Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prehliadka - vseobecny lekár - vraj nemam narok?

Príspevok v téme: Prehliadka - vseobecny lekár - vraj nemam narok?
evinna2

Ja som v šoku!!!!Prosím poraďte...
Mám 24 rokov. Vravela som si, že je čas sa dať komplet vyšetriť, nakolko moj manžel chodí na preventívky každý rok, ja vôbec, tak som sa to rozhodla zmeniť.
Idem ja si pekne k lekárke (všeobecnej) a vravím, že by som chcela prehliadku, a ona na mňa pozerala ako na vyoranú myš, že čo to ja od nej chcem. Vravím jej, že chcem vyšetriť moč, krv, veď mam nato nárok a ona, že nie len ľudia po 40-tke...
Koniec koncou, už keď som tam bola tak mi tu krv sestrička zobrala, lebo mam problemy aj zo žaludkom...ale chapete????
Mam alebo nemam narok na preventívku aj keď mi nič konkretne momentalne nieje????
Ešte mi vravela, že preventívka sa robí, len keby na niečo trapilo....
Ty brďo ja som v šoku...
Si chcem vziat kartu preč...ako mam postupovať???Prosim vyjadrite sa kto ma skusenosť....:( ja som v šoku

Laurina22

Evinna ziadanku ti da tvoj novy lekar.Prides k staremu so ziadankou a povies,ze odchadzas.Ale teraz to uz robia tak,ze si to lekari vydiskutuju medzi sebou,vacsinou sa to riesi mimo pacienta.

Presne tak,darca krvi ma narok na preventivnu prehliadku raz za rok,nedarca raz za dva roky.

evinna2

Aha, a žiadanku odkial??? Da mi ju novy lekar??? A stara lekarka mi da (posle) kompletnu kartu? alebo len zaznam???

Ivka 1

Tak to je riadna hlupost. Preventivka sa robi ked uz je nejaky zdravotny problem?
Spytaj sa vo svojej zdravotnej poistovni.

Laurina22

Na preventivnu prehliadku narok MAS a lekar JE povinny ti preventivnu prehliadku vykonat.

Postup pri zmene lekara je taky,ze si najdes noveho a vzajomne sa dohodnete ci si kartu vyziada on alebo tam pojdes so ziadankou ty.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prehliadka - vseobecny lekár - vraj nemam narok? - Fórum - ZDRAVIE.sk