Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zmysel zivota? ziadny

Príspevok v téme: zmysel zivota? ziadny
Jess1

ani neviem ako zacat. radsej pojdem rovno na vec. dospel som k nazoru, ze som uplne zbytocny clovek. neviem prist na to, aky je zmysel mojho zivota, preco som sa vlastne narodil, co je mojou ulohou v tomto zivote. Niekedy mam pocit, ze ani nepatrim do spolocnosti.

Este nikdy som nemal dievca. Tolko krat som bol zamilovany do spoluziacok cez vysku, ale ani raz moje city neboli opatovane, vzdy to skoncilo len ako "najlepsi kamos". A pritom, roky na vysokej boli moje najstastnejsie roky v zivote. Bohuzial, vdaka vlastej sprostosi som skolu v 4tom rocniku zanedbal, a vyrazili ma. Skusil som zahranicie, ale vratil som sa domov, kedze tazka manualna praca nebola pre mna. Ostal som doma. Sam. Svojim byvalym spoluziakom som radsej ani nevolal, ako sa maju, hanbil som sa. Presla doba, a vsetci skoncili skolu. Kazdy isiel svojou cestou, napredoval dalej, len ja som mal pocit, ze stojim na mieste. Po nejakom case, straveneho doma za pocitacom, tusim som pribral 10kil, nasiel som si pracu nedaleko kde byvam. Super pocit. Konecne som nebol sam. Zacal som zit. Kolektiv, vsetci boli v mojom veku. Super sme si rozumeli, chodili sme po robote na pivo, na diskoteky, zase som sa zalubil, ucil sa nove veci v praci, zacal sa vzdelavat.. lenze.. trvalo to iba rok. Dostal som vypoved. Bol to sok. Tak som bol sklamany, ze som nedokazal ani plakat. Nechcelo sa mi zit, naozaj. Doma som uz vyse piatich mesiacov, z byvalych kolegov sa mi nikto neozyva, ked ich stretnem na ulici, ani sa neodzdravia. Co ma vsak utvrdlo v tom, ze som zbytocny clovek v tomto zivote je, totiz, obaja moji surodenci skoncili vysku tento rok. Rodicia su na nich velmi hrdi. Otec sa so mnou uplne prestal bavit, ked tak, maximalne mi da najavo, ze som nula. Mama, pre nu som sa stal prizivnik. Hladam si pracu, ale je to tazke. Nic som nenasiel. Uz vyse dvoch mesiacov som nevysiel z domu. Rano vstanem, sadnem si k pocitacu, pisem maily, zivotopisy.. a iba sedim. Cely den. Sedim pred pocitacom. Nic ine. Hanbim sa vyjst z domu. Nechcem aby ma niekto videl. Som obycajna nula. Nemam od koho cerpat oporu, energiu. Nemam nikoho, komu by som sa zveril. Ked som skusil mame povedat, ze uz ma nebavi zit, tak na mna vyskocila, ze ju tiez nebavi zit taky zivot, praca domov praca domov, a ja sedim doma na zadku. Priatelov nemam.

Viem, ze nad samovrazdou rozmyslaju ludia som psychickymi problemami. Niekedy som nechapal, ako si moze niekto siahnut na zivot. Ale uz im chapem. Uz im rozumiem. Je to sebecke? Nie, nieje. Ja viem, ze ked tu nebudem, ludia okolo mna sa budu mat lepsie. Aj tak tu iba zavadziam.

jajka001

lost, skvely prispevok 22.51
beskyd :( smutne ze mlady chalanisko ma taky negativny pohlad na svet
jess, pises ze si dva mesiace nevysiel z domu. to je uplne hrozné. zacni napriklad behat ci bikovat sa. sedenie pri pc ti nic nedá. alebo sa len tak prejst. chod na hriby maliny ci cokolvek co rastie. chod si zaplavat. nemas pracu ale to neznamena ze mas zabijat cas. naopak treba to vyuzit, ked budes pracovat a spomenies si ako si zabijal cas pri pc, budes si buchat hlavu o stenu :)

Jess1

dakujem Vam velmi pekne! ani si neviete predstavit, kolko energie som nacerpal z vasich prispevkov.
extra vdaka lost! velmi si cenim, ze si si nasiel cas, a napisal neznamemu tipkovi:)

mozno to, co zazivam, je skuska. mozno ma toto obdobie, ktorym prave prechadzam zoceli, a budem pripraveny na dalsie a dalsie etapy zivota. ved ho mam este cely pred sebou.

naozaj vsada VAM!! otvorili ste mi oci.

lost

Ak dovolis, dam sem priklad :)

V skole som sa vzdy porovnaval, a stvalo ma to ze som 3-4kar...

Ale potom som sa v zivote musel spoliehat len sam na seba, vykrocit z deckej izby a celit pascam, nastraham a zlu..

Neporovnaval som sa s nikym, kaslal som na okolie... A stale som na tom rovnako, sem tam sa pozriem na okolie, len tak zbezne a poviem si "no ok, fajn, okolie si takto zije" a tam moje uvazovanie konci a idem spat do svojho sveta...

neviem ci by sa mi darilo lepsie keby som sa porovnaval, no stazovat by som si nemal. kazodpadne, tato teira sa da vyvratit, cize ... pointa je asi v tom, ze ak sa porovnavas ci nie - musis si davat pozor, nech to porovnavanie nie je chorobne (zavist) , nech si nepovies "dost" lebo si "najlepsi" v skupine a v neposlednom rade - nech nestracas cas porovnavanim..

Barborka27

pre beskyd:
v tvojom prispevku je kus pravdy, ale az ma zabolelo pri srdci ked som si to precitala. Je hrozne ze ludia sa uz nestretavaju, nekamaratia preto lebo chcu, lebo sa zaujimaju ako sa maju jeho priatelia, co maju nove, preto lebo sa chcu nezistne stretnut a porozpravat.. a preto ludia, ktorí takí nie su (a je ich dost), maju dnes depresie, su bez priatelov, bez znamych, sedia doma za pocitacom, na facebooku maju 200 priatelov ale nemaju sa komu vyrozpravat..
Ja mam 27, byvam s priatelom, obaja mame robotu, 3-izbovy byt, sme zdraví a aj tak sa citime na tejto planete ako cudzinci.. nemame vela kamaratov, pretoze nemame kontakty, nemame miliony, a hlavne, nepestujeme kamaratstvo zo zistnosti. Sme si vzajomne najlepsimi kamosmi a keby sme sa nestretli, neviem kde by sme obaja boli.
Jess na tom stavaj, v com si dobry to musis vyuzit vo svoj prospech, je dobre ze vies o svojich kvalitach a vedomostiach, urcite nieco najdes.

lost

Hodnotim seba podla druhych. Avsak, nie je to logicke takto sa hodnotit?

Nie!
Maj vlasty meter na seba.
Podla mojej skromnej teorie:
Pokial budes bezat maraton a nikdy sa neobzerat okolo seba, ani za seba, len sa sustredit na maraton a na seba, svoju rychlost, tak to je ta najlepsia mozna moznost ako dobehnut v rozumnom case - nemusus vyhrat, ale nebudes sa obmedzovat svojim okolim, ak mas v sebe skryty talent (toto nie je vtip, oslobod svoju mysel, neporovnavaj sa, na to budes mat dost casu na dochodku)

lost

To ze si neprisiel na zmysel zivota neznamena ze ho este nemas.
Niekto nevie co so zivotom v 20, a ti najzaujimavejsi ludia nevedia co so zivotom v 40!
Tak preco to chces takto skoro vzdat?
Nemas pracu, nemas kamosov, nemas babu, nemas nemas nemas..
Preco pises co NEMAS?
preco nepises aj co mas ?
Mas zdravie? Myslim ze mas, inak by si nezvladol to co si zvladol.
A to ze si spadol, myslis ze to vadi?
Kazdy raz padne, ked ine v 20, tak v 30 a ked nie, tak v 50, ci neskor.
Niekto nepadne "na hubu" - padne na ruky, ale zablati sa.
Co by si robil, ak by si padol na lade?
Pochopitelne sa zdvihol, i ked mam pocit ze by si najradsej napisal, ze zostal lezat a cakal na neviemco.
Kazdy z nas (resp, kazdy kto nie je dokonaly) ma tento pocit, myslim si...
Ja som uz "padol" ked som mal ani nie 10 rokov, potom ked som mal cca 15-16, a par krat som uz mal namale a podkol som sa, avsak kazda skusenost ktora nam nevyjde/pokazi sa, sklame nas - nas zaroven aj pouci a tym nam drasticky stupa sanca na uspech v najblizsom "pokuse" (ci uz praca, vztahy, alebo ine).
A to ze ti rodicia hovoria ze si prizivnik? Tiez som tym presiel, niekedy tak pred 1 rokom. Mal som 5000 chuti odist z domu presne a prave v tom momente a nikdy sa nevratit, ale myslis ze som to urobil? Ked som dal jasne najavo ze to urobim, rodicia zrazu zmenili nazor a uz som bol OK syn a nie prizivnik. Mozno si len NEROZUMIETE.
Na chvilku sa zastav, a predstav si ako vidia ONI TEBA.. Vidia syna co cely den sedi za PC, nechodi von, nema kamosov, nema zaujmy? cize "nic nerobi" ?
Ak to vidia takto, tak je pochopitelne ze - nie ze by ta nemali radi, ale mozno maju skor strach, o tvoju buducnost. Stavil by som sa, ze vidia svet inak ako ty, v 99% pripadoch rodicia vidia svet inak ako deti a ich rodicia. Vidim to uplne, uplne vsade..
Pomahas doma? Domace prace? Ak ano, tak fajn - davas nieco pre domacnost.
A to ze si hladas pracu pol roka, ci kolko to? Nezamestnanost je 15% to je kazdy 7 clovek je bez prace...
A to ze dvaja surodenci su lepsi? Myslis ze na tom zalezi?
Alebo skor takto:
aby moj prispevok nebol zbytocne dlhy:
To ze su lepsi dnes, neznamena ze budu mat garantovane lepsi zivot.
To ze su na nich rodicia hrdi a na teba nie, to im garantuje lepsi zivot? Myslis ze to, co si o tebe mysli ktokolvek - ba i rodina, rodicia, ti zmeni zivot?
Zivot si budujes hlavne TY a nikto iny.
Pises ze samovrazda nie je egoizmus, pytam sa ta, je egoizmus kaslat na nazor rodicov?
Ked by ta chceli vyhodit z domu, uz davno by to urobili ;) A ked to urobia, az potom ries tieto veci...
KAZDY z nas ma inak nastavene emocie a city, ina citlivost, ina senzitivita, to mas ako na myske na PC.
Len ta nerozumeju podla mna (pisal si, ze si sa mame zveril) - dobry krok, paci sa mi ze sa snazis byt komunikativny, to je cenne. No len to neprijala. Mozno mala zly den? Mozno je tiez frustrovana z dnesnej doby? Tlak stupa vsade.. vsade.. A co sa stane? Bud nam nadoba ten tlak vydrzi a znesie ho a precka zle casy a potom tlak poklesne prirodzene, alebo nadoba BUCHNE a tlak bude hned fuc, ale zanecha brutalny a NEZVRATNY bordel. Myslis si ze rodicia budu stastni, ak sa zabijes? Ak nebudes? Myslis ze ti dvaja im budu stacit? Myslis ze im das za pravdu ak sa zabijes? Chces im dat za pravdu ze si NULA? Chces im dat najavo ze VYCHOVALI NULU? Alebo chces prejst TESTOM a ziskat si ich UZNANIE, ze TY si BOJOVNIK a problemom sa preijes, nech to stoji co to stoji?
Vies aky hrdi budu na teba, za par rokov, ked bude vsetko OK ? To nemusi byt este na tieto Vianoce, mozno na buduce, ale na case nezalezi, v zivote na case nezalezi lebo zivot nie je zavod. Zalezi len na tom, ci do ciela dojdes, alebo ci sa tesne pred nim vzdas.

Volba je len na tebe. No pamataj ze novy zivot, alebo respawn neexistuje.

nebudem kecat ze som bol na tvojom mieste atdatd.. neviem ako sa skutocne citis, no viem len jedno, ak si na dne, MUSIS vydrzat. jendoducho musis, a ak nevlzadzes, daj si 1 den na regroup planov....

Toto bude ako klise, avsak vela krat som tiez chcel vzdat tento neferovy boj.. neskor som zistil ze ani nie je tak neferovy, alebo proste "vyhravam" (resp aspon eprehravam), nerozumiem tomu este tak dobre ale jedno som pochopil. Mas proste len 1 sancu, jednu... jeden game over a ... koniec.. seriozne koniec..

mas este vela dni predsebou, vyuzi cih.

Jess1

rozmyslal som, ze zacnem podnikat.som celkom dobry v managemente marketingu, to je uzasne nieco. Btw, s tym porovnavanim mas pravdu. Priznam sa, nevsimol som si to, ale je to tak. Hodnotim seba podla druhych. Avsak, nie je to logicke takto sa hodnotit?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zmysel zivota? ziadny - Fórum - ZDRAVIE.sk