bolest brucha a hnacka

CHios

Na základe info z tohto odborného článku helikobakterpylori.sk sa odporúča už po 5 dňoch hnačiek návšteva lekára. Dôležité je ale vedieť aj to, či ste proti tomu niečo robili - užívali nejaké lieky, aplikovali diétetické opatrenia, alebo proste len nechali voľný priebeh...

benka22

no ja by som isla k lekarovi....Ale ako pozname lekarov, tak ti da jest suchare, ze to mas zo stresu,... bla, bla...
treba sa liecit sama...

RNG

Inac na hnacku mam oskusanu kombinaciu psylium(7 gramov) collostrum 7 gramov(25 % imunoglobulinov) zamiesat, zaliat vodou a rychlo vypit skor nez zhustne, O hodinu zobrat silne probiotika.
Zopakovat kazdych 8 hodin
Za den-dva je po velkej vacsine hnaciek.

RNG

E coli nie je virus, ale bezna bakteria, len jeden druh(dva?) z nej je velmi nebezpecny, v Europe nazyvany EHEC, v USA je to asi to iste pod menom E. coli O104:H4 (sucastna europska) alebo
E. coli O157:H7 (uz viackrat v USA, poledne pod nazvom nakaza zo spenatu z Mexika)
Pocet nakazenych bol dost maly, v porovnani s "crevnou chripkou" zanedbatelny. Napr norovirus len minuly rok bol zodpovedny v USA za vyse 2800 smrti, voci tomu eschericha coli len par ludi dokopy zomrelo.
Najvacsiu paseku robi v sucastnosti ale nemocnicna nakaza clostridium difficile, co je bezna bakteria v crevnej flore, ktoru probiotika "udrzuju na uzde" ale ked znicis probiotika roznymi antibiotikami tato bakterie sa obrovsky premnozi, produkuje hromady nebezpecnych toxinov a poskodi creva. Az 16% pacientov v USA v sucastnosti , ktori boli v nemocnici dlhsie ako 1 tyzden nakoniec dostanu tuto nakazu a pasuju sa s nom mesiace potom. Oficialne sa to drzi pod pokryvkou, ale podobne, ako aj ine nemocnicne(nocosomial) nakazy ako VRE a MRSA su velky uder pre lekarov a hovori sa o nich len sukromne povacsine.

Na stastie sa ich da potlacit ci uz silnymi davkami probiotik, a citricidalom,ktory je ucinny aj na rozne crevne nakazy, na ktore atb neucinkuju alebo ich dokonca podporia.

marilynka

v týchto teplotách je dosť možné že to može byť črevná chripka, takže určite by som to nepodcenovala a čudujem sa ludom, ktorí maju hnačku viac ako tri dni a nejdu k lekárovi....

stanley198

mal som hnacku 5dni nic nezaberalo schudol som a potom mi dr naordinovala reasec ,smecta,hylak,probiofix vsetko naraz som si daval za dva dni mi to preslo ,treba pit vela vody sem tam banan cucoriedky nic ine

2bodka

Bezna hnacka by mala prejst za 1-2 dni. Uz si mal byt davno u lekara. Nehovorim teraz v tomto obdobi, ked sa vsade hovori len o E.coli...