuti

xy:)

mne sa zda zbytocne filtrovat vodu z vodovodu, ktora je pitna. v zahranici som filtrovala, to ano, na slovensku nie, lebo sa mi to nezda byt nutne.