Hospitalizácia

ddana

Mind, dobre si to premysli. Záleží na aké oddelenie Ťa posielajú. Ak je to psychosomatické v Pezinku tak doporučujem. Ale tam je tvrdá práca na sebe.

J111

Ja som isiel dobrovolne, lebo som mal silne depresie a velmi mi pomohli. Beriem tri antidepresiva. Ked si srandista, tak si v nemocnici zabavy uzijes do nemoty, len sa daj do partie tych spravnych a veselych ludi:D

miladka122

je tu niekto ako odbornik potrebujem radu sestra brala revitol2 a mnoho dalsich tablet ale boleli ju nohy hlava brucho busilo srce a ine vela na nej poskusali tabliet tak nakoniec po 2r.brania vysadila zrazu a je jej horsie doktor jej povedal ze sa jej poskodil mozog prestava chodit odpadava ale ja som v tom ze to s liekov co do seba pratala

mind

Ahojte :)
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Myslím si, že hospitalizácia nie je potrebná a tabletky taktiež nechcem brať. Jediné v čom si v živote verím, je to, že by som to dokázala zvládnuť aj bez chémie. Ale presviedčajú ma o opaku. Prešla som si stavmi, kedy som bola presvedčená o tom, že jediným riešením je samovražda. Ale dostala som sa z toho úplne sama so zaťatými zubami. Už viem čo mi kedy pomáha. Cítim, že by mi stačila nejaká terapia, ale tlak zvonku robí svoje.

jahodka123

Spýtaj sa samej/samého seba. Je to také vážne, že treba hospitalizáciu ? A na to, čo si budú mysliť ostatní, sa vykašli. Zdravie je prednejšie ! Aj keď viem, že lahko sa hovorí, ťažko sa koná...

maisner

Ahoj mind,

jasne len utekaj do Pezinku pekne. Hned im rovno povedz, ze si prajes uzivat Zyprexu, Haloperidol, ci Risepro a uvidis, ze ti bude "lepsie". Ani netusis, co za svinstvo sa skryva pod tymito nazvami liekov. Priatelka ma tiez diagnostikovanu dusevnu psychicku poruchu, konkretne F23.0. Poviem ti, ze som s nou uz skoro 2 roky, ale ziadne zazraky od liekov vobec necakaj. Moje odporucenie znie. Najprv zajdi za nejakou bylinkarkou, ci ludovym liecitelom, nech sa na teba "pozre" najprv on. Uvidis, ze je velka pravdepodobnost, ze lieky mozno ani nebudes musiet nejake uzivat. Prinajhorsom zacni studovat ako ja pred vyse polrokom pribalove letaky jednotlivych liekov a rozne fora na internete. Ked budes musiet nieco uzivat tak si najprv sama over, co ti z toho ci onoho lieku hrozi, lebo kazdy z nich ma docela dost neziaducich ucinkov. Na Zyprexe priatelka po roku pribrala skoro 13 kilo a celkovy efekt z tohto lieku samozrejme bliziaci sa k nule. Po Risepre to bolo o cosi lepsie, ale ma dodnes problemy s pravidelnou menstruaciou, teda doteraz ju uz skoro rok nemala a to neni ani zdaleka vsetko, co jej lieky sposobuju. Ver mi, ze vsetky tieto svinstva ta tejto choroby v skutocnosti nikdy nezbavia. Treba si zabezpecit dostatocnu "oazu" kludu okolo seba a aspon na par mesiacov "vypnut" teda vobec nepracovat, len oddychovat. Zacni viac citat, sportovat ci najst si nejake spolocne zaujmy s priatelom, ak tiez nejakeho mas a vyplnaj nimi svoj kazdy volny cas. A este aby som nezabudol, nezapomen zmenit aj svoj doterajsi "styl" zivota a predovsetkym to prostredie, v ktorom sa kazdodenne ocitas. Plus je dobre si "zaobstarat" aj nejaku ozaj dobru psychologicku, ci psychoterapeutku, ktora bude chciet s tebou komunikovat o kazdom tvojom probleme, co mas. Ak mas v rodine dobru oporu mozes nato posledne moje plus celkom zabudnut. Psychicka podpora rodiny alebo priatelov je castokrat lepsi psycholog ako ktokolvek iny a studovany. Juj moja laska je na tom teraz asi dost podobne ako ty mind. Pred 2 rokmi bola v Pezinku a dnes ju mama posiela znovu na preliecenie, bo ze sa s nou uz vobec neda vydrzat po tych novych tabletkach, co zacala uzivat, len ja jej to moc neodporucam. Videl som totiz, co s nou v tej psychiatrickej liecebni v Pezinku porobili. Fujtajbl len same lieky a pritom pointa uplneho vyliecenia je niekde uplne, ale uplne inde. Z tychto vsetkych tabletiek na psychiku este ako "bonus" pre pacienta vznika zavislost, ktora sa castokrat objavi, ked dotycna osobna liek zacne vysadzat. Drzim ti palce mind, tiez to nebudes mat urcite lahke, no hlavne sa snaz zo vsetkych sil sa cez to vsetko nejako "povzniest" a vydrzat, najmä sa vsak nauc nikdy sa nepoddavat tejto zakernej chorobe. Cauko

P.S.: Mozes prosim ta mind napisat mi aku mas tiez diagnozu?